Nyírgyulaj KSE – SZTE EHÖK SE 5 – 3
2015.05.26 | 08:18
Nyírgyulaj KSE – SZTE EHÖK SE 5 – 3 Bár a vezetést is megszerezte a kulcsfontosságú, Nyírgyulaj elleni idegenbeli meccsen az SZTE EHÖK SE, azonban Fekete mesternégyesével és némi szerencsével a nyírségiek otthon tartották a pontokat. Férfi futsal NB II, rájátszás az 1.-3. helyért, 4. forduló Nyírgyulaj KSE – SZTE EHÖK SE 5 – 3 (3-1) Nyírbátor, 200 néző. Vezette: Szabó Ferenc Szilárd, Csatári Tibor (Petrovszki György) Nyírgyulaj: Pallai – Siska, Szentjobbi, Kanál, Berecz. Csere: Oxi, Czerula, Fekete, Titkó, Tóth B., Sitku, Szép. Vezetőedző: Lukács Tibor. EHÖK SE: Tombácz – Bullás, Tóth A., Crkvenjakov, Szentes Bíró. Csere: Vastag (kapus), Ferenczi, Fülöp, Csamangó, Deák, Teimel, Cserenkó. Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. Góllövők: Fekete (6′, 16′, 31′, 40′), Tóth A. (19′, öngól) ill. Szentes Bíró (4′), Crkvenjakov (24′) Sárga lap: Szentjobbi (27′), Berecz (30′), Sitku (37′) ill. Szentes Bíró (5′, 32′), Fülöp (7′) Kiállítva: Tóth B. (29′) Egyszerű volt a képlet a hazaiak számára. Csak győzelem esetén maradt esély a feljutás életben tartására, így a visszavágáson kívül ez lebegett a szemeik előtt Bereczéknek. Jól kezdte a meccset az EHÖK SE, a negyedik percben egy kontrát megállított Bullás, aki egyből remek labdával indította Szentes Bírót, ő pedig a felső sarokba bombázott, 0-1. Nem volt azonban túl sokáig előnyben a szegedi együttes, Tombácz kidobása rögtön “visszajött”, és a bal oldalon üresen maradt Fekete bestukkolta a labdát Tombácz mellett, ezzel egyenlítve, 1-1. Bár hamar két sárgát kapott az egyetemista csapat, a hazaiak agresszív, kemény játéka azonban megtorlatlan maradt a játékvezetők részéről. A félidő derekán fölénybe került az EHÖK SE, Csamangó a kapufát zörgette meg egy szöglet után, és több lehetősége is lett volna a szegedieknek arra, hogy újra megszerezzék a vezetést, azonban Fekete remekül élt lehetőségével, miután kapura tudott fordulni, és hat méterről Tombácz kapujába lőtte a labdát, ezzel megfordította a meccset csapatának. A szerencse továbbra is a hazaiakkal volt: még a szünet előtt Szentjobbi kapu előtt keresztbe lőtt labdájába Tóth Attila úgy ért bele, hogy az saját kapujában kötött ki, így kétgólos hazai előnnyel zárult az első 20 perc. A fordulás után letámadással próbálkozott az EHÖK SE, amit Kanál ugyan majdnem gyorsan megbüntetett, de végül eredményre vezetett Cserenkó Szabolcs együttesének támadójátéka, szép akció végén Dalibor Crkvenjakov közelről volt eredményes, 3-2. Több lehetősége volt az egyenlítésre is az EHÖK SE-nek, és kapott is egy nagy esélyt erre Tóth Béla durva belépője után, a hazaiak játékosa a félpályánál kiugró Szentes Bírót tarolta le, amiért egyből piros lapot kapott, így két percig emberelőnybe került a szegedi csapat. Négy a három ellen kapujuk elé szögezték ellenfelüket Bullásék, azonban Fülöp elcsúszása után Berecz ki tudott lépni a labdával, és bár Tombácz védte a ziccert, de a kipattanót Fekete beemelte Bullás fölött, emberhátrányban is betalált ezzel a Nyírgyulaj, lélektanilag is fontos gólt szerezve ezzel. Szentes Bíró röviddel ezt követően ismét visszahozta a szegedi reményeket bombagóljával, majd kitámadott az SZTE EHÖK SE, és mindent elkövetett az egyenlítés érdekében, viszont a meccsen harmadjára is csak kapufáig jutott – ellenben az utolsó percben Fekete egy keresztpassz után megszerezte negyedik gólját is, ezzel eldöntve a meccset, amelyet 5-3-ra nyert meg a Nyírgyulaj. Két fordulóval a vége előtt még mind a három csapat megnyerheti a csoportot, bár a Szegednek már nem a saját kezében van a sorsa. A legkényelmesebb helyzetben a Göcsej van, hiszen a hátralévő két meccsen hazai környezetben fogadja riválisait. Annak fényében, hogy ebben a bajnokságban az összes hazai meccsüket behúzták, ők a legnagyobb esélyesek a bajnoki címre. Berecz Zsolt: - Tudtuk, hogy csak a győzelemmel lehet esélyünk a hátralévő fordulókban, így mindent megtettünk ennek érdekében. Gratulálok a játékosaimnak, meg a lelkes szurkolótáborunknak! Egy jó erőkből álló Szegedet sikerült legyőznünk egy ki-ki meccsen! Igazi férfias meccsen sikerült a Szeged felé nőni, és így tovább élnek a reményeink a folytatásban! Cserenkó Szabolcs: - Jól kezdtük a meccset, megszereztük a vezetést egy szép góllal, aztán viszont hagytuk kibontakozni az ellenfelet. A centerjátékukat meg tudtuk fogni, azzal nem volt probléma, viszont nagyon szerencsétlen gólokat kaptunk, Fortuna nem nekünk dolgozott ma, az biztos. A félidőben láttam a srácokon, hogy képesek vagyunk ezt megfordítani, vissza is jöttünk a meccsbe, majd nem tudtuk kihasználni a kiállítást. Ekkor ellenfelünk feljött pszichésen, a végén pedig kitámadtunk a döntetlenért, de mégis mi kaptunk gólt. Sajnos magunknak köszönhetjük ezt a vereséget. Fizikálisan erősebb volt ellenfelünk, innentől kezdve nem a mi kezünkben van a sorsunk, bízom benne, hogy meg tudjuk ragadni az utolsó esélyünket. Forrás: szegedma.hu