Női futsal NB2 12. forduló összefoglaló
2015.01.21 | 13:58
Női futsal NB2 12. forduló összefoglaló Női futsal NB2 12. forduló összefoglaló Obsitos SE - Hajdúböszörményi TE II 3-5 (1-2) Csömör, Csömöri Sportcsarnok Játékvezetők: Dobó Gábor, Szingajevszkij Julian, Csete Csongor Obsitos SE: Hurton Zsuzsanna, Szabó Szilvia, Tóth Barbara, Belkó Éva, Linke Nikolett Csere: Ferenczi Anna, Fehér Vivien, Németh Beáta, Varga Andrea, Bilicsné Kerekes Anikó Vezetőedző: Ferenczi Anna, Edző: Lovász Gyöngyi Hajdúböszörményi TE II: Tóth Renáta, Szilágyi Mariann, Sándor Zita, Bokor Adrienn, Quirikó Vivien Csere: Koch Fruzsina, Sallai Anita, Bölömi Ibolya, Torma Lilla, Balogh Erika, Pálóczi Krisztina, Czégény Zsuzsánna Vezetőedző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Németh Beáta, Szabó Szilvia, Fehér Vivien, illetve Quirikó Vivien, Koch Fruzsina (2), Sándor Zita, Sallai Anita Igazi futsal csemegének ígérkezett a szombati összecsapás. Nem is kellett csalódnia a kilátogató nézőknek. A mérkőzés remekül kezdődött a vendégek számára, hiszen a 6. percben Quirikó Vivien szerezte meg a vezetést csapata számára. A további percekben mindkét csapat alakított ki helyzeteket. A következő gólra egészen a 16. percig kellett várni, amikor is Koch Fruzsina talált be Hurton Zsuzsanna kapujába. A gólra hamar jött a válasz hazai oldalról. A 17. percben egy gyönyörű akció végén Németh Beáta szerezte meg a vezetést az Obsitosnak. A félidőben már több gól nem született, így 1-2-es állással mehettek szünetre a lányok. A második játékrészt is a vendégek kezdték jobban. A 24. percben Sándor Zita talált be. A folytatásban nagyon sok helyzetet alakított ki mindkét alakulat, de a kapusok remekül hárították őket. A 33. percben ismét a vendégek voltak eredményesebbek Koch Fruzsina találatával. Ferenczi Anna csapata az utolsó 6 percben lehozta kapusát és vészkapus játékkal próbálkozott, aminek meg is lett az eredménye. Először a 35. percben Szabó Szilvia góljával faragtak hátrányukból, majd a 38. percben Fehér Vivien találatával egy gólosra csökkent a hátrányuk. A hajrában tovább próbálkoztak, de labdát vesztett a hazai csapat, amit Sallai Anita használt ki és kialakította a 3-5-ös végeredményt. Összességében a játék képe alapján a döntetlen lett volna igazságos eredmény a lefújást követően. MVFC Női Berettyóújfalu - Reklám Press-Skorpió 2-3 (1-2) Berettyóújfalu, Pálfi István rendezvénycsarnok Játékvezetők: Vasziliu Tamás, Tóth Gábor, Mező Sándor MVFC Berettyóújfalu: Pozsgai Melinda, Tóth Tamara, Tóth Anita, Tóth Nóra, Kelemen Anett Csere: Varga Veronika, Kóti Lilla, Pozsgai Kitti, Papp Dóra, Czakó Viktória, Ugrai Csilla, Erős Zsanett Vezetőedző: Trencsényi János, Edző: Dávid Richárd Reklám Press- Skorpió: Cseh-Rusz Bianka, Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra, Balya Dorottya, Németh Zsófia Csere: Bede Anna, Bede Anett, Molnár Anett, Mészáros Zsófia Ilona Gólszerzők: Pozsgai Kitti (2), illetve Gál Veronika Szandra, Balya Dorottya, Bede Anett A vendégek azzal a tudattal léphettek pályára, hogy győzelmük esetén felléphetnek a dobogóra. Az esélyek mellettük szóltak, de ez a találkozó is bebizonyította, hogy mindig a kötelező győzelmek a legnehezebbek. A két fél az őszi szezonban döntetlent ért el egymás ellen. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban és már az 5. percben meg is szerezték a vezetést Gál Veronika találatával. A mérkőzés következő gólját is a vendégek szerezték meg a 12. percben, ami Balya Dorottya nevéhez fűződik. A hazaiak még az első félidőben szépíteni tudtak Pozsgai Kitti találatával. A Berettyóújfalu remekül védekezett, így meglepetésre 1-2 volt a szünetben az eredményjelzőn. A fordulás után nem változott a játék képe, de továbbra sem jött össze az egyenlítés a hazaiaknak. A 22. percben vendég oldalról Bede Anett talált be,így ismét két gól volt a vendégek előnye. A hazaiak a további percekben sorra alakították ki a helyzeteiket több-kevesebb sikerrel. A 33. percben ismét Pozsgai Kitti volt eredményes hazai oldalról. Ezzel a találattal már csak egy gól volt a Skorpió előnye. A folytatásban a Berettyó már nem tudott egyenlíteni, így nagy küzdelemben a vendégek szerezték meg a három pontot. Veresegyház VSK - DEAC 1-5 (0-2) Gödöllő, Hajós Alfréd Általános Iskola Játékvezetők: Horváth Máté, Deme Rajmund, Kovács