Nyert és kevéssel maradt le az Eb-ről a női futsalválogatott
2018.09.16 | 17:47
Nyert és kevéssel maradt le az Eb-ről a női futsalválogatott Utolsó Eb-selejtezőjén 4-3-ra legyőzte a fehéroroszokat női futsal válogatottunk, és két győzelemmel valamint egy döntetlennel csak rosszabb gólkülönbséggel szorult a házigazda ukránok mögé.
Nagyszerűen, veretlenül zárta az ukrajnai Eb-selejtező tornát női futsal válogatottunk, amely az ukránok elleni 4-4-es döntetlen, valamint a kazahok elleni 8-4-es győzelem után a fehéroroszok ellen 4-3-as győzelmet aratott. A találkozót nagyszerűen kezdte a magyar válogatott, a 6. percben már 2-0-ra vezettünk Krascsenics Csilla és Gelb Mónika találatával. A játékrész felénél szépítettek a fehéroroszok, de Szabó Boglárka is betalált, így az ellenfél újabb találatát követően is nálunk volt szünetben az előny (3-2). [gallery ids="102846,102847,102848"] A második félidő 6. percében kiegyenlítettek a fehéroroszok, ekkor már látszott, hogy a csoportgyőzelemhez szükséges nagy különbségű sikerre nem lesz esélyünk. A három pontot azonban így is sikerült megszerezni, Szabó Boglárka állította be a 4-3-as végeredményt. A Dombó János szövetségi edző vezette magyar válogatott az előzetes várakozásokat magasan túlszárnyalva veretlenül, 7 ponttal zárta az Eb-selejtező tornát, és csak rosszabb gólkülönbséggel szorult az Eb-részvételt kiharcoló ukránok mögé. [gallery ids="102851,102850,102849"] Magyarország-Fehéroroszország 4-3 (3-2) Cherkassy, EB selejtező Magyarország: Nagy Tünde - Szabó Boglárka, Csepregi Gabriella, Kota Gabriella, Fülöp Diána Cserék: Varga Luca, Sipos Lilla, Megyeri Boglárka, Gál Tímea, Krascsenics Csilla, Gelb Mónika, Varga Adél Edző: Dombó János A torna végeredménye

8996e62d-ec17-406a-8806-85a1c91cb40e

A 2019. február 14-17 között megrendezésre kerülő női Futsal EB döntő résztvevői: Spanyolország, Portugália, Oroszország és Ukrajna. A helyszínt később jelölik ki a résztvevők közül.

Forrás: mlsz.hu

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30