Nem tudott előnyt szerezni az ETO az odavágón
2015.01.17 | 18:14
Nem tudott előnyt szerezni az ETO az odavágón RÁBA ETO-ARAMIS SE 3-3 (2-3) Győr, Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés, 300 néző. V.: Kujbus, Baghy. ETO: Matkovics G. - Juanra, Solano, Püspök P., Dróth Z. Csere: Lódi T., Palomeque, Dürgő P., Harnisch Á., Hegyesi Zs., Tóth Gy., Jakatics Á., Farkas B. Vezetőedző: Jordi Illa Solé Aramis: Sikur L. - Frank T. Horváth Sz., Hosszú Á., Roni Csere: Horváth N., Kobvács I., Tóth SZ., Farsang B., Sebestyény R., Csopaki I., Sárközi Sz., Boldizsár M. Vezetőedző: Frank Tamás Gólszerzők: Solano (2') Lódi T. (18'), Palomeque (27'), illetve Hosszú Á. (8'), Frank T. (15'), Horváth N. (16') Sárgalap: Solano (9'), Palomeque. (15'), illetve Hosszú Á. (33') Már a 2. percben vezetést szerzett az ETO, Solano finom cselekkel játszotta tisztára magát, majd laposan, érzéssel Sikur lábai között gurított a hálóba. (1-0). Az első komolyabb vendég próbálkozás Sikur nevéhez fűződik, egy gyors kontrát követően felment csapatával majd kapura tüzelt, de Matkovics a mezőnybe öklözte a labdát. Váratlanul kiegyenlített az Aramis, Hosszú Á. volt nagyon agresszív, és egyszerre kemény, a győriek faultért reklamáltak, Hosszú Á. ebben a kétes helyzetben - mivel a bírói sípszó elmaradt - helyezett Matkovics lábai között a hazai kapuba. (1-1).  Az egyre keményebb mérkőzés első sárgalapját Solano kapta, aki Hosszút vágta fel. Közben Dróth passzáról Solano milliméterekkel maradt le a baloldalon.  A félidő derekára kiegyenlítetté vált a mérkőzés, mindkét csapat kapuja veszélyben forgott, de a helyzetek kimaradtak. A 14. percben Palomeque kemény belépőjével 6 fault hazai oldalon (és sárgalap), 10m-est rúghatott az Aramis. Hosszú lövését Matkovics gyors vetődéssel elcsípte, 10"-el később Dróth támadófaultja után újabb 10 m-es következett. Frank Tamás lövése, nagy erővel vágódott a győri kapuba. (1-2). Egy perccel később gyors kontra végén Horváth N. kettőre növelte a vendég előnyt. (1-3). 5 a 4 játékra váltott a Győr, de nem volt eredményes. A 18. percben viszont Sikur jött ki rosszul kapujából, Dróth Lódi T-t szöktette, aki nagy erővel a hálóba lőtt, egyre csökkentve az Aramis előnyét. (2-3). Sikur majdnem újra betalált saját kapujából az utolsó percben, de mellé szállt ívelése. Az ETO nem tudott kiegyenlíteni az első húsz perben, így meglepetésre 2-3-as eredménnyel fordultak a szünetben a csapatok. A szünet után feljavult az ETO támadójátéka, a mérkőzés is nagyobb iramú lett, azonban a győri helyzetek továbbra is kimaradtak. A kapujához szegezett Aramis, de ellentámadásai veszélyesek voltak. Hosszú buldózer módjára iramodott meg ismét, majd Matkoviccsal ütközött keményen, a győri kapust percekig ápolni kellett, de tudta folytatni a játékot. Az egyenlítést a 27. percben szerezte meg Palomeque, amikor a behátráló vendég védők között Juanra tálalt mesterien a győri 77-es elé, aki közelről gurított a hálóba. (3-3). Ezután Roni és Dróth csapott le egy labdára, és a győri támadó bicegve hagyta el pár percre a játékteret. Ezután mindkét csapat betalálhatott volna, de a kapuk sértetlenek maradtak. Az Aramis legnagyobb helyzete a 35. percben Horváth ikrek nevéhez fűződik, Horváth N. lövése - óriási gólhelyzetben - Matkovicsról Horváth Sz. elé pattant, akinek közeli lövését a gólvonalról kotorták ki az utolsó pillanatban. A végjáték ETO helyzetekkel ért véget, azonban több gól már nem született, pedig Juanra megszerezhette volna a győzelmet az utolsó másodpercekben, azonban a szünet után a lábfején megsérült Dróth Z. átadása a lába között suhant el a jobb kapufánál. Jordi Illa Solé: Nagyon gyenge félidőt játszottunk, elsősorban fejben maradtunk alul. Nem tudtuk megoldani, hogy harcolni tudjunk semmilyen szempontból.  Szünet után végig fölényben játszottunk az Aramissal szemben, sok helyzet kimaradt, tulajdonképpen megérdemeltük volna a győzelmet. A helyzetkihasználásunk ma sem volt megfelelő, anélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Fel kell töltődni, fel kell ébrednünk, a pénteki Csömör elleni bajnokin meg kell szereznünk a három pontot. Frank Tamás: Úgy érzem, hogy az eredmény ránk nézve egy kicsit hízelgő. Az ETO végig dominálta a mérkőzést, jól játszottak, nagy iramban, de ebben mi is partnerek voltunk, kicsit álmosan játszottunk. Két gólt is nagyon nagy egyéni hibából kaptunk. Nagyon össze kell kapnunk magunkat a következőkben, hogy a visszavágóra meg tudjuk nehezíteni még jobban az ETO dolgát. Végezetül, azért megküzdöttünk a döntetlenért, 3-1-ről, így ez az eredmény elfogadható számunkra idegenben. Dróth Zoltán: Nagyon nehéz mérkőzés volt, erre számítottunk, de bíztam a csapatban, hogy be tudjuk húzni ezt a meccset. Voltak érdekes ítéletek, momentumok is. Örülök, hogy ki tudtunk egyenlíteni. Nagyon nehéz dolgunk lesz az Aramis otthonába, de ez a játék kevés lesz a visszavágón. forrás: www.etofutsal.hu