Nyírség-csoda; nagy fordítással élt vele a Maglód!
2022.01.26 | 13:28

Elképesztő mérkőzések zajlottak a férfi NB II Keleti csoportjának 16. fordulójában! A kiesés elől menekülő csapat győzte le a listavezetőt, melynek első számú üldözője öt perc alatt fordított kétgólos hátrányból. Ráadásul, a többi találkozó sem volt unalmas…

Idegenben is egyértelmű esélyes volt a listavezető Nyíregyháza a kiesés ellen menekülő Nyírség otthonában, ám a hazaiak kilenc perc alatt háromgólos előnybe kerültek. A vendégek a második félidőre összeszedték magukat, és két találattal visszajöttek a meccsbe, de ez sem volt elég a pontszerzéshez. A Nyírség a bravúrgyőzelmével ellépett a mögötte lévő csapatoktól, és még van esélye a felsőházra, míg a Nyíregyháza előnye egypontosra csökkent az élen.

Merthogy bár az első számú üldöző, a Maglód is kétgólos hátrányba került idegenben, nyerni tudott. A Csenger az első félidőben 2–0-ra vezetett, sőt, még a 32. percben is ez volt az állás, ám ekkor jött az új igazolás, Jenei Krisztián, aki öt perc alatt mesterhármast szerzett, ezzel megfordította a találkozót. A Maglód így egy pontra feljött a Nyíregyházára, a Csenger viszont hat pontra leszakadt a dobogós Rubeolától, amely ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott.

Szoros találkozónak ígérkezett és az is lett a Kincsem és a MEAFC összecsapása, igaz, csak a végén. Itt is a hazai csapat hozta előnnyel az első félidőt, a Csengerhez hasonlóan kétgólossal, ám a Kincsem a második játékrészben növelni is tudta a fórját, a 34. percben 4–0 volt az előny. Ugyanakkor nem volt itt még vége, a Miskolc négy perc alatt három gólt szerzett, így izgalmassá tette a végét, de nem tudott nyerni, ezzel valószínűleg végleg elbúcsúzhat a felsőházi folytatástól, amire a Kincsem növelte az esélyét.

Tíz perc gól nélküli időszak után a DAFC Szeged került előnybe Nyírbátorban, de a hazaiak a szünetig három találattal válaszoltak. A második félidőt is a vendégek kezdték góllal, ám erre már hat (!) ellentalálat volt a válasz. A hajrában még szépített a DAFC, de a vége sima hazai siker lett. A Szeged maradt sereghajtó, míg a Nyírbátor a kilencedik.

Már tudhatta a Nyíregyháza botlását a Rubeola, amikor a Gyöngyöst fogadta, és már a szünetre négy góllal elhúzott. A második félidő már szorosabb volt, de a vendégeknek nem volt esélyük a pontszerzésre, így maradtak az ötödik helyen. A Rubeola viszont a triplázó Józsa Tamás vezérletével kihasználta a Nyíregyháza botlását, vesztett pontok tekintetében kettőre van a listavezetőtől, egyre a Maglódtól.