Nyolcat vágott a Maglód és a Rubeola, kilencet a Nyíregyháza
2021.10.12 | 16:00

A Bodon Péter FC visszalépése után csak öt meccset rendeznek fordulónként keleten, ezek közül négyen érvényesült a papírforma, az ötödiken pedig a DAFC Szeged nyert. Nézzük, mi történt hétfőn!

Gyöngyösön is a Rubeola volt az esélyesebb, és már tíz perc alatt kettővel ment, de nem adta könnyen magát a hazai csapat, és kétszer is feljött egyre, ám így is 6-3-as vendégelőny volt a szünetben. A második félidő azonban egyértelműen a Rubié volt, Fischer Zsigmond háromig, Fekete Róbert kettőig jutott, végül 8-3-ra nyertek a vendégek.

A nyírségi rangadón is folytatta a menetelést a Nyíregyháza, már a szünetre 4-0-ra vezetett a Nyírség ellen, és a mesterhármast jegyző Tóth Dávid vezérletével végül 9-2-re nyert, így továbbra is vezeti a keleti csoportot.

A DAFC Szeged a múlt héten megszerezte az első NB II-es győzelmét, de Bodonék kizárása után ezt el is vesztette. Nem kellett sokat várnia azonban arra, hogy három pont legyen a neve mellett, mert bár a szünetre még csak 2-1-re vezettek a hazaiak a Nyírbátor ellen, a második félidő elején eldöntötték a találkozót, végül 6-2-re nyertek. A vendégek jól kezdték a szezont, azóta viszont háromszor is simán kikaptak.

Nehéznek tűnő meccs várt a Maglódra a Csenger ellen, de hazai pályán nagyon magabiztosan nyert. A szünetre 3-0-ra vezetett, majd kilenc perc alatt újabb négy gólt vágott, végül 8-2-re győzött a három gólig jutó Petric Branko vezetésével, így pontszámban továbbra is az élen áll holtversenyben a Nyíregyházával.

A játéknap legfordulatosabb meccse Miskolcon volt, ahol 18 percig nem született gól, de a 22.-re már 3-1-re vezetett a Kincsem. Ezt követően viszont tíz perc hazai parádé jött, 5-3-ra fordított a Miskolc. Nem adta fel azonban a Kincsem, öt perc alatt egyenlített, és bár a 38.-ban ismét a hazaiak vezettek, a vendégek erejéből futotta még a fordításra, és 7-6-ra nyertek, ezzel a negyedik helyre ugrottak.

FÉRFI FUTSAL NB II, KELETI CSOPORT, 5. FORDULÓ

Gyöngyös – Rubeola 3-8 (Besenyei, Csoszánszki, Forgács, ill. Fekete 2, Kovács, Füzy 2, Fischer 3)
Nyíregyháza – Nyírség 9-2
(Tóth 3, Ladányi, Csáki, Nagy 2, Gyügyei 2, ill. Tóth, Kótai)
DAFC Szeged – Nyírbátor 6-2
(Patai 2, Görbe, Selymes (öngól) Baka, Albert, ill. Medve, Nyeste)
Maglód – Csenger 8-2