Nyugaton kiütötték a Piliscsabát, bajban az Airnergy!
2019.01.16 | 14:37
Nyugaton kiütötték a Piliscsabát, bajban az Airnergy!  Gólgazdag mérkőzések, repkedő piroslapok, és meglepő eredményeket hozott Nyugaton a 17. forduló, hétfőn.   TFSE – PAFC 9-4 A forduló rangadójának indult a találkozó, de hamar edzőmeccs jellegűvé szelídült. A vendégeknél hiányzott a három légiós, akik decemberen távoztak, és nagy kérdés volt, hogy sikerül őket pótolni. A hazaiak igen motiváltan kezdtek, és szervezett játék mellett remekül használták ki a helyzeteket, így a félidő derekán már 4-0 volt az eredményjelzőn. A piliscsabaiak nem nagyon találtak fogást az ellenfélen, így nem volt meglepő, hogy ismét hazai gól született. A nagy hátrány tudatában a vendégek szemmel láthatóan feladták, és szét is estek a második félidőre, így újabb TF gólok következtek, így nagy kiütés volt kilátásban, hiszen ekkor 8-0 volt az állás. Az hogy ez nem következett be, annak volt köszönhető, hogy kissé kiengedett a Csopaki alakulat, illetve többször labdát veszítettek vészkapusjáték közepette, amit a biztos előny tudatában gyakoroltak. Piliscsabáról elég aggasztó hírek érkeznek, és a látottak alapján úgy tűnik, nem alaptalanok...

49899132_2259823000965950_8242576517775753216_n

NAGYKANIZSA FUTSAL – PTE PEAC R-BUSZ 6-4 Hatpontos meccset rendeztek Kanizsán, ahol két olyan csapat találkozott, akik egyformán állnak a tabellán, a felsőház és az alsóház küszöbén, így akár sorsdöntőnek is bizonyulhat. A mérkőzés a Kanizsának indult jobban, és hamar három gólos előnyre tett szert, és úgy tűnt, sima lesz a vége, de a pécsiek a félidő hajrájára összeszedték magukat, és ledolgozták három gólos hátrányukat. A második 20 perc eleje is a vendégekről szólt, akik a vezetést is megszerezték, de mint később kiderült, ezzel el is lőtték minden puskaporukat. Hiába őrizte sokáig a vendégcsapat soványka előnyét, a 34. percben góllá érett a nagykanizsai nyomás, így pár perccel a vége előtt kezdődhetett minden elölről. A hajrá aztán a vendéglátóké volt, akik két újabb góllal megszerezték a nagyon fontos győzelmet, amivel már zsinórban négynél járnak, és már ötödikek a tabellán.

SZAK6443-767x511

UTE – ETO SZC FUTSAL CLUB 3-10 Nagy kérdőjelek nem voltak a mérkőzéssel kapcsolatosan, csak a különbség volt a kérdés. A hazaiak egész jól tartották magukat, legalábbis az első játékrészben, de a fordulás után kiütközött a nagyobb játékerő. A Győr magabiztosan nyert, és mivel a Piliscsaba kikapott, újra a saját kezébe került az alapszakasz elsőség lehetősége a győriek számára. Jelenleg három pont a különbség és még rendeznek egy ETO-PAFC összecsapást. 56626f9c70982dc047b6c25d6fa579946ff2b4b3   REAC SISE – 5 STARS – ÉRDI VSE 9-14 A forduló előtt úgy tűnt, hogy amennyiben folytatja a jó szereplést a REAC, még a felsőház sem elérhetetlen, de végül az érdiek megállították őket. Ritkán látható, hogy egy csapatból, egy félidő alatt négy játékos is piros lapot kapjon, de a rákospalotaiakkal ez történt. Főleg Kollár Szabolcs feledkezett meg magáról, aki a kiállítást követően az egész mérkőzés folyamán tovább szidalmazta a játékvezetőket, amit a szövetség súlyos büntetéssel szankcionált, hiszen egy évre eltiltotta a játékost. Visszatérve a mérkőzésre a vendégek éltek az emberelőny adta lehetőségekkel és magabiztos előnyre tettek szert, amit a fordulás után tovább növeltek. A második félidő derekán aztán Kollár Zsolt szerzett triplát rövid idő alatt, amivel kissé visszajöttek a remények, de két gyors érdi gól lezárta végül a három pont kérdését. Ezzel a vereséggel a REAC kiszállt a felsőházért harcolók köréből, főleg, hogy a négy piros lap után nehézséget okozhat a kiállás is a következő fordulókban.     MAGLÓDI TC – ELTE-BEAC 4-3 Az egyetemistáknál edzőváltás történt az ősz végén, és Fülöp Lajos helyét Dunai András vette át, aki majdnem bravúrral debütált. A hazaiak irányítottak, de hiába szereztek vezetést a házi gólkirály, Rábold révén, a szervezett vendégek szünetig fordítani tudtak Szini duplájával. A maglódiak rendezték szünetben a sorokat, és két újabb Rábold találattal megfordították az eredményt, de az egyetemistáknak erre is volt válaszuk, Appl egyenlített. A vendéglátók nem hagyták annyiban és a hajrára sikerült ismét megszerezni a vezetést, ami után már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, így ha nehezen is, de otthon tartották a három pontot, amivel tartják stabilan a harmadik helyüket.     TIHANYI FC – AIRNERGY FC 3-1 Szintén igazi hatpontos meccset rendeztek a forduló zárásaként, amire rendhagyó módon Veszprémbe került sor. Az Airnergy nem volt a legjobb formában az őszi hajrában, így nem csak a dobogótól távolodott el, de még az a veszély is fennállt, hogy esetleg kikerül a legjobb hatból, így hatványozottan fontos volt ez a mérkőzés, mivel a vendéglátók is versenyben vannak a felsőházért. A többi eredmény tudatában úgy léphettek pályára a tihanyiak, hogy győzelem esetén megelőzik mostani riválisukat, illetve a Pécset is, és felléphetnek a hatodik helyre. A találkozót a Tihany kezdte jobban, és Petróczi duplája révén két gólos előnybe kerültek, de Dévényi rögtön tudott szépíteni, így minimális volt a különbség a szünetben. A fordulás után az egykori Veszprém játékos, Boromisza növelte a hazai előnyt, ahonnan nem volt visszaút a fővárosiak számára. Hiába dolgoztak ki helyzeteket, hiába játszottak a hajrában vészkapussal, nem tudtak betalálni, így a Tihanyé lett a három pont. A bajnokság folyamán először fordul elő, hogy az Airnergy az alsóházban tanyázik a tabellán.