Nyugati csoport – Megszenvedett a Fradi a 3 pontért!
2016.02.11 | 08:47
Nyugati csoport – Megszenvedett a Fradi a 3 pontért! Győrladamér alázás a BME otthonában.   CORVINUS-TOTALLSPORT.COM - FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA 2-3 (1-3) A hazaiak új otthonukban, a szigetszentmiklósi sportcsarnokba fogadták a Fradit. A egyetemisták jól kezdték a tavaszt, és úgy gondolták, hogy nagynevű ellenfelük ellen is képesek a bravúrra. A Fradi kissé foghíjas volt, de így is ők számítottak az esélyesebbnek. Ennek ellenére a Corvinus szerezte meg a vezetést, de utána a fradi magasabb sebességre kapcsolt, sé fokozatosan vette át az irányítást. Előbb egy szép egyéni alakítás végén egalizáltak, majd szünetig két gólos előnyre tettek szert. A második félidőben a zöld-fehérek irányítottak és úgy tűnt, egy újabb gól és eldől a találkozó, de csak nem sikerült megszerezni az újabb találatot. Hiába dolgoztak ki rengeteg helyzetet Fehérék, csak kapufákig jutottak. Ahogy lenni szokott, a sok kihagyott helyzet megbosszulta magát, és a vendéglátók egy szép támadás végén szépítettek. A Corvinus a gólt követően vérszemet kapott, és lelkesen rohamozott, és csak Laucsek bravúrjain múlott, hogy nem egyenlítettek a hazaiak. A vége minimális Fradi siker, ahol a vendégek maguknak tették nehézzé, és szorossá az összecsapást a remekül küzdő egyetemisták ellen. AIRNERGY FC - ELTE-BEAC 8-1 A hazaiak igen foghíjasan álltak ki, ráadásul tavasszal nem igazán ment nekik eddig, így úgy tűnhetett, hogy az ELTE meglepheti őket. Ehhez képest a vendéglátó fiatalok sokkal kreatívabban játszottak és sorra alakították ki a helyzeteket, míg a vendégek csak pontrúgásból voltak veszélyesek. Az szünetre két gólos Airnergy előnnyel mehettek a csapatok. A fordulást követően a hazaiak maradtak lendületben és két gyors góllal eldöntötték a három pont sorsát. A Kénoszt-legénység még megpróbálta a vészkapus játékot, de csak kapufákig, meg helyzetig jutottak, míg a hazaiak újabb gólokat szereztek, így kiütéses győzelem lett a vége. BŐNY-SZAVILL CONSULTING - BARÁTI FUTSAL CLUB 6-5 Papíron országos egyesnek tűnt a találkozó, de hiába a két fél között papíron a nagy különbség, a vendégek a szomszédvár elleni csatára felszívták magukat. Sima első félidőt hozott a találkozó, ekkor senki nem gondolta, hogy lesznek még izgalmak a mérkőzésen. Ennek ellenére így történt. A vendégek a második félidőben remekül játszottak és a könnyelmű hazaiak mellett feljöttek egy gólra, és benne volt a levegőben a meglepetés, de mint oly sokadszor a bajnokságban, végül egy góllal jobbnak bizonyult a Bőny. BME FC - GYŐRLADAMÉRI SASOK 37-1 (20-0) Ahogy várható volt, nem a vendégek tűntek a találkozó esélyesének, de a végeredmény így is minden képzeletet felülmúlt. A ladamériek mindössze egy cserével érkeztek, így vérmes reményeik nem igazán lehettek. A BME nem sokat foglalkozott vele, hogy ellenfelük miként érkezett. Neki estek és annyi gólt rúgtak, amennyit csak tudtak. Az első félidőben átlagosan minden percre jutott egy hazai gól, így 20-0 állt az eredményjelzőn, és még volt hátra egy félidő. A fordulást követően nem álltak le Csernaéik és az ő vezetésével és 18 találatával összesen 37 gólig jutottak. A végeredményt olvasna akár elmosolyodhatnánk, de ez inkább elkeserítő és elgondolkodtató, hogy ilyen csapatoknak miért kell elindulni a magyar másodosztályban, valami sima városi amatőr bajnokság helyett. Nem csak magukat, hanem a sportágat is lejáratják, és ez már az a kategória, amit az ellenfelek sem tudnak élvezni. Az ilyen csapatokra semmi szükség nincs. A találkozó egyetlen kérdőjele, hogy hogyan tudtak eljutni egy becsületgólig a vendégek. AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU - KELEN SC 6-10 A Kelen volt a találkozó esélyese, de ennek ellenére az első félidő kiegyenlített játékot hozott, és csak minimális előnyre tudott szert tenni a vendégcsapat. A szünet jót tett a kelenvölgyieknek, akik rendezték soraikat, és fordulás után már jobban játszottak, és érvényesítették a tudáskülönbséget. Ennek köszönhetően 8 gólosra nőtt a különbség, de a hazaiak a hajrában kozmetikázni tudtak, és végül négy gólos vereséget szenvedtek. Később játsszák: ASTERIX SC – TFSE