Női Magyar Kupa eredmények
2019.01.07 | 12:47
Női Magyar Kupa eredmények HTE-FTC Nem hibázott a HTE, az Astra és a DEAC sem, bravúros győzelmet ért el a TFSE. A női futsal Magyar Kupa első mérkőzésén a Hajdúböszörményi TE 5 góllal, kapott gól nélkül múlta felül az FTC-t hazai pályán. Quirikó Vivien együttese álmosabban, idény eleji formában kezdte a találkozót, majd folyamatosan lendültek bele a mérkőzésbe. A lelkes vendégek kontrákkal próbáltak veszélyeztetni, de ezúttal Torma Lilla eszén nem tudtak túljárni. Mogyorósi Zsuzsanna a 8., Tell Zsófia a 11., Pádár Anita a 14. percben szerzett góljával a félidőben háromgólos előnyre tettek szert Bocskai katonái. A második játékrészben Kota Gabriella és Pádár Anita újabb góljával a 36. percben dőlt el a találkozó, így magabiztos előnnyel várhatja a 26-ai visszavágót a böszörményi együttes. HTE: Torma Lilla - Bokor Adrienn, Pádár Anita, Tell Zsófia, Kota Gabriella Csere: Nagy Anikó, Mogyorósi Zsuzsanna, Folk Zsuzsanna, Madzin Dóra, Nagy Mária, Benkő Mónika, Szilágyi Mariann FTC: Móczik Alexandra -  Horváth Fruzsina, Haraszti Fanni, Gruber Brigitta, Bernhardt Bernadett Csere: Kókány Regina, Nyéki Anna, Kerekes Eszter, Kovács Szilvia Hajdúböszörményi TE – FTC Futsal-Fisher Klíma 5-0 (3-0) Gólszerzők: Pádár Anita (2), Kota Gabriella, Tell Zsófia, Mogyorósi Zsuzsanna Quirikó Vivien, a HTE vezetőedzője: - A mérkőzés elején döcögött a játékunk, de az első félidő közepétől egyre több helyzetet sikerült kialakítanunk. Az év eleji forma még érződött rajtunk, de bízom benne, hogy a következő hetekben már gördülékenyebb lesz a játékunk. Szép gólokat szereztünk, a kitűzött célt, hogy magabiztos előnnyel mehessünk a visszavágóra, sikerült megvalósítani, gratulálok a csapatnak. Amit ki szeretnék még emelni, hogy szurkolóink fantasztikus hangulatot teremtettek, köszönjük szépen nekik! Móra Ákos, az FTC kapusedzője: - Magas színvonalú találkozót játszottunk a HTE ellen. A lányok nagyon fegyelmezetten betartották, amit a mérkőzés előtt kértem tőlük, azonban az időnként előforduló hibáinkat a hazai csapat könyörtelenül kihasználta. Elégedett vagyok a mutatott játékkal, és nagyon büszke a csapatra, mert bár az ellenfél irányította és kontrollálta a mérkőzést, de sikerült eltüntetni az osztálykülönbséget a két csapat között. Annak ellenére, hogy vezettünk szép támadásokat, sajnos nem sikerült betalálni, de a visszavágón már ezt a célunkat is szeretnénk elérni! Szeretném kiemelni azt is, hogy a hazai csapat szurkolótábora (többen Fradi szimpatizánsok) elképesztő hangulatot varázsoltak a sportcsarnokba, végig nagyon hangosan és sportszerűen buzdították a hazaiakat, és a végén nekünk is gratuláltak! Őket is várjuk a visszavágóra! KRSE-Astra Igen meg tudta nehezíteni Dombó János együttesének a dolgát a KRSE hazai pályán, hiszen az első félidőben elért döntetlen után látszott, hogy motiváltak ezen a napon. Ettől függetlenül Krascsenics Csilla már rögtön a kezdő sípszót követően megszerezte a vezetést a vendégeknek, majd mezőnyben folyt a játék a két csapat között, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 16. percben Oláh Adrienn egalizált, az eredmény pedig az első félidőben nem változott. Fokozatosan vette át az irányítást a vendégcsapat. A 22. percben Krascsenics Csilla vezetéshez juttatta