Péter Róbert Veresegyház VSK: Nyárádi Bernadett, Mátyás Noémi, Nagy Barbara, Várkonyi Orsolya, Mogyorósi Zsuzsanna Csere: Dohány Rita, Durkó Zita, Lengyel Zsanett, Szennai Adrienn, Olasz Laura Vezetőedző: Tóth László DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa, Radics Ágnes Mariann, Tóth Angelika. Csiszár Henrietta, Kota Gabriella Csere: Dancs Rebeka, Erdős Edina, Barabás Éva Vezetőedző: Sólyom Attila Gólszerzők: Nagy Barbara, illetve Csiszár Henrietta (2), Tóth Angelika (2), Radics Ágnes A hazaiak a tabella második helyéről várták az összecsapást és nem felejtették el, hogy a szezon elején sikerült egy pontot elcsenniük Debrecenből. Akkor egy szoros meccs volt, ám ezúttal más volt a játék képe. Már az első félidőben pontot akart tenni a mondat végére a DEAC, hiszen az új szerzemény Csiszár Henrietta és a csapatkapitány Tóth Angelika találatával 2-0-ra vezettek. A fordulás után utóbbi megduplázta góljainak a számát, így egyre inkább eldőlni látszott a találkozó. A Veresegyház 5 perccel a vége előtt faragott hátrányán, hogy szorosabbá tegye a végjátékot, mint korábban a Kecskeméti János Sportcsarnokban. A végén kapusukat is lehozták a vendéglátók, azonban Radics Ágnes és Csiszár Henrietta az utolsó percben eldöntötte a párharcot. „Hajtós meccsen vagyunk túl, sajnos a helyzetkihasználásunk az első félidőben nagyon gyenge volt" - mondta Csiszár Henrietta, a DEAC játékosa. - „Sok helyzetet kihagytunk, ezáltal meccsben tartottuk ellenfelünket. Labdavesztésekből tudtak veszélyes helyzeteket kialakítani, de kapusunk remek védéseinek és a szerencsének is köszönhetjük, hogy nem tudtak szépíteni. A második félidőt gyors góllal kezdtük, nekünk egyre jobban megjött az „étvágyunk", ellenfelünk pedig nem talált ellenszert a védekezésünkre. Levitték a kapust, de az emberelőnyüket nem tudták gólra váltani, mi pedig 2 szép kontrából növeltük góljaink számát." - értékelte a találkozót, a DEAC új szerzeménye. Békéscsabai Wanted SC - Kalafa-Újbarok SE 3-4 (2-1) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezetők: Modes Ottó Péter, Pap László, Belicza Bence Péter Békéscsabai Wanted SC: Balta Zsanett, Sugár Ágnes, Simonka Róza, Püski Nóra, Örkény Bianka Csere: Kis Krisztina Éva, Zahorán Kitti, Moldován Lili Rozália, Kis Vivien Kitti, Horváth Sára Ticiána Vezetőedző: Domokos András, Edző: Nyiri János Kalafa-Újbarok SE: Terdik Tamara, Reményik Katalin, Pap Eszter, Botos Regina, Farkas Diána Csere: Lupucz Tímea Piroska, Virág Mária Vezetőedző: Szabó László Gólszerzők: Kis Vivien Kitti, Püski Nóra, Sugár Ágnes, illetve Farkas Diána, Botos Regina (2), Reményik Katalin Az NB II-es bajnokság 12. forduló zárómérkőzésén a Békéscsaba fogadta a Kalafát. A vendégek a tabella 2. helyét foglalják el, míg a hazaiak az utolsó helyen állnak. A tabella alapján, így ők voltak az esélytelenebbek a meccs előtt, de megmutatták, hogy ők is helyt tudnak állni ebben a bajnokságban. Az előző meccsekkel ellentétben most majdnem teljes csapattal álltak ki és ez meg is látszott a pályán. Az egész mérkőzésen egyenrangú ellenfelei voltak a rutinos ellenfelüknek. Sokkal jobban kezdte a hazai csapat a mérkőzést, és már az elején meg is szerezhették volna a vezetést, ha kihasználják a lehetőségeiket. Az első gólt egy szép indítást követően Kis Vivien szerezte a 6. percben. A folytatásban egy szerencsésnek mondható góllal egyenlítettek a vendégek, de ez sem törte meg a hazai csapat önbizalmát. Egy szép támadást követően Püski Nóri először a kapust találta el majd a kipattanót sarokkal értékesítette, mellyel ismét vezetést szereztek a hazaiak. Ezzel a góllal 2-1-es eredménnyel mehettek szünetre a csapatok. A második félidőt kicsit álmosan kezdte a hazai csapat. Ezt kihasználta a vendég csapat és a 24. percben újra egyenlítettek. Ezt az állást egészen az utolsó percekig tartotta a hazai csapat. A 39. percben Reményik Katalin a félpályánál labdát szerzett majd vezetéshez juttatta a csapatát. A középkezdést követően a hazaiak letámadták ellenfelünket és ezzel hibára is kényszerítették őket. Egy bedobást követően hazai oldalról Sugár Ági előzte meg az ellenfelét és gólt is szerzett. Az utolsó másodpercekben egy fejes találattal újra vezetéshez jutott a szári csapat, amire már nem volt válasza a hazai csapatnak, így nagy csatában maradt alul a Békéscsabai alakulat.