Nyugaton élre tört a Szigetszentmiklós, Pécsen győzött a TFSE
2017.03.08 | 08:56
Nyugaton élre tört a Szigetszentmiklós, Pécsen győzött a TFSE Az NB II Nyugati csoportjában a felsőházi rájátszás első fordulójában összesűrűsödött a tabella eleje. Az alapszakasz meggyőző előnnyel nyerő BME ugyanis otthonában szenvedett veresége a Szigetszentmiklóstól. Ezzel megelőzték a tabellán az egyetemistákat Haffner György tanítványai. Ugyanakkor TFSE is megelőze jobb gólkülönbségével a BME-t, mert Pécsen nagy gólarányú győzelmet arattak Póta Balázsék. A TFSE Futsal facebook oldala az alábbiakat írja a mérkőzésről:  - Az első félidő. Nagyon kemény első 5 percünk volt, talán fennállásunk legerősebb 5 perce. Bakay, Csernay, Csernay, Simon így nézett ki az eleje, szinte kivétel nélkül kontrákból sikerült megvernünk/meglepnünk a pécsieket, akik ugyan nem adták fel, de nem tudtak mit kezdeni a helyzettel. Láthatóan idegesen és tanácstalanul próbálkoztak, azt mondjuk becsülettel. Egy szögletből tudtak szépíteni, először és talán a meccsen utoljára tudták meglepni a védelmünket. Élőpajzs hadművelet teljes sikert aratott, ha éppen a mezőnyjátékosok valamelyike nem állt a támadás útjába, akkor a remekül védő Szűcs úr vette kezelésbe a bőrbogyót. Már-már azt hihették a kilátogatók, hogy az eredmény a szünetig nem változik, amikor Póta egy ellenfél szöglete után szerzett labdát és végigvezetve az ellenfél térfelén juttatta a kapuba “pettyest”. 1-5 A második félidő. Kicsit változtattunk a taktikánkon, egyszer kétszer odamentünk kellemetlenkedni “letámadtunk”, láthatóan nem érezték magukat komfortosan a hazaiak a pályán. Meg is lett az eredménye, hisz Bakay második gólját is megszerezte és ezzel már 5 gólra nőtt a különbség. Egy kicsit a hatékonyságunk visszaesett, a kapu előtt sokszor nem az ideális megoldást választottuk, talán benne volt a fejekben már a megszerzett előny. Aztán a végén még sikerült a hetedik ütést is bevinnünk Simon révén. 1-7 Meglepetésre tükörsima győzelmet arattunk, pedig nem is “egyhétre” utaztunk Pécsre. Magabiztos játékunk kifejezetten jó előjelekkel kecsegtet a bajnokság folytatásához. Sajnálatosan azonban beárnyékolja a győzelmünket egy szerencsétlen sérülés, ugyanis Demeter Viktor csapatunk kulcsjátékosa és védőspecialistája súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. A már régebben sérült és műtött vállára esett rá és ugrott ki újra. Mentővel egyből a helyi kórházba szállították és csak ma engedték ki. Pontos diagnózist csak később tudunk közölni és a kihagyás hosszáról is egyelőre csak találgatások vannak. A tegnapi győzelmünket Demének ajánljuk! Jobbulást Deme, várunk vissza minél előbb! További eredmények a Nyugati csport Felsőházi rájátszása 1. fordulójából: BME-BT FC – Szigetszentmiklósi-Artifex 5-8 (2-3) Góllövők: Csernai Gábor 2, Szigeti Alex, Dudás Dániel, Hoffer Csaba (öngól) illetve Kovács Gergely 2, Dauner Kristóf 2, Urbán Norbert 2, Farkas Tibor, Appl Kristóf 5 STARS SE – Pizza King Csep-Gól FC 5-6 (2-2) Góllövők: Horváth Tamás 2, Garamszegi Ábris, Kajdy Zekő illetve Nagy Tibor 2, Révész György 2, Rácz Botond, Viza Krisztián Tabella: