Nem bírt az Astra a Hajdúböszörménnyel
2020.02.09 | 15:22
A Magyar Kupát követően ezúttal a női futsal NB I-ben találkozott az Astra Kiskunfélegyházi Bulls és a Hajdúböszörményi TE. A kupában az Astra jutott tovább, azonban