Nem érdemelt vereséget az ETO
2017.11.23 | 11:09
Nem érdemelt vereséget az ETO Tényleg hihetetlen szoros meccset játszott a magyar bajnok Rába ETO a FC Stalitsa Minsk ellen. Küzdelmes és gólnélküli döntetlent követően a szünet után felgyorsultak az események. Alex szerezte meg a vezetést a 23. percben, amit két perccel később Pessoa dos Santos egyenlített ki. Újabb két perc múlva fordítottak a fehéroroszok M. Grytsyna révén. A hajrában Fabio egyenlített, de győzelmet végül Lazyuk szerezte meg a Stalitsanak. Az ETO majdnem meg tudta lepni a Minsket, a veresége ellenére megmutatták Juanráék, nem szabad senkinek leírni őket. A két csapat kiegyenlített csatájából a fehéroroszok jöttek ki jobban. Azonban talán igazságosabb lett volna a pont osztozkodás.

Az első félidő óvatos kezdés után pörgött fel, de kevés helyzetet hozott. Abból is a Minsknek volt több, de a lövéseik elkerülték a győri kaput. Amikor pontosabb volt a fehérorosz próbálkozás, a győriek kapusa remekül helytállva többször is nagyot védett. Szervezetten védekezett az ETO, a fehérorosz lövések záporoztak a győri kapura, de a legtöbb a hősiesen védekező zöld-fehér játékosokban akadt el. Méterekről a lövésbe belevetődve, saját testükkel védve a győri kaput, sokáig teljes sikerrel, mivel a Minsk nem talált fogást a az ETO védelmén. A szünet után még nagyobb lett az iram, mindkét csapat meg akarta szerezni a vezetést. A hazai publikum örömére ez az ETO-nak sikerült a 23. percben! Alex szerzett labdát a bal szélen, Fabiohoz passzolt, aki visszatette a labdát Alex elé, akinek csak az üres kapuba kellett pofoznia a labdát (1-0). A fehérorosz gárda hamar ledolgozta az egy gólos hátrányt óriásuk Santos segítségével (1-1), sőt pár perc múlva fordított egy győri hibát követően M. Grytsyna mattolta Alaszticsot (1-2). Az ETO 5 a 4 játékra váltva többször is gólhelyzetbe került, de a megérdemelt győri gólt a 37. perc hozta meg. Juanra lövése a kivetődő kapusról Fabio elé került, aki laposan nagy erővel vágta az ETO egyenlítését a vendég hálóba (2-2). Igazán izgalmas végjáték után a Minsk ismét tudott ritmust váltani. Hiába egyenlített a Győr Fabio találatával, a Minks egy jól eltalált Lazyuk lövéssel megnyerte a találkozót. Javi Rodríguez: - Meglehetősen nehéz mérkőzés volt, de úgy gondolom, nagyon jól játszottak a fiúk. Sajnos volt 3 súlyos védelmi hiba, ami kicsit megsemmisítette a csapatot a pályán, de holnap új mérkőzés következik, folytatni kell a megkezdett munkát. Ezután is ugyanolyan keményen fogunk dolgozni, mint eddig. A csoport másik eredménye: Luparense–Kherson 3-1 (1-0) A további program November 23. 17:00 Minszk–Luparense 19:30 ETO–Kherson November 25. 15:30 Kherson–Minszk 18:00 Luparense–ETO  - eto.hu -

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00