Nyugaton a Fradié a bajnoki cím!
2016.05.25 | 21:46
Nyugaton a Fradié a bajnoki cím! Kelen és BME győzelem a két fővárosi rangadón.   TFSE - KELEN SC 5-6 (2-3) A BME csarnokában kettős rangadót rendeztek hétfő este, ahol az előkelő negyedik hely volt a tét, amire még négy csapatnak is esélye volt. Elsőként a TF és a Kelen lépett pályára, ahol némi meglepetésre, teljes teltház fogadta a csapatokat. A játékosok az első perctől meghálálták a kilátogatók bizalmát, hiszen színvonalas, izgalmas meccset láthatott, aki a helyszínen nézte meg a mérkőzést. A TF irányította a játékot, de a Kelen szervezetten védekezett, és remekül kontrázott, így nem volt meglepő, hogy két gólos előnyre tett szert. Az egyetemisták már a félidő közepén levitték a kapusukat, de helyzetig nem jutottak belőle. Ennek ellenére találtak egy gólt, majd egy szép egyéni akció végén máris döntetlen volt, így kezdődhetett minden elölről. A folytatásra a játék képe nem változott. A TF diktált, a Kelen meg gólt szerzett, igaz némi szerencséjük is akadt. A térfélcserét követően hamar egalizált a hazai csapat, de a Kelenvölgyieknek ismét volt válaszuk, egy szép támadás végén, így ismét ők lehettek nyugodtabbak. A félidő derekán megduplázta előnyét a Kelen, és ekkor úgy tűnt, eldőlni látszik a találkozó, de a vendéglátók nem adták fel, és ismét vészkapus játékkal próbálkoztak, ami ezúttal eredményt hozott, így újra sikerült egyenlíteni. A hajárban mind a két csapatnak volt esélye bevinni a győztes találatot, ami a vendégeknek sikerült, így övék lett az értékes három pont, amivel megszerezték az előkelő negyedik helyet újonc létükre, ami szép teljesítmény. A találkozó tétje, és színvonala talán megérdemelt volna jobb játékvezetést, mert a hölgy sporttárs sokszor borzolta a csapatok idegeit érthetetlen döntéseivel.   BME FC - AIRNERGY FC 5-1 (2-0) A Kelen győzelmével az Airnergynek már csak az ötödik helyre maradt esélye, de ehhez is győzelemre lett volna szüksége, de túl nagy falat volt a BME. A hazaiak már a 8. másodpercben megszerezték a vezetést, amivel meg is alapozták a találkozót. Míg az egyetemisták éltek lehetőségeikkel, addig a vendég fiatalok csak nagy helyzetekig, meg kapufáig jutottak, így nem volt meglepő. hogy a Csernai tanítványok vezetnek szünetben. A fordulás után nem változott a játék képe, csak a hazaiak szereztek gólokat, így nem volt kérdés, kié lesz a három pont. Az eldőlt mérkőzés hajráját két kiállítás pezsdítette fel, ami elég véleményes volt. Az összecsapáson eléggé elégedetlen volt mind a két fél a játékvezetők ténykedésével, talán ez a meccs is megérdemelt volna rutinosabb sípmestereket. Egyébként a vendégek erejéből azért egy becsület gólra futotta a legvégén, kialakítva az 5-1-s égeredményt, amivel az Airnergy a 6. vagy a 7. helyen zár.   BŐNY-SZAVILL CONSULTING - ELTE-BEAC 4-1 (0-1) A hazaiak igen szűkös kerettel álltak fel, de igazi tétje nem volt a találkozónak, hiszen a Fradi a Villám legyőzésével bebiztosította bajnoki címét, így a Bőny második helyét már semmi nem veszélyeztette. Lehet, hogy ezért, de nem igazán ment a góllövés, így meglepetésre nem tudták bevenni az egyetemisták kapuját az első félidőben. Az ELTE egyszer betalált, így meglepetésre ők mehettek előnnyel pihenőre. A fordulás után a hazaiak magukra találtak, és megfordították az eredményt és nem hagytak kérdést afelől, hogy ki a jobb csapat. A Bőnyre az utolsó fordulóban nehezebb feladat vár, a bajnok Fradi otthonában kell helytállniuk. AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU - FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA 0-10 (0-6) A találkozónak nem az volt az érdekessége, hogy nyerni tud-e a Fradi, mert csak különbség volt az egyetlen kérdőjel. Hanem, hogy győzelme esetén a Ferencváros bebiztosítja nyugati csoportban a bajnoki címét. Az első lépést ehhez már az első percben megtették a zöld-fehérek, akik rögtön elkezdték a gólgyártást. A folytatásban kényelmesen játszva nyertek könnyedén, bebiztosítva első helyüket. Ki kell emelni a játékvezetőket, akik hiba nélkül vezették a találkozót. Furcsa, hogy erre az összecsapásra két rutinos NBI-es játékvezetőt küldtek, miközben ugyanebben a csoportban két fővárosi rangadóra finoman szólva sem a megfelelő személyeket delegálták. Érdekesség, hogy az utolsó fordulóban az őket üldöző Bőnnyel találkoznak Fehér Krisztiánék, ahol a tét csak annyi, hogy hibátlanul zárják-e az alapszakaszt. A sors fintora, hogy a bajnok a rájátszás elődöntőjében is a Bőnnyel találkozik az FTC, így 8 nap alatt háromszor mérkőznek meg egymással.   ASTERIX SC - GYŐRLADAMÉRI SASOK 5-5 (2-3) Az alsóházi találkozónak nem igazán volt tétje, hacsak az nem, hogy a sereghajtó megszerzi első győzelmét. Ehhez nem kellett sok, hiszen vezettek már három góllal is, és két perccel a vége előtt is még két gól volt az előnyük. Ennek ellenére a vendéglátók egy huszáros hajrával és némi szerencsével ki tudtak egyenlíteni, és az egyik pontot otthon tudták ezáltal tartani.