Nem volt esélye a Dunaferrnek!
2018.05.26 | 07:52
Nem volt esélye a Dunaferrnek! Nem adott esélyt a Dunaferr DUE Renalpin FC futsalosainak a házigazda MVFC Berettyóújfalu a két gárda összecsapásán. Persze az is igaz, hogy a találkozónak semmi tétje nem volt már. Sajnos ezt elmondhatjuk az úgynevezett középszakasz utolsó három fordulójának majdnem minden mérkőzéséről. Ez a lebonyolítási forma - hozzátesszük egyedülálló a világon - nem szolgálja a nézők érdeklődésének a fokozását, de erről majd bővebben írunk a bajnokság végén. bb6db4ae-035b-4d9b-9f7a-19fc96a3d732A bajnoki döntős Berettyóújfalu elleni mérkőzéssel zárta a rájátszás küzdelmeit  a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata. Mivel a végső helyezések sorsát ez a találkozó már egyáltalán nem befolyásolta, felszabadult játékot remélhettek a nézők még úgy is, hogy Reveland Zoltán, Fekete Róbert és Varga Csaba sem állt Takó Csaba vezetőedző rendelkezésére. A hazaiak persze szerették volna megtartani jó mérlegüket a Dunaferr ellen, és Sanchez első percben szerzett góljával igyekeztek is minél hamarabb tudatosítani ezt a Dunaferr játékosaival. A vendégek a folytatásban sem találták a házigazdák játékának ellenszerét, így nemhogy egyenlíteni nem tudtak, de a 13. percben újabb gólt kapva kerültek nagyobb hátrányba (2-0). Arról, hogy a vendégek helyzete még nehezebb legyen, arról Gál és Harmati gondoskodott a félidő hajrájában, így a szünetre már 4-0-s előnnyel vonulhatott a rájátszás A csoportjának listavezetője. A térfélcserét követően bő tíz percig egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán, de a második félidő derekától újra pontosabb volt a dunaújvárosi kapu előtt az MVFC, mely hat perc alatt szerzett újabb három találattal alakította ki a 7-0-s hazai sikert jelentő végeredményt. 28459161_10213569600573290_1094341929_nTakó Csaba: - Meglehetősen tartalékosak voltunk, különböző variációkat igyekeztünk gyakorolni a Szombathely elleni bronzmeccsre, s a fiatalok is sok lehetőséget kaptak ma, ezzel együtt bosszantó volt, hogy nem tudtunk gólt szerezni. A lehetőségeink megvoltak arra, hogy szorosabb meccset játsszunk a házigazdákkal, de a kapu előtt ma nem hoztunk jó döntéseket. A Berettyóújfalu megérdemelte a győzelmet, gratulálok nekik, mi hétfőtől készülünk tovább a bronzcsatára! MVFC-Berettyóújfalu – Dunaferr DUE Renalpin FC 7-0 (4-0) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Vezette: Viczián, Belicza, Modes MVFC-Berettyóújfalu: Mezei – Javi Sanches, Gál, Trencsényi, Henrique. Csere: László, Kovács, Daróczi, Szabó, Harmati, Nagy, Takács, Loch. Vezetőedző: Sergio Mullor Cabrera. Dunaferr DUE Renalpin FC: Cseresnyés – Horváth, Németh, Pál, Hosszú. Csere: Oroszi, Szabó, Fridrich, Szeghy, Boldizsár, Csányi. Vezetőedző: Takó Csaba. Gólszerzők: Javi Sanches 2, Gál 2, Kovács, Harmati, Takács. A csoport másik mérkőzésén: DEAC - Nyírgyulaj 4-3(3-1) A Fradi szabadnapos volt