Nem bírtak a brazilokkal az Újvárosiak
2021.02.25 | 09:39

Közelmúltban igazolt légiósai vezérletével aratott 4-1-es sikert a dunaújvárosi futsalosok ellen a Nyírgyulaj együttese a két gárda szerda esti összecsapásán.

Az Aramis otthonában elszenvedett 6-3-as vereség után szerdán este hét órától már a Nyírgyulaj ellen lépett pályára a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata a bajnoki alsóház második fordulójában, s bár a hazaiak megelőzték mai vetélytársukat az alapszakaszban, nem várt rájuk könnyű feladat a két brazil játékossal is megerősített vendégek ellen.

Akik láthatóan komolyan is gondolták azt, hogy második meccsüket is megnyerik, s már az első percektől igyekeztek nagy nyomás alatt tartani az Újvárost. A dunaújvárosi fiatalok becsülettel védekeztek, ám az 5. percben a brazil Matheus már túljárt Cseresnyés eszén, megszerezve ezzel a vezetést a vendégeknek. A folytatásban sem változott sokat a játék képe: a Nyírgyulaj támadott, a hazaiak védekeztek, de ezt jól oldották meg, így hiába a vendégek fölénye, nem tudták növelni előnyüket. A játékrész derekán kijött a szorításból a Facskó-csapat is, s bár megvoltak a lehetőségei a szépítésre, ezekkel nem tudott élni sőt, a 18. percben Matheus büntetőből is betalált, így a szünetre már kétgólos előnnyel vonulhatott az ellenfél (0-2).

Képek: DO-archív

A fordulást követően is aktívabbak voltak a vendégek, s fölényük a 25. percben érett újabb góllá, mikor a másik brazil, Luiggi lőtt nagy erővel a léc alá a szép cselt követően, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel az Újvárost (0-3). A dunaújvárosi fiatalok becsülettel küzdöttek, s erőfeszítéseiket a 28. percben koronázta siker, mikor egy szabadrúgásból lepattanó labdát Godslove terelt a kapu bal sarkába, valamivel nyíltabbá téve ezzel a találkozót (1-3). A vendégeket ez sem zökkentette azonban ki, a 32. percben Vlasovych góljával állították vissza a két gárda közti korábbi különbséget, melyet a lefújásig magabiztosan őrizve aratott 4-1-es sikert a jól küzdő, de a pontszerzésre ezúttal az esélytelen dunaújvárosiak ellen.

Dunaferr DUE Dutrade FC – Nyírgyulaj 1-4 (0-2)