Nullra nyerte meccsét az FK Székelyudvarhely
2018.11.29 | 13:53
Nullra nyerte meccsét az FK Székelyudvarhely A legelején sokatmondó volt, hogy a vendégek csupán hét játékossal érkeztek a találkozóra. Az udvarhelyi teremlabdarúgóknak könnyed edzés volt a hazai bajnoki párharc.

b_fk--kolozsvar-ba-7                      Minden benevezett FK-játékos pályára lépett • Fotó: Barabás Ákos Hétfőn délután a naptári év utolsó hazai találkozójára nagyon kevés néző volt kíváncsi. A teremlabdarúgó élvonal alapszakaszának tizenegyedik játéknapján az FK Székelyudvarhely a sereghajtót, az eddig pontot sem szerző Kolozsvári Clujanát látta vendégül a városi sportcsarnokban. A Grigoraș – Szécsi, Mánya, Csoma, Miklós kezdővel indított a házigazda. A 6. percben érkezett mezőnyben a Hadnagy, Kedei, Csala, Bálint kvartett, addig az eredményjelzőn 3–0 állt. Az összecsapás során minden benevezett FK-játékos pályára lépett: Hegyi – Jakab, Tifán, Boda. A két hálóőrrel, valamint öt mezőnyjátékossal érkező Clujana biztos áldozata volt az udvarhelyieknek. Akadt bőven védeni valója a kincses város együttesének kapusának. Az egyirányú mérkőzésen csak az volt kérdés, hogy milyen arányú lesz a hazai győzelem. Az első félidőben az udvarhelyiek hatszor vették be a kolozsváriak kapuját, a vendégek előtt megvolt a lehetőség, hogy a szépítő találatot megszerezzék.

b_fk--kolozsvar-ba-6

A második felvonásban még nagyobb volt az FK mezőnyfölénye, a 27. percben már tízzel vezettek. A végjátékban még az emberfölényes játékot is gyakorolhatták, mezőnyjátékosra cserélték kapusukat. Játszi könnyedséggel nyert a házigazda, a vendégek erejéből a gólszerzésre sem futotta, legnagyobb lehetőségüket egy kapufa jentette. Még egy fordulót rendeznek meg a 2018-as naptári évben, az FK ekkor az újonc Bukovina Vicovhoz utazik.

A 11. játéknap a nagyarányú győzelmeké volt, Székelyudvarhely mellett a Dévai Autobergamo és a Csíkszeredai Imperial Wet is kétszámjegyű különbségű diadalt aratott. Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 11. forduló: FK Székelyudvarhely–Kolozsvári Clujana 14–0 (6–0) Gólszerzők: Miklós Tamás (3.), Szécsi Barna (5., 15.), Mánya Szabolcs (6., 25.), Hadnagy István (9., 40.), Csoma Alpár (20., 40.), Kedei Barna (23., 37.), Boda Krisztián (27.), Tifán Norbert (30.). További mérkőzések: Dunărea Călărași–Temesvári Informatica 4–4 (2–2) Gloria Buzău–Csíkszeredai Imperial Wet 1–11 (1–5) Galaci United–Jászvásári Poli 5–1 (3–0) Dévai Autobergamo–Bukovina Vîcov 21–1 (8–0)