Nincs már nyeretlen az első osztályban
2020.01.06 | 11:35
Nincs már nyeretlen az első osztályban Megszerezte első győzelmét a HTE együttese a női futsal NBI-ben, idegenben tudta legyőzni a Gyulai Amazonok csapatát. A gyulai együttes árnyéka volt önmagának, azonban Bálint Rebeka révén a 2. percben megszerezték a vezetést. Az egyenlítésre nem kellett sokat várni, egy oldalberúgást Nagy Anikó értékesített a mérkőzés 8. percében. Az egyenlítést követően rengeteg helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, Torma Lilla azonban remek napot kifogva lehúzta a rolót az első játékrészben. Ígéretes támadásai a vendégeknek is volt, kapufáig is jutottak, gól ennek ellenére nem született, döntetlennel fordultak a csapatok. IMG_1485 A második félidőben megint jól kezdett a gyulai csapat, futószalagon érkeztek a támadások, hol a kapufa mentette meg a góltól a böszörményi csapatot, hol továbbra is a vendégek kapusa volt jó helyen. A vezetést újra az Amazonok szerezték meg, ezúttal Fülöp Diána lőtte ki a hosszú sarkot a 28. percben. A gól azonban nem megnyugtatta a gyulaiakat, hanem görcsössé vált a játékuk, a kihagyott helyzetek rányomták a bélyegét a csapat teljesítményére. Quirikó Vivien lányai pedig vérszemet kaptak, nagyot küzdve először az egyenlítést szerezték meg a 29. percben Nagy Fruzsina révén, majd Bölömi Ibolya érkezett a hosszún és vágta léc alá a játékszert a találkozó 33. percében, megszerezve csapat első győzelmét a bajnokságban. A fürdővárosi csapat gyengébb teljesítménye is kellett ahhoz, hogy nyerni tudjon a vendégcsapat, de ez nem von le semmit abból, hogy hatalmas küzdést követően nyerte meg a találkozót a szimpatikus HTE csapata. IMG_1502 Gyulai Amazonok: Palócz Mónika -  Fülöp Diána, Sovány Liza, Bálint Rebeka, Molnár Ágnes Csere: Bartha Boglárka, Lehóczki Noémi, Szerb Katalin, Mázik Flóra, Balogh Noémi Edző Molnár Zoltánné HTE: Torma Lilla - Madzin Dóra, Nagy Mária, Farkas Éva, Bölömi Ibolya Csere: Petrik Szilvia, Quirikó Vivien, Nagy Zsuzsánna, Nagy Fruzsina, Nagy Anikó, Ésik Enikő Edző: Quirikó Vivien Gyulai Amazonok – HTE 2-3 (1-1) Gólszerzők: Bálint Rebeka, Fülöp Diána illetve Nagy Anikó, Nagy Fruzsina, Bölömi Ibolya 2019_vezetőedző_Molnár_ZoltánnéMolnár Zoltánné, a Gyulai Amazonok vezetőedzője: - Halovány gyenge játék, erőtlen támadások, idény eleji forma és gyatra egyéni teljesítmények. Sajnos nem jött össze ma semmi, a lányok, ha reggelig játszanak, akkor se győznek. Kissé elképzeléstelen volt a csapat, amit ki is használt lelkes ellenfelünk.