Olasz bajnok Üveg a Ternanaval
2015.06.19 | 05:46
Olasz bajnok Üveg a Ternanaval LAZIO C5 FEMMINILE-TERNANA IBL BANCA 4-5 büntetőkkel (3-3,( 2-1) Róma, Játékvezetők: Angelo Galante – Ferruccio Prisma - Alessandro Ribaudo LAZIO C5 FEMMINILE: Catarina - Presto, Gayardo, Vanessa, Siclari, Csere: Schiro’, Ceci, Giustiniani, Violi, Corio, De Angelis. Edző: Andrea Petricca TERNANA IBL BANCA: Gabi Tardelli - Pascual, Bisognin, Blanco, Neka, Csere: Cordaro, Coppari, Üveges, Donati, Exana, Torelli, Bennardo. Edző: Marco Shindler Góllövők: Üveges T(5’), Ceci L(6’), Bisognin T(20’), Ceci L(33’), Pascual T(37’), Gayardo L(40’) A nagypályához hasonlóan futsalban is van magyar lány az olasz bajnokcsapatban. Sipos Lilla pár hete a Veronával ünnepelhetett fociban, míg most Üveges Katalin élhette át ezt az érzést a Ternanaval futsalban. Az olasz női futsal bajnokság döntő mérkőzéseinek dramaturgiáját nem lehetett volna előre megírni sem jobban. A szabályok szerint mindkét csapatnak egy-egy hazai mérkőzést kellett játszania, és nem számított a gólarány, idegenben rúgott gól, csak a pontszám. Éppen ezért a Lazio hiába nyert a második mérkőzésen nagyobb arányban, mint a Ternana az elsőn, megismételt harmadik mérkőzés döntött a scudetto sorsáról. A harmadik, mindent eldöntő találkozóra Rómában került sor a Lazio csarnokában. Sajnos a házigazda nem biztosított helyet a Ternana nagyszámú szurkolóinknak. Már 4-5 órával meccs előtt odarendelték őket, de nem engedték be a csarnokba, és emiatt elég nagy volt a feszültség. A rendezők megvárták, amíg a hazai szurkolók besétálnak 1-1,5 órával a meccs előtt, és csak utána mehettek csak a vendégek. Még a vendégjátékosokat is ellenőrizni akartak a kapuknál a rendőrök, de egyébként nagyon profi volt a szervezés ezt leszámítva. A mérkőzést tekintve a Lazio volt lélektani előnyben, mert pár nappal előbb 3-0-ra győztek. Másként gondolták ezt a vendégek, különösen, a mi lányunk Üveges Kati, és már a negyedik percben megszerezték a vezetést. A gólt ki más lőhette volna, mint Kati. Ez a gól meghatározta a mérkőzés menetét, hiszen végig a Ternana tudott vezetést szerezni, 1-0, 2-1, majd 3-2-re. A Lazio azonban mindig egyenlíteni tudott. Ha megnézzük, hogy mikor estek a gólok, láthatjuk, hogy vérbeli futsal mérkőzést hozott a döntő, hiszen az utolsó percekben alakult ki a végeredmény. A lányok tovább fokozták az izgalmakat a büntetőrúgásokkal, ahol a Ternana 2-1 arányban bizonyult jobbnak. Az újdonsült bajnokot még órákkal a mérkőzés vége után is ünnepelte nagyszámú szurkolótábora. Üveges Katalin: - Igazából még fel sem fogtam, hogy bajnokok lettünk, mégis töretlen boldogság áraszt el azóta, és nyugodt szívvel mondhatom, hogy megérdemeltük ezt a győzelmet, mert rengeteget dolgoztunk, és igazi csapat maradtunk a nehéz pillanatokban is. Általában a meccsek előtt izgulni szoktam, félni a vereségtől, csalódástól. De most nem így volt. Tudtam, hogy gólt fogok szerezni, tudtam, hogy addig megyünk, amíg a lábunk bírja, és a vereség gondolata meg sem fordult a fejünkben. Túl nagy volt a tét, túl sokat dolgoztunk azért, hogy idáig eljussunk, nem engedhettük meg magunknak azt a luxust, hogy ők nyerjenek

2024.04.29 | 13:30
2024.04.27 | 11:00

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00