Nyert a jobb
2014.12.09 | 00:00

Ötgólos vereséget szenvedett az Aramis SE elleni hazai bajnokin a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata. A hazaiak ezúttal csak kapufáig jutott, míg a vendégek gólokig, így megérdemelten vitték el a pontokat Dunaújvárosi Sportcsarnokból.

Nehéznek ígérkezõ mérkõzés várt a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapatára, mely a bajnoki tabella negyedik helyén álló Aramis SE-t látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.
A két gárda idén már megmérkõzött egymással, s a fõvárosi találkozón 8-2-re a mai vendégcsapat nyert, mely ezúttal is erõsen kezdett, sok mozgásra épülõ játékával igyekezett zavart kelteni a hazai sorokban.

Ezt sikerrel is tette, mert az 5. percben Horváth Szabolcs révén meg is szerezte a vezetést a budaörsi alakulat (0-1), s bár erre Nagy Attila egy hatalmas kapufával válaszolt, a félidõbõl hátralévõ idõben is inkább azt történt a pályán, amit a vendégek elképzeltek. Fõleg úgy, hogy a hazaiak kissé talán ki is támadtak a félidõ hajrájában, s ezt egy pontosan végigvitt, s góllal befejezett kontrával büntette az ellenfél, így a félidei szünethez érve 0-2-es állást mutatott az eredményjelzõ.

A második felvonás sem kezdõdött túl jól az újvárosiak számára, mert az elsõ percekben egyértelmû fölényben játszott az Aramis, s csak a szerencsének, valamint Rigó kapus bravúrjainak volt köszönhetõ, hogy nem nõtt tovább a hátrányunk. A 28. percben viszont már nem volt kegyelem, mert egy újabb szép góllal tovább növelte elõnyét a vendégcsapat (0-3).

A Dunaferr kockáztatott, kapusa helyett is mezõnyjátékost küldött a pályára, de erre is ráfizetett, mert a 31. percben már negyedik góljuknak örülhettek a vendégek, s ezzel végleg eldõlt a pontok sorsa (0-4). A hazaiak becsületére legyen mondva, hogy még ekkor is küzdöttek a szépítésért, de a hajrában újabb gólt kaptak, így a vendégek végül 5-0-s gyõzelemmel, míg a hazai drukkerek lógó orral távozhattak a sportcsarnokból.

Dunaferr DF Renalpin FC - Aramis SE 0-5 (0-2)
Játékvezetõk: Baghy Csaba, Moldván István, Tihanyi Norbert

DF Renalpin FC: Rigó - Szabó G., Schrancz, Fekete, Szente
Cserék: Nagy A., Ivacs, Szauter, Vaszócsik, Czár, Aradi, Nagy R.
Vezetõedzõ: Baranyai Pál

Aramis SE: Sikur - Frank T., Horváth Sz., Hosszú, Roni
Cserék: Korozmán, Sámson, Horváth N., Csopaki, Jovánczai
Vezetõedzõ: Frank Tamás

Gólszerzõk: Horváth Sz. (5", 39"), Csopaki (19", 31"), Korozmán (28")