Nyírgyulaj–Göcsej Sport Klub 3–3
2015.05.14 | 08:50
Nyírgyulaj–Göcsej Sport Klub 3–3 Nyírgyulaj–Göcsej Sport Klub 3–3 (2–2) Nyírbátor, 400 néző Játékvezetők: Kujbus, Erdélyi. Nyírgyulaj: Pallai -  Siska, Pénzes, Kanál , Berecz Csere: Szentjobbi, Czerula, Fekete, Titkó, Tóth, Sitku, Szép, Oxi, Kecskés Játékos-edző: Berecz Zsolt. Göcsej: Balikó - Bagó, Kottán, Hirváth, Halmos Cserék: Schmidt - Tóth, Friss, Szabó, Bogyó, Gelencsér, Szőke, Nagy Játékos-edző: Bagó Gábor Gólszerzők: Berecz (2), Siska illetve Halmos, Kottán, Szentjobbi (öngól) Sárga lap: Kanál illetve Szőke, Nagy Piros lap: Pénzes A vendégek nem bízták a véletlenre, és már vasárnap megérkeztek a mérkőzés helyszínére, hogy kipihenjék a hosszú utazás fáradalmit, hiszen több mint 600 km-t kellett megtenniük. Mind a két oldalon a legjobb kerettel vághattak neki a csapatok a mérkőzésnek, így jó meccsre számíthatott a szép számú publikum. A hazaiak számára remekül indult a találkozó, hiszen játékos-edzőjük, Berecz kétszer is betalált, így néhány perc után két gólos volt az előnyük. A vendég Göcsej nem esett össze, nem ijedt meg. A folytatásra kiegyenlítődött a játék és a játékrész derekán előbb szépítettek a vendégek, majd pár perccel később egalizáltak is, így döntetlennel mehettek szünetre a csapatok. A második félidő a zalaegerszegieknek indult jobban. Egy hazai kiállítás utána gólra váltották az emberelőnyüket egy öngóllal, így már náluk volt az előny. A folytatásban Halmosék tovább növelhették volna az előnyüket, de nem éltek a lehetőségekkel, ami megbosszulta magát. A Nyírgyulaj a 36. percben egyenlített, így kezdődhetett minden elölről. A hajrában mind a két fél előtt adódott helyzet, hogy eldöntse a mérkőzést, a hazaiak még büntetőt is lőhettek, de kimaradt, így végül maradt az igazságosnak mondható döntetlen. Hétfőn folytatódik majd a küzdelem. A Szeged látogat Zalaegerszegre az első kör zárásaként. Bagó Gábor: - Nem álltunk messze a győzelemtől, de ilyen messzire utazva a pontszerzésnek is nagyon örülünk. Minden elismerésem a játékosoké, akik nagyszerűen játszottak. A döntetlen a napokban elhunyt keszthelyi Horváth Lászlónak ajánljuk. Berecz Zsolt: - Jó iramú mérkőzés volt, mindkét csapatnak voltak lehetőségei a győzelemre. A meggondolatlan kiállítás és sérülés miatt jelentős hátrányba kerültünk, de a csapat nagy szívvel küzdött kis szerencsével a mérkőzés vége fele a magunk javára fordíthattuk volna a találkozót. Örülök az egy pontnak, egy szimpatikus Zalaegerszeg ellen!