Nem tudtuk megszorítani a spanyolokat
2019.01.30 | 09:30
Nem tudtuk megszorítani a spanyolokat Futsal-válogatottunk lejátszotta első idei felkészülési mérkőzését, melyen Cordobában a házigazda spanyol együttes volt az ellenfél. A magyar válogatott baljós előjelekkel készült a világ egyik legjobb csapata elleni összecsapásra, ugyanis egymás után sérültek meg a kulcsjátékosaink, végül hat alapember hiányzott a keretből, helyükre több újoncot is behívott Turzó József szövetségi kapitány. A találkozó első perceiben úgy tűnt, mégis sikeres lehet a mérkőzésre kitalált taktika: jól védekeztünk, többször is sikerült megzavarnunk saját térfelükön a kétszeres világ- hétszeres Európa-bajnok spanyolokat. A meccset a házigazdák irányították, de ekkor még magabiztosan álltuk a rohamokat. Az 5. percben váratlanul szereztek vezetést a hazaiak, egy távoli szabadrúgásból Lozano bombázott a kapuba. A 9. percben egy szöglet utáni kapáslövéssel, majd a 16. percben kisbüntetőből szerzett újabb gólt a spanyol válogatott, így szünetben 3-0 volt az állás. A második félidő első tíz percében stabilan védekeztünk, és egy-egy alkalommal veszélyes helyzetet is sikerült kialakítanunk, ám az utolsó tíz percet nem bírtuk erővel és koncentrációval. A spanyolok kihasználták hibáinkat és fellazuló védekezésünket, 5 perc alatt négy gólt szerezve tették fölényessé sikerüket, és állították be a 7-0-ás végeredményt. A két csapat szerdán este ismét megmérkőzik egymással. – Sajnálom, hogy nagy különbségű vereség lett a vége, mert bár a két válogatott között nagy a különbség, a játék alapján benne lehetett volna a meccsben egy szorosabb eredmény elérése – értékelt a mérkőzés után Turzó József. – Ma elsősorban mentálisan nem tudtuk hozni azt a szintet, amit elvárok magunktól, több olyan játékos sem tudta felvállalni a vezérszerepet, akitől ez elvárható lett volna. Érthetetlen hibákat követtünk el, és ebből elkerülhető gólokat kaptunk már az első félidőben, majd a fordulás után is. A spanyolok dinamikusan, gyorsan, pontosan játszottak, nekünk ezt a játéksebességet, gondolkodási sebességet szokni kell, sokat kell fejlődnünk ezen a téren. Igyekszünk felhasználni a most szerzett tapasztalatokat, bízom benne, hogy már a szerdai mérkőzésen is előre tudunk lépni. Spanyolország-Magyarország 7-0 (3-0) Cordoba, Palacio Municipal de Deportes de Vista Alegre Spanyolország: Jesús Herrero, Bebe, Pola, Lin, Rafa Usín Csere: Aicardo, Sergio Lozano, Adolfo, Juan Emilio, Marc Tolrà, Eric Martel, Fernan, Raúl Campos. Edző: Fede Vidal Magyarország: Alasztics Marcell - Dávid Richárd, Tatai József, Komáromi Péter, Rábl János Cserék: Varsányi Áron, Kondás Kristóf, Hajmási Milán, Miklós Tamás, Klacsák Bence, Boromisza Dániel, Boznánszky Gábor, Takács Zoltán, Siska Gergő Edző. Turzó József Góllövők: 1-0.  4' Sergio Lozano 2-0.  8' Fernan 3-0.  16' Aicardo 4-0.  30' Juan Emilio 5-0.  31'  Raúl Campos 6-0.  34' Fernan 7-0.  35' Fernan A mérkőzés összefoglalója ITT. A második mérkőzést ma játsszák 20:30-or, helyszín  Pozoblanco. forrás: mlsz.hu és sefutbol.com

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00