Nyolcat rúgott az Aramisnak a kupagyőztes vasi gárda
2018.03.13 | 07:27
Nyolcat rúgott az Aramisnak a kupagyőztes vasi gárda  Az NB I-es futsalbajnokság 17. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE biztosan verte a vendég Aramist. A mérkőzés előtt kisebb ünnepségen köszöntötték a HVSE friss kupagyőztes csapatát. A Nyíregyházán kivívott történelmi Magyar Kupa-győzelem óta hétfőn este lépett először pályán az Arena Savariában a Swietelsky-Haladás VSE NB I-es futsalcsapata. Kisebb ünneplés fogadta a zöld-fehér együttest. Dr. Hende Csaba, Szombathely országgyűlési képviselője, Homlok Zsolt a HVSE elnöke, Bokor Zsolt a HVSE sportigazgatója, a Szombathelyi Labdarúgó Kft. nevében pedig Gyimesi Csaba köszöntötte a játékosokat, a szakmai stáb tagjait. Majd Horváth Péter csapatkapitány felmutatta a közönségnek a díszes Magyar Kupa-serleget. Swietelsky-Haladás VSE -Aramis SE 8-1 (5-1). Szombathely, 800 néző, NB I-es futsalmérkőzés, Vezette: Futó T., Tamási P. (Sipos L.) HVSE: Matyi – Santos, Michel, Dróth, Bencsik. Csere: Sásdi (kapus), Sipos G., Péter, Öreglaki, Horváth P., Németh P., Hajmási, Vidák. Edző: Turzó József. Aramis: Soós – Lak, Póta, Gál, Boznánszky. Csere: Dohány (kapus), Szabó , Kulcsár, Fekete, Roni, Frankovszky, Frank, Kiprich, Bognár. Játékos-edző: Frank Tamás. Góllövők: Dróth 4 (2. 5., 30., 36.), Michel 2 (10., 23.), Santos (12.), Horváth P. (18.), ill. Lak (17.). Kiállítva: Bencsik (32), Sásdi (32), ill. Kulcsár (4.).                                                                                               Nagy lendülettel vetették bele magukat a csatába a szombathelyiek, Dróth pedig egy bombagóllal gyorsan meg is szerezte a vezetést a Haladásnak. Kulcsár gólhelyzetben buktatta Öreglakit, kiállították, az emberelőnyt kihasználták a vasiak, Dróth második gólját szerezte. Gyorsan el akarta dönteni a meccset a Haladás, vészkapusra váltott, így Michel emberelőnyös szituációban jegyezte a harmadik szombathelyi gólt (10. perc: 3-0). És nem volt megállás, jöttek sorban a hazai helyzetek, gólok – a budaörsiek találata nem okozott pánikot szombathelyi oldalon. Így 5-1-es hazai vezetéssel fordultak a felek – el is dőlt a mérkőzés sorsa. Fordulás után sem változott a játék képe, a Haladás diktálta a tempót, és rohamozott gőzerővel. Érezhető volt, hogy csak a különbség mértéke lesz kérdéses – Michel másodszor, Dróth harmadszor is feliratkozott a góllövőlistára (30. perc: 7-1). Nagyon simának tűnt a meccs, talán ezért gondolták úgy a játékvezetők, hogy egy kicsi színt visznek a találkozóba: Bencsiket fault miatt, Sásdit a kispadról állították ki. De nem tudta kihasználni az emberelőnyt az Aramis. Sőt, a parádés formában játszó Dróth növelte a Haladás előnyét. A két csapat ezúttal nem volt egy súlycsoportban, nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a Haladás.  - Tóth Péter, fotók: Unger Tamás -