Női futsal NB2 18. forduló összefoglaló
2015.03.12 | 06:58
Női futsal NB2 18. forduló összefoglaló Kalafa – Újbarok SE – Hajdúböszörményi TE II 4-5 (2-1) Szár, Szári Sportcsarnok Játékvezetők: Ibriksz Máté, Makk Péter, Kovács Róbert Kalafa – Újbarok SE: Terdik Tamara - Pap Eszter, Reményik Katalin, Botos Regina, Szabó Zita Csere: Kelemen Judit, Gyurcsó Nikolett, Farkas Diána, Virág Mária Vezetőedző: Szabó László Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta - Quirikó Vivien, Szilágyi Mariann, Bölömi Ibolya, Bokor Adrienn, Csere: Czégény Zsuzsánna, Balogh Erika, Pálóczi Krisztina, Sallai Anita Vezetőedző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Reményik Katalin, Farkas Diána, Szabó Zita (2), illetve Pálóczi Krisztina, Sallai Anita, Bokor Adrienn, Quirikó Vivien, Szilágyi Mariann A hazai csapat kezdte jobban a mérkőzést. Már a második percben megszerezte a vezetést Reményik Katalin találatával, majd a 6. percben Farkas Diána is betalált, így már két gól volt a hazaiak előnye. A folytatásban a vendégcsapat magára talált és a 11. percben Pálóczi Krisztina góljával szépíteni tudott a Hajdúböszörmény. A félidő maradék perceiben nem született már több gól, így a csapatok 2-1-es hazai vezetéssel mehettek szünetre.  A második félidőben magához ragadta a kezdeményezést a vendégcsapat és a 22. percben Sallai Anita góljával egyenlíteni tudtak. A 23. percben Szabó Zita újra előnyhöz tudta juttatni csapatát. A gólra hamar jött a válasz Bokor Adrienn találatával, így az eredményjelző táblán 3-3 állt. A vendég csapat folyamatosan nyomás alatt tartotta ellenfelét, aminek meg is lett az eredménye. A 24. percben Quirikó Vivien majd a 35. percben Szilágyi Mariann is betalált, így már két gól volt a vendégcsapat előnye. A hazaiak próbáltak helyzeteket kialakítani több-kevesebb sikerrel. A 39. percben Szabó Zita még betalált, de az eredményt már nem tudta megváltoztatni, így nagy csatában a Hajdúböszörmény szerezte meg a három pontot. Reklám Press – Skorpió – DEAC 3-8 (1-2) Salgótarján, Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezetők: Palásti Krisztián, Lovas Norbert, Czipó Ákos Reklám Press – Skorpió: Cseh-Rusz Bianka - Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra, Bede Anna, Bede Anett Csere: Balya Dorottya, Ferencz Flóra Franciska, Radvánszkyné Bárnai Mónika, Vámos Réka, Szklenár Kitti, Molnár Anett, Mészáros Zsófia Vezetőedző: Tóth Zsolt, Edző: Oláh Gábor, Horváth Szabolcs DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa - Radics Ágnes Mariann, Tóth Angelika, Kota Gabriella, Urai Bianka Csere: Erdős Edina, Péter Vanda Ágnes, Dancs Rebeka, Barabás Éva Vezetőedző: Sólyom Attila Gólszerzők: Bede Anna (2), Gál Veronika Szandra, illetve Radics Ágnes Mariann, Urai Bianka (5), Erdős Edina, Kota Gabriella Négy fordulóval a bajnokság vége előtt az volt a tét, hogy Debrecen győzelem esetén kilenc pontos előnyre tesznek szert a feljutásra leginkább esélyes rivális ellen és félig-meddig NB-I-esnek vallhatják magunkat. A Skorpiónak pedig a három pontra való felzárkózás volt a cél. Ennek megfelelően nagy iram és taktikai csata jellemezte a félidő első felét. A salgótarjáni „csikócsapat” egész pályás, agresszív letámadással próbálta meglepni ellenfelét, míg a vendégcsapat óvatosabb, biztonságosabb védekezési formát választott. Igazán nagy helyzetek nem alakultak ki, de izgalmas és változatos volt a meccs. A félidő közepén a vendégcsapat megszerezte a vezetést, de a DEAC kapuja előtti kavarodás után hamar jött az egyenlítés. A gólváltás után veszélyesebben támadt a vendégcsapat és kezdetét vette az Urai Bianka show. Félidőben szűk előnnyel fordultak a csapatok. A második félidőben folytatódott az Urai Bianka varázslat (3-1), majd rögtön a gól után vendég oldalról ketten vitték a kapusra a