csapatát, majd futószalagon érkeztek a félegyházi gólok. Sipos Lilla és Dominika Dikonová dupláját követően Kiss Gabriella is betalált, beállítva az 1-7-es magabiztos végeredményt. KRSE-Ludovika: Miklián Bernadett, - Oláh Adrienn, Tóth Bianka, Balogh Kármen, Nagy Alexandra Csere: Fülöp Eszter, Pálóczi Krisztina, Borbély Beáta, Anda Letícia, Andriska Renáta Astra – Herbári Kiskunfélegyháza FC: Farkas Katalin - Szabó Boglárka, Sipos Lilla, Krascsenics Csilla, Krascsenics Petra Csere: Dominika Dikonová, Vidovenyecz Anna, Erős Evelin, Török Kitti, Godvár Katalin, Kiss Gabriella, Véninger Tünde, Gelb Mónika KRSE-Ludovika – Astra Herbária Kiskunfélegyháza FC 1-7 (1-1) Gólszerzők: Oláh Adrienn illetve Sipos Lilla (2), Krascsenics Csilla (2), Dominika Dikonová (2), Kiss Gabriella Szamosy Csaba, KRSE vezetőedzője: Egy rajtunk kívülálló technikai probléma miatt csúszva tudtuk elkezdeni a mérkőzést, amihez kellett az ellenfelünk, az egyetem és a játékvezetők segítő szándékú hozzáállása, melyet ezúton is nagyon köszönünk. Mindenki a játékosok és a szurkolók érdekeit nézték, ami nagy öröm. Maga a mérkőzés vegyes élményeket hozott, hiszen egy félidőre döntetlenre tudtuk hozni az állást, de ahogy fogyott az erő, úgy darált be minket ellenfelünk. Gratulálok mindkét oldalnak a mutatott teljesítményért, mindenünket beletettük, nincs mért szégyenkeznünk! Jó volt látni, hogy az Astránál több, volt játékosunk is megtalálta a helyét, Nekik és csapatuknak is a legjobbakat kívánjuk! Dombó János, az Astra vezetőedzője: - Egy végtelenül szimpatikus, lelkes csapat ellen sikerült a főként második félidőben mutatott magabiztos játékunkkal győzelmet aratnunk.   Tolna-TFSE Fordulatos mérkőzésen bravúros győzelmet ért el a TFSE a Tolna-Mözs otthonában. A hazai csapat keretéből hiányoltunk több játékost is, amely mint kiderült befolyással bírt az eredményre. A vendégek oldalán viszont a fegyelmezett, zárt védekezésű taktika ismét bevált, Koch Fruzsina duplájával már a 18. percben 0-2 állt az eredményjelzőn, sőt, ez az eredmény a félidő végéig sem változott. A második játékrészben is bő 8 percet kellett várni Varga Adél góljára, azonban Winternitz Anna 3 perccel később visszaállította a kétgólos vendég vezetést. Horváth Hanna 32. percben szerzett gólja újra nyílttá tette a találkozót, de úgy tűnt, mintha a tolnai alakulat be lenne oltva ezen a napon gólok ellen. Sorra alakították ki helyzeteiket az ellenfél kapuja előtt, de hol a befejezés volt pontatlan, hol Terdik Tamara tudott hárítani. A visszavágón biztosak vagyunk benne, hogy remek mérkőzés fog kialakulni, így kíváncsian várjuk a január végi találkozót. WSH Tolna-Mözs – TFSE 2-3 (0-2) Gólszerzők: Horváth Hanna, Varga Adél illetve Koch Fruzsina, Winternitz Anita WSH Tolna-Mözs: Deczki Vanda - Varga Adél, Farkas Klaudia, Wiesner Dalma Csere: Szalkai Kitti, Garay-Simon Boglárka, Urbán Anett TFSE: Terdik Tamara - Koch Fruzsina, Bede Anna, Winternitz Katalin, Winternitz Anna Csere: Kardosi Blanka, Kajdy Janka, Juhász Andrea, Bagdi Csilla, Janicsek Zsanett Horváth Hanna, Tolna játékosa: - Sajnos nem sikerült a győzelem. Pontatlanul, sok hibával játszottunk. A helyzetek kimaradtak. Egyéni hibákból születtek a gólok, az ellenfél élesebb volt és jól használta ki a kontrákat. Gratulálunk a győzelemhez. A visszavágón szeretnénk