Nem borult a papírforma, de borulhatott volna
2017.05.30 | 08:07
Nem borult a papírforma, de borulhatott volna A férfi futsal NB I alsóházi rájátszásában a 8 fordulót rendezték, ahol a listavezető Nyírgyulajt fogadta a sereghajtó Göcsej SK. Izgalmas mérkőzésen az utolsó pillanatban dőlt el a három pont sorsa. Göcsej SK- Nyírgyulaj KSE 4-5 (2-4) Zalaegerszeg, 100 néző, Jv Ábrahám (Tolnay, Csirke) Göcsej SK: Cseresnyés, László, Horváth D., Gugcsó, Apatini, Csere: Tóth, Szőke, Szenet, Orbán, Koronczai, Kaj, Kottán, Edző: Bagó Gábor Nyírgyulaj: Pallai, Orosz, Tóth B., Fekete, Faragó, Csere: Angyalos, Szabó, Lovas, Nagy, Sánta, Opre, Gömze, Edző: Lovas Norbert Kiállítva: Tóth Z. 32’ Gólszerzők: Szőke (2), Horváth D., Gugcsó (1+ öngól), ill: Gömze (2), Nagy (2),

Kemény küzdelmet hozott az első tíz perc a mérkőzésen. Sok volt a pontatlanság és a szabálytalanság mindkét oldalon. Mindkét együttes egy nagy ziccert is kihagyott, a zalaiaknál Horváth Detre, míg a Nyírgyulajban Gömze Antal vezethette a kapusra a játékszert. Valamivel a vendégek voltak aktívabbak a folytatásban és Cseresnyésnek kellett többször is bravúrral védeni. 15. percben egy nyírgyulaji lövés pattant meg Gugcsó lábán és a zalai hálóban kötött ki a játékszer (0-1). A 16. percben kisbüntetőhöz jutott a Göcsej, amit Szőke Ádám a jobb felsőbe bombázott (1-1). Nem telt el egy perc sem, amikor egy kontratámadás végén Nagy újra előnyhöz juttatta a vendégeket (1-2). A 19. percben beszorította a hazaiakat a nyírségi együttes és Gömze értékesített egy védőről kipattanó lövést (1-3). 40 másodperccel a félidő vége előtt egy rossz-ütemű belépő után újabb kisbüntetőhöz jutott a Göcsej, amit Gugcsó értékesített magabiztosan (2-3). Itt még nem volt vége, mert a hazaiak is szabálytalankodtak és mivel nekik is megvolt már az öt csapatfaultjuk ezért a vendégek is kisbüntetőt rúghattak, amit Gömze értékesített, kialakítva a 2-4-es félidei eredményt. A második félidőt is aktívabban kezdték a vendégek és a 23. percben kapufát is lőttek. Egy perccel később egy sarokrúgásból Horváth Detréhez pattant a labda, aki közelről nem hibázott (3-4). A 25. percben Kottán végezhetett el szabadrúgást kilenc méterről és a kapusról kipattanó labdát Szőke a védőkbe rúgta. A gól meghozta a hazaiak támadókedvét és átvette a mérkőzés irányítását a Göcsej. Folyamatosan a kapuja elé szorította ellenfelét a zalai csapat, de Pallai kapus állta a sarat és nem sikerült egyenlíteniük. Rendületlenül próbálkoztak a hazaiak. A 37. percben Kottán szerzett labdát a térfelén és nagy lendülettel lépett ki a védők gyűrűjében, de lövését lábbal védte a vendégek kapusa. Az utolsó két perc nem várt izgalmakat hozott. Angyalos fölösleges szabálytalansága után Szőke kisbüntetőből egyenlített (4-4). Fél percen belül kétszer is büntetőt rúghatott a Göcsej, óriási lehetőséghez jutva. Előbb Gugcsó, majd Szőke lövését hárította bravúrral Pallai. Az utolsó fél percben 5-4-es formációban játszott a Göcsej, megpróbálva gólt szerezni, de elvesztették a labdát és Nagy az üres kapuba lőtt és eldöntötte a találkozót.  A két csapat a végletekig kiélezett mérkőzést vívott egymással, ahol a szerencsésebb csapat nyert a végén. A zalaiaknak pedig nyolc forduló után sincs még pontja az alsóházban. Bagó-Gábor-1Bagó Gábor: - Aki csak az eredményt nézi, az csak azt mondja, hogy megint, mint mostanában állandóan kikapott a Göcsej. Aki évek óta kíséri a csapatot és tudja, hogy mennyi munka van ebben az lehet kicsit sajnál minket és látja, hogy az elmúlt fél vagy egy évben min mentünk, megyünk keresztül. Pár hónapja nyilatkoztam, hogy nehogy késő legyen azt észrevenni, hogy NB 1-es csapat van Zalaegerszegen, ahol több mérkőzésen is 1000 fölötti néző volt. Most már késő!!! Még mindig úgy érzem, hogy ennél többet érdemelnék azokkal a játékosokkal, akik kitartottak a csapat mellett illetve azokkal az emberekkel együtt, akik most reaktiválták magukat. Ez a város megérdemelné, hogy minden csapata a legmagasabb osztályban játsszon, hiszen az egerszegiek ki vannak éhezve a minőségi sportra és élnek-halnak ezért a városért. Köszönöm azoknak, akik kitartanak mellettünk és biztatnak bennünket még ebben a tehetetlen helyzetben is!

Az Alsóház másik eredménye: Bőny-Szavill Consulting - Fradi Futsal-Fisher Klíma 2-2 (1-1) Jóna István nb2 [gallery ids="83286,83287"]

2024.05.05 | 09:30
2024.04.29 | 13:30

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00