labdát, de a 4-1 és a „megrendítő ütés” helyett rögtön az ellentámadásból gól született, ami felvillanyozta a hazai csapatot és a nézőket. Ennek eredményeképp ki is egyenlített a tarjáni csapat, de ezután csak azt történt a pályán, amit a Debrecen akart. Egymás után rúgták a gólokat a picit fejben is elfáradó ellenfélnek, 5 gólt rámoltak be a hátralevő 15 percben. A meccs végén még megpróbálkoztak az 5 a 4 elleni játékkal is, de a hit és a lelkesedés már hiányzott. Sólyom Attila: - Összességében nehéz mérkőzésen nagyot küzdve, de biztosan hoztuk a győzelmet. A mezőny legjobbja Urai Bianka volt, egyszerűen tarthatatlannak bizonyult. Lőtt okos gólt, bombagólt, kipattanóból jó helyezkedés után, üreskapust saját kilencesről. A védekezésünkbe ezúttal sok hiba csúszott, de a mérkőzés második részében az is összeállt. Minden játékost dicséret illet, mert most akarással pótoltuk a „viszonylag” gyengébb játékot. Két sportszerű csapat játszott korrekt játékvezetés mellett. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a hazai csapat kapusa gyengébb napot fogott ki. S mivel a többi mérkőzésen számunkra kedvező eredmény született - ha jól számoltunk - már matematikailag sem tud két feljutásra esélyes csapat megelőzni bennünket, tehát jövőre irány az NB-I Gratulálok a csapatnak és itt tolmácsolom a hazai drukkerek gratulációját is, akik a meccs végén odajöttek hozzám, ami azért valljuk meg ritkán szokott megtörténni. Tóth Zsolt: - Felkészültünk a mérkőzésre, de nagyon jó játékerőt képviselt az ellenfél. Szerintem mi is jó formában voltunk, de nem kalkuláltuk be, hogy a kapusposztunk most érzékenyen fog működni. Sajnos hat elkerülhető gólt kaptunk. Ennek ellenére le a kalappal a csapat előtt, megtettünk mindent. Egy félidőn át tudtunk normálisan focizni, aztán összeestünk. Nincs azonban szégyenkeznivalónk, hiszen az első helyzettől kaptunk ki, egy nagyon jó gárdától. Szekszárdi UFC – Veresegyház VSK 7-7 (2-1) Szekszárd, Szekszárd Városi Sport- és Szabadidőközpont Játékvezetők: Szabó Péter, Éreth Attila, Domokos Levente Szekszárdi UFC: Blesz Nikoletta - Horváth Katalin, Gősi Natália, Schlotthauer Renáta, Klézli Szandra Csere: Kosztyi Kata, Blesz Bianka, Csigi Eszter, Riegler Bernadett Vezetőedző: Micskó Márk, Edző: Horváth György Veresegyház VSK: Nyárádi Bernadett - Szennai Adrienn, Nagy Barbara, Várkonyi Orsolya, Mátyás Noémi Csere: Dohány Rita, Cilinger Halide, Mogyorósi Zsuzsanna, Popovics Dalma Vezetőedző: Tóth László Gólszerzők: Kosztyi Kata (3), Horváth Katalin(3), Csigi Eszter, illetve Szennai Adrienn (2), Várkonyi Orsolya (3), Dohány Rita, Mátyás Noémi A forduló záró mérkőzésén izgalmas, gólzáporos meccsen döntetlent értek el a csapatok. A hazai csapat magához ragadta a kezdeményezést és a 8. percben Kosztyi Kata találatával megszerezte a vezetést, majd a 13. percben ismét Kosztyi Kata volt eredményes, így már két gól volt a hazai csapat előnye. A 17. percben Szennai Adrienn vendégoldalról szépíteni tudott, így a csapatok 2-1-es állással mehettek szünetre. A második játékrészt is a hazaiak kezdték jobban. A 24. percben Horváth Katalin talált be. A 25 percben felébredni látszott a vendégcsapat és gyors két góllal egyenlíteni tudtak. A folytatásban a csapatok sorra alakították ki a helyzeteiket és először újra a hazai csapat talált be a 27. percben, majd a 28. percben a vendégek is, így újra egyenlő volt az állás. A félidő hajrájában a Veresegyház szinte egymás után három gólt tudott szerezni, így elhúzott ellenfelétől. A mérkőzésből összesen már csak három perc volt hátra, amikor a Szekszárd mindent beleadva szívvel lélekkel ment előre és meg is lett az eredménye. A lefújást kővető sípszó előtt ők is háromszor tudtak betalálni, így a mérkőzés egy igazságos döntetlennel zárult. 11054610_859593604107866_496282344_o