Nyíregyházi győzelem a megyei rangadón
2015.10.02 | 14:49

NBII Keleti csoport! Élre állt a Kincsem!   DEAC - SZTE EHÖK SE 1-1 Debrecen, Kecskeméti János sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Kujbus László, Katona Brigitta. (Újhelyi Tamás) DEAC: Vámosi – Kasuba, Illés D., Gerda, ifj. Rácsai. Csere: Elek, Kovács M., Kántor, Révai, Bagi T., Szűrös, Varga Á. EHÖK SE: Tombácz – Bánóczki, Balogh Á., Vellai, Szentes-Bíró. Csere: Vastag (kapus), Fülöp, Ördögh, Bullás, Teimel, Deák, Tóth A. Csamangó. Vezetőedző: Makra Zsolt. Gól: Bagi T. (9′, büntetőből), ill. Vellai (10′). Kiállítva: Révai (14′). Hibátlan teljesítménnyel utazhatott Debrecenbe az SZTE EHÖK SE, az egyetemisták ugyanis eddigi két bajnokijuk mellett a kupában is továbbjutottak, így jó előjelekkel várhatták az egyébként nehéznek ígérkező újabb idegenbeli fellépést. A debreceniek védekezésre rendezkedtek be, azonban kontráik a kilencedik percben eredményre vezettek: egy véleményes büntetőből Bagi előnyhöz juttatta a hazaiakat, de erre rögvest válaszolni tudott Vellai Áron. A folytatásban ellenfelénél jóval több lehetőséget dolgozott ki az SZTE EHÖK SE, de a kapu előtt nem tudtak jó megoldást választani a szegediek, vagy Vámosi tudott hárítani, így végül egy pontot szerzett a DEAC vendégeként az EHÖK SE. Ez volt a csapat első pontvesztése az idei szezonban, így hét ponttal a második helyről várhatja a negyedik fordulót az SZTE EHÖK SE, amelyben Makra Zsolt tanítványai jövő hétfőn 19 órától a gödöllői Főnix ISE-t fogadják az újszegedi sportcsarnokban. Makra Zsolt: „Egy nagyon kellemetlen, védekező stílusú csapattal találtuk magunkat szemben, rosszul is kezdtünk, a hazaiak pedig egy könnyen megítélt büntetővel megszerezték a vezetést. Sikerült egyenlítenünk, rendeztük a sorainkat, a második félidőben nyomás alatt tartottuk ellenfelünket. Sajnos nem tudtuk eléggé befejezni a támadásainkat, remélem, a következő hazai meccsen hatékonyabb támadójátékot fogunk produkálni. Minden csapat életében van egy évben egy olyan meccs, amikor nem úgy sülnek el a dolgok, ahogy tervezik – ilyenkor vereség szokott jönni, így pozitív az, hogy legalább egy pontot szereztünk, és mi álltunk közelebb a győzelemhez. Hasonlóan Gyöngyöshöz, innen is kevesen fognak elvinni három pontot, jó úton járunk.” szegedma.hu   ENERGIA SC GYÖNGYÖS - MVFC BERETTYÓÚJFALU II. 1-1 (1-1) A Gyöngyös nem túl jól kezdte a bajnokságot, így rájuk fért a javítás, de ez nem ígérkezett könnyűnek a Mezei fiataljai ellen, akiknél már nem voltak visszajátszók az első csapatból. Jól indult a hazaiaknak a mérkőzés, hamar vezetéshez jutottak, de a Szitkó-legénység hamar egalizált. Ekkor kevesen gondolták, hogy több gól már nem születik a mérkőzésen, pedig így történt. Mind a két kapus remekül védett, így több találat nem esett. Hiába volt mind a két félnek lehetősége begyűjteni a három pontot, maradt a pontosztozkodás.   