Nem okozott gondot az Aramis a Halinak
2019.11.05 | 14:11
Az NB I-es futsalbajnokság 8. fordulójában a Haladás VSE hozta a kötelező győzelmet, biztosan verte a vendég Aramist. Haladás VSE–Aramis SE 5-0 (3-0). Szombathely, 450 néző Vezette: Tamási, Tolnay, Imrő
HVSE: Sásdi – Michel, Gerencsér, Vas, Luis Garcia. Csere: Gyimesi, Sásdi (kapusok), Hajmási, Horváth P., Simic, Sipos, Dróth, Péter, Vidák. Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon. Aramis: Soós – Vattamány, Harnisch, Bognár, Boznánszky. Csere: Molnár (kapus), Fekete M., Moga E., Pankotai, Juhász, Fekete O., Papp, Gál. Edző: Moga Flavius Lóránt. Gólszerzők: Gerencsér (1.), Luis Garca 2 (8., 20.), Horváth P. (23.), Dróth (37.). Screenshot_2019-11-05 Futsal Hungary Futsal MagyarországAz esélyesebb Haladás nagy lendülettel kezdett – és már az első percben megszerezte a vezetést. Gerencsér bevetődve váltotta gólra Luis Garcia remek centerezését. Támadásban maradt a házigazda. Alig, alig volt a labda az Aramisnál, csak idő kérdése volt az újabb hazai találat. Ami nem is maradt el. Ezúttal Luis Garcia volt közelről eredményes Michel tökéletes passza után. Dróth lökete csattant a felső lécen, Vas kapáslövése centikkel tévesztett célt, Gerencsér helyzeténél védett bravúrral a vendégek kapusa. Sorjáztak a szombathelyi helyzetek, szorult a budaörsi gárda. Aztán ha nehezen is, de túlélte a nehéz perceket a vendég, és már úgy tűnt, hogy meccsben marad. Ám az első félidő utolsó pillanatában Dróth szerzett labdát erőszakosan, a passzára a remek napot kifogó Luis Garcia érkezett jó ütemben a hosszú oldalon, és terelte közelről a kapuba a labdát. Nem volt benne a meccsben, hogy a kapura teljesen veszélytelen Aramis képes lenne meglepetést okozni a folytatásban. Fordulás után nem is változott a játék képe, maradt az irányítás a zöld-fehér együttesnél. Simic rúgott kapufát. Horváth Péter higgadt cselek után növelte a hazai előnyt (23. perc: 4-0). Nyomasztó fölényben futballozott a Haladás, de a helyzeteit bőkezűen eltékozolta. A fiatal budaörsi játékosok nehezen tartották a lépést, sokat szabálytalankodtak, korán elérték az öt csapatfaultot. Ordító ziccereket rontottak a hazaiak, Hajmási is eltalálta a kapufát. De ez a meccs sem maradt el Dróth-találat nélkül, a góllövőlista vezetője kisbüntetőből talált kapuba. Az utolsó percekre vészkapusra váltott a vendég, küzdött a becsületgólért, mi nem jött össze. Biztosan érvényesítette a papírformát a Haladás. Moga L.Flavius Moga Lorand: - Úgy gondolom a mai mérkőzésen nagyon sok apró hibákat követtünk el védekezésbe és támadásban!!! A védekezésben nehezen rendeződtünk vissza a labda vonala mögé mélységi átadás után, de ami igazán aggaszt az az, hogy kialakítunk sok helyzetet, és ezek rendre kimaradnak!!! Gratulálok a Halinak és sok sikert kívánok nekik a bajnokságban !
Tóth Gábor, Fotó: Unger Tamás