Nem hibázott az Aramis az MFA ellen
2022.11.23 | 09:33

Újabb hazai Aramis mérkőzés, újabb telt ház. A budaörsiek a Futsal Akadémiát fogadta, és idén nem először újra megtelt a budaörsi csarnok. A vendégeknél több hiányzó is volt sérülés és eltiltások miatt, így nem lehettek vérmes reményeik.

Főleg azok után, hogy a hazaiak rögtön az első támadásból megszerezték a vezetést. Az Aramisnál a fiatal Lux először kapott bizalmat kezdőként és góllal hálálta meg a bizalmat, egy szép támadás végén és még fél perc sem telt el a találkozóból. A vezetés után nem álltak le Bükiék, így nehéz perceket éltek át a vendégek, nem is úszták meg újabb gól nélkül. Horváth Norbert érkezett lendületből és lőtt a kapus lábai között a hálóba. A vendég fiatalok nem nagyon tudták megtartani a labdát, így csak az volt a kérdés, mikor jön az újabb kapott gól, ami a félidő közepén érkezett. Fekete Márk került lövő helyzetbe, és nem is hibázott. A vendégcsapat ezután megpróbálkozott a vészkapus játékkal. Igazi helyezetik nem nagyon jutottak, de így többet tudták birtokolni a labdát, bár ebbe is volt, hogy hiba csúszott, így Büki egy labdaszerzés után tekerhetett az üres kapuba, így sima 4-0 volt a szünetre az állás.

A fordulás után a biztos vezetés tudatában kissé kényelmesebbre vette a játékot az Aramis, illetve szóhoz jutott a többi fiatal is. A budaörsieknek így is megvoltak a helyzetei, de nem tudták gólra váltani őket. Az MFA ismét megpróbálkozott az öt a négy elleni játékkal, de ezúttal sem sikerült igazi helyzetig eljutni, igaz most legalább nem kaptak belőle. A hajrához közeledve aztán a Moga legénység újabb két gólt szerzett. Előbb Horváth Szabolcs talált be, majd Büki egy újabb labdaszerzést után volt eredményes, megszerezve szezonbeli 15. gólját.

A sportszerű mérkőzésen simán nyert az Aramis, és visszaelőzte a pénteken nyerő Haladást és továbbra is őrzi dobogós helyezését.

ARAMIS SE - MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA 6-0 (4-0)