javítani! Horváth Gábor, a TFSE vezetőedzője: - Gratulálok a lányoknak, mert remek mérkőzést játszottak. Az első perctől az történt a pályán, amit mi szerettünk volna, és aki látta a mérkőzést, az azon se lepődhetett volna meg, ha több gólos előnyt szerzünk a visszavágóra. Végre kezd beérni a közös munka, ennek nem csak a játékunkban, de az eredményeinkben is vannak már jelei. Tisztában vagyunk azzal, hogy vár még ránk egy nagyon kemény visszavágó, de mi nem félünk senkitől! A következő hetekben a bajnoki fordulókra is szeretnénk átmenteni a decemberben megkezdett jó formát.   MVFC-DEAC A kupapárharc tétje a 4 közé jutás, vagyis a tavaszi final four. A DEAC az idegenbeli meccsen egy jól, de pechesen küzdő Berettyóval találkozott, hiszen a helyzetkihasználásunk egyértelműen a vendégeknek volt sokkal jobb. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, azonban a vendégek hálóőre, Tóth Renáta mindent fogott (amit nem, annál szerencséje is volt). Mága Alexandra kezdte el a gólgyártást, egy szép majdnem félpályás átadás végén, amit egyből bebelsőzött a kapufa mellé (0-1). Ez az első félidő derekán történt, majd mielőtt a szünetre mehettek volna a csapatok, Üveges Kata is eredményes tudott lenni (labdaszerzés után 2-1-ben vitték kapura a labdát, s ő volt a befejező), így kétgólos előnnyel mehettek pihenőre a csapatok. A folytatásban Üveges Katalin újra gólt jegyzett, majd Pócsik Lívia gólja állította be a 0-4-es magabiztos, debreceni győzelmet érő végeredményt. A szimpatikus, végig küzdő hazai gárda ezen a napon nem tudta megakadályozni a szervezetten játszó Debrecen helyzeteit, így nehéz helyzetbe került a visszavágót illetően. MVFC – Berettyóújfalu – DEAC 0-4 (0-2) Gólszerzők: Üveges Katalin (2), Pócsik Lívia, Mága Alexandra MVFC- Berettyóújfalu: - Pozsgai Melinda, Donkó Szilvia, Tóth Anita, Kelemen Anett, Erős Zsanett Csere: Czégény Zsuzsanna, Balogh Erika DEAC: Tóth Renáta - Üveges Katalin, Tóth Nóra, Horváth Petra, Horváth Viktória Csere: Fekete Gabriella, Pócsik Lívia, Mága Alexandra, Dancs Rebeka, Erdős Edina, Böröczy Szilvia, Vasvári Dorina Üveges Katalin, DEAC vezetőedzője: - Egyetlen célunk volt a mai meccsel, a magabiztos győzelem. Úgy gondolom, ezt sikerült is teljesítenünk! Kicsit álmos, lassú játék volt mindkét részről, talán ez a két hét szünetnek is volt betudható, de összességében elégedettséggel és büszkeséggel tölt el a mai eredményünk! Hoztuk a kötelezőt! Ráadásul a teljes keret játszott ma folyamatosan! Nagy örömöt okozott számomra Fekete Gabi 2 gólpassza, Pócsik Lívia utolsó találata, valamint Mága Alexandra okos és látványos gólja! Külön kiemelném Tóth Renáta kapusteljesítményét illetve Horváth Viktória önzetlen játékét, valamint azt, hogy a kispadunkról mindenki lelkesen, magából maximumot kihozva szállt be a mérkőzés bármely szakaszán. Pozsgai Melinda, az MVFC játékosa: - Én annyit mondanék, hogy nagy szükség lett volna a hiányzó társainkra, de ennek ellenére mindenki hozta a tőle elvárható maximumot és csak azért nem volt ez a meccs szorosabb, mert sajnos támadásvezetéseknél elmaradt a sikeres befejezés. A visszavágón remélem teljes lesz a csapatunk, és ha nem is tudunk nyerni, de remélem meg tudjuk nehezíteni a DEAC továbbjutását. A visszavágókat január 26-27-én fogják lejátszani.  - Molnár Ágnes -