Nyolc között a Mezei-Vill
2015.10.23 | 12:47

Egy hét után újra randevút adtak egymásnak a berettyóújfalui és a veszprémi futsalosok. A múlt heti 7-1 után ugyan lehetett némi törleszteni valója a Madarász legénységnek Trenyóék ellen, ám Berettyóújfaluban a „kiadós verés” ellenére sem számítottak bosszúszomjas vendégekre.  Már csak azért sem, mert a bihari városban sajátos hangulata van a dunántúli csapat meccseinek, túlzás nélkül állítható, hogy Madiékat a helyi szurkolók szinte hazatérőként fogadják. Nem véletlen, bár ez a gyakori látogatásoknak is köszönhető, hogy olyan nézőtéri bekiabálások is elhangzottak a meccs előtt, melyben a vendég trénernek egyenesen azt javasolták, jobban tennék, ha a városba költöznének. Így aztán már-már családias légkörben kezdődött a Turzó mester által a találkozó előtt „élet-halál meccsnek” titulált derbi. Az első félidő jobbára kiegyenlített játékot hozott. Mindkét oldalon remekül működtek a védelmek, így aztán egyáltalán nem hemzsegtek a helyzetek, igaz, ehhez az is hozzájárult, hogy a támadásokba sokszor belecsúszott egy-egy rossz passz vagy labdaátvétel. A kapuk alig forogtak veszélyben így, nagyon úgy tűnt, hogy a játékrész gól nélkül fog véget érni, az utolsó percben aztán egy szép Mezei akció végén Trencsényi készítette le a lasztit Klocskónak, aki közelről nem hibázott (1-0).  A szünet sem hozott nagy fordulatot a találkozóban, a hibák száma azonban lényegesen kevesebb lett. A hazaiak továbbra is kisebb mezőnyfölényben játszottak, ez a helyzetek számában azonban nem igazán mutatkozott meg. A vendégek jól és masszívan védekeztek és a megszerzett labdákból indított, gyors ellentámadásokra hagyatkoztak. A 25. percben egy ilyen akció végén Boromisza Gábor előtt volt a lehetőség az egyenlítésre, ám lövése elkerülte László Márk kapuját. Gyakorlatilag ez volt a második félidő egyetlen nagyobb helyzete, ezen kívül talán Tar, a másik oldalon Sántha és Klocskó egy-egy lövése jelentett kisebb-nagyobb veszélyt a kapukra. Az utolsó két percben aztán „fokozódott a drámai hangulat”, Madiék ugyanis támadásoknál levitték a hálóőrüket és Schnidmájer helyére Vas érkezett mezőnyben. A hadrendmódosítással ugyan sikerült valamelyest beszorítaniuk Ráblékat a kapujuk elé, de gólig, gólhelyzetig azonban nem jutottak. Így végül a Berettyó első félidőben szerzett tetszetős, de nagyon árvácska gólja elegendőnek bizonyult a továbbjutást jelentő győzelemhez.    A két csapat legutóbbi találkozójához képest ez a meccs valóban más volt, ahogy ezt vártuk mi is és a trénerek is. Arra ugyan nem gondoltunk, hogy a múlt heti nyolc gól és tömérdek ziccer után ennyire híján leszünk a gólhelyzetig eljutó akcióknak és a negyven perc alatt csupán egyetlen gólt láthatunk. Ennek ellenére nem lehet azt mondani, hogy rossz volt a derbi, és egészen hozzászoktunk már a két együttes meccseihez, így akár a jövő héten is megnéznénk őket, csakhogy az az időpont már foglalt, ugyanis egy másik nagy „hal”, a Győr fog a Berettyó partra látogatni…   Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – Futsal Club Veszprém 1-0 (1-0) 2015.10.22. - Csütörtök 19:30 Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Jv: Viczián Mátyás, Flinta Zoltán, Csatári Tibor MVFC: László Márk - Rábl János, Trencsényi János, Sánta János Attila Csere: Szabó Péter, Nagy István, Klochko Dmytro, Vulovic David, Harmati Tamás, Nagy Imre, Stanic Srdan, Dávid Richárd, Tihanyi Csaba Vezetőedző: Turzó József Veszprém: Schmidmajer Ádám - Németh Péter, Boromisza Gábor, Sándor Dániel László, Vas Ádám Csere: Spandler Mátyás, Bognár Péter, Gulyás Márk István, Püspök Péter, Tar Tamás, Cseh Ádám, Erdősi Xavér Ferenc Vezetőedző: Madarász János  Gólszerző: Klochko Dmytro (’20) Sárgalap: Vas Ádám  Turzó József (MVFC): A Veszprém ellen látszott a csapaton az önbizalomhiány, ami érthető, hiszen nem ilyen szezonkezdésről álmodtunk. De nagyon sokat dolgoztak a fiúk, hogy kilábaljunk a hullámvölgyből. Védekezésben kifejezetten jó teljesítmény nyújtottunk - nagyon sok kapura lövése nem volt az ellenfelünknek - és támadásban is többet birtokoltuk a labdát. Igazából annyi problémám lehet, hogy mi sem voltunk igazán gólveszélyesek. Szerencsére a félidő előtt, szép játék után vezetést szereztünk. A szünet után is mi irányítottuk a játékot, próbáltunk eljutni a kapuig, ami nehezen ment. Összességében a csapat nem játszott rosszul, a feladatokat jól oldottuk meg, persze van még jócskán, amiben javulnunk kell. Ha a hátralévő mérkőzéseinken a játékunkat több önbizalommal és még több akaraterővel tudjuk párosítani, akkor a szezonunkat még nagyjából helyre tudjuk hozni. Madarász János (Veszprém): Amiért jöttünk, azt megkaptam. Jelenleg egy iszonyatosan mély szakadékban vagyunk és azt kértem a játékosaimtól, hogy keressük meg a felfelé vezető utat. Most ne az eredménnyel foglalkozzunk, hanem azzal, hogy minél előbb szerezzük vissza az önbizalmunkat. Csapat szinten gondolkozzunk, ugyanakkor szerettem volna minél több egyéni megoldást látni, kértem, hogy legyenek bátrabbak a pályán, mert e nélkül továbbra sem lesz önbizalmuk. A Mezei-Vill megérdemelten nyerte meg a mai mérkőzést, viszont mi sem vallottunk szégyent, a srácok mindent megtettek. Az hiszem, a létrát megtaláltuk és bízom benne, hogy hétfőn végre el is indulunk rajta felfelé. Remélhetőleg onnan már nem lesz megállás és hamarosan a régi Veszprémet fogja látni a közönség.   - Molnár Ákos, Berettyóhír.hu -  [gallery ids="45462,45465,45467,45470,45473,45476,45477,45479,45480,45483,45484,45487,45490,45492,45493,45494,45497,45498,45501,45504,45505,45506,45508,45511,45514,45515,45517,45520,45523,45524,45527,45530,45532"]