REAC SPORTISKOLA SE - NAGYKÁTA FUTSAL 10-2 (5-2) Mind a két fél nyeretlen volt a találkozó előtt, és szinte biztos volt, hogy a rossz sorozat a hazaiaknál fog megszakadni. Így is történt. A REAC magához ragadta a kezdeményezést, és hamar megszerezte a vezetést, és a folytatásban is lendületben maradt, és szünetig eldöntötte a három pont sorsát. A fordulás után a fáradó kátaiak mellett könnyedén növelték előnyüket és végül magabiztos győzelmet arattak. A Nagykáta továbbra is pont nélkül. ALUKONSTRUKT ECS - CSENGER FUTSAL 8-7 (4-2) Igazi megyei rangadó rendeztek, ahol a csengeri szurkolók csodálatos hangulatot teremtettek. A Nyíregyháza kezdte jobban a mérkőzést, Lakatosék könyörtelenül kihasználták a bizonytalan vendégjátékosok hibáit. Tetőzte Szilágyi mester gondjait, hogy Pankotait a játékvezető túlzott szigorral kiállította. Az első félidő végére a Csenger rendezte sorait és kétszer is lehetőségük volt az egyenlítésre, de az üres kapuba sem tudtak betalálni. A második félidőre a hazaiak elkészültek az erejükkel, a Csenger végig nyomás alatt tartotta a Csikókat, de nem tudtak túljárni a nagyszerűen védő hazai kapus eszén. Összességében a kapu előtt határozottabb és jobb kapusteljesítményt nyújtó Nyíregyháza megérdemelten nyert. MAGLÓD TC - MAG-LOG TEAM CFT Gödöllő 2-4 Jól kezdte a bajnokságot a Gödöllő, és jó sorozata ezen a meccsen sem szakadt meg. A vendégek Nagy Roland vezetésével és klasszikus mesterhármasával, három góllal elhúztak, és a Maglódnak végig szaladnia kellett az eredmény után. A hazaiak hiába szépítettek a játékrész végén, fordulás után rögtön betaláltak a vendégek, amivel el is dőlt a találkozó. Hiába szépítettek a hazaiak a hajrában, csak szépítésre volt elegendő. A Gödöllő magabiztosan nyert és továbbra is hibátlan az idei szezonban. KASTÉLYDOMBI SE - KINCSEM LOVASPARK SE 5-8 (2-4) Két régi motoros találkozott a keleti csoportban. A két fél összecsapásaiból általában mindig a Kincsem jött ki győztesen, és mint utóbb kiderült, nem volt ez most sem máshogy. A vendégek irányították a mérkőzést és remek helyzetkihasználással elhúztak 4 góllal, és úgy tűnt, el is dőlt a találkozó. A hazaiak a félidő utolsó percében kétszer is betaláltak, visszahozva a reményeket. A fordulás után tovább zárkóztak a vendéglátók, de egyenlíteni nem sikerült, ráadásul Vörösék megtalálták újra a góllövő cipőjüket. A Kastélydomb hiába szépített ismét, a Kincsem két góllal válaszolt, így nem volt esélye a hazaiaknak a pontszerzésre. Magabiztosan nyertek a vendégek és győzelmükkel az élre álltak.   FISE - UFC GYÖMRŐ 4-2 (1-2) A hazaiak eddig két nagy pofonba szaladtak bele, így a mérkőzés előtt nem ők tűntek az esélyesnek. A találkozó ennek megfelelően indult, hiszen a Gyömrő pár perc alatt két gólos előnyre tett szert. Ezután nagy meglepetés érte a vendégeket, hiszen ezzel a két találattal ellőtték minden puskaporukat. A vendéglátók a félidő hajrájában szépítettek, majd fordulás után egalizáltak. A hajrához érve úgy tűnt, aki megszerzi a vezetést, az közel kerül a győzelemhez. Ez a gödöllőieknek sikerült, akik így megszerezték első győzelmüket, és három helyet előrébb léptek a tabellán