Nyírgyulaj győzelem Szegeden!
2015.10.17 | 00:28
Nyírgyulaj győzelem Szegeden! Nyírgyulaj győzelem Szegeden! Rúgott gól nélkül zártak a hazaiak SZTE EHÖK SE – Nyírgyulaj KSE 0-2 (0-1) Szeged, újszegedi sportcsarnok. Vezette: Flinta Zoltán, Csatári Tibor (Modes Ottó Péter). SZTE EHÖK: Nagy – Vellai, Tóth, Bilics, Deák. Csere: Vasas (kapus), Teimel, Ördögh, Csamangó, Csanádi, Kovács G. Vezetőedző: Makra Zsolt. Nyírgyulaj: Pallai – Varga, Angyalos, Kovács I., Siska. Csere: Végső (kapus), Lovas, Fekete, Pénzes, Czerula, Szép. Szakmai igazgató: Csoba Zsolt, Baksa Csaba. Gólszerző: Lovas (17′, 32′). Sárga lap: Vellai (11′), ill. Angyalos (34′). A két fél jól ismerhette egymást, hiszen tavasszal a feljutásért folytatott rájátszásban már találkoztak. Azóta a vendégek jelentősen átalakultak, így ők számítottak az esélyesnek. A találkozó kiegyenlített játékot hozott, bár a vendégeknek volt több lehetőségük. A Szeged hiába alakított ki helyzeteket, nem tudtak egyet sem gólra váltani, így nem nagyon volt esélyük a továbbjutásra, főleg úgy, hogy a vendégek félidőnként egyszer-egyszer beköszöntek, Lovas révén. A vége két gólos vendégsiker, ami a játék képe alapján megérdemelt. Makra Zsolt, Szeged: - Remekül helytálltunk egy élvonalbeli csapat ellen. Fiataljaink megmutatták, hogy lehet rájuk élesben számítani. Sajnos a helyzeteinket elpuskáztuk, de ez a játék a jövőre nézve elég biztató.” Lovas Norbert, Nyírgyulaj: - Szerintem a játék összképe alapján megérdemelt a továbbjutásunk. Jól játszott végre a csapat, igaz megint sok ziccert rontottunk el. Viszont gólt nem kaptunk, aminek külön örültem. Remélem a legjobb 8 között Fortuna velünk lesz, és egy kis szerencsével a legjobb négybe kerülhetünk. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Magabiztos Hali siker Debrecenben! Németh Péter 5 gólig jutott! DEAC - SWIETELSKY- HALADÁS VSE 3-11 (1-5) Debrecen, 100 néző Játékvezetők: Veres Takács, Szilágyi DEAC: Vámosi - Illés, Kántor, Bagi, Kasuba Cserék: Elek, Kovács, Gerda, Rácsai, Szűrös Haladás: Gyimesi - Sipos, Gyurcsányi, Nagy, Horváth Cserék: Tyukász - Öreglaki, Vidák, Hajmási, Németh, Molnár Vezetőedző: Marcos Angulo Sárga lap: Vámosi Gólszerzők: Illés, Kasuba (2) illetve Németh (5), Öreglaki, Gyurcsányi, Sipos, Horváth, Molnár, Vidák Előzetesen a Hali volt a találkozó favoritja, akik esélyeshez méltóan játszottak. A debreceniek jól tartották magukat az első 10 percben, de a játékrész hajrájában Németh Péter vezetésével szünetig eldöntötték a továbbjutást, hiszen 4 gólos előnyre tettek szert. A fordulás után is felszabadultan játszottak Gyurcsányiék és szép gólokat szerezve magabiztosan nyertek másodosztályú ellenfelük otthonában. A hazaiaknak csak a tisztes helytállás lehetett a céljuk, ami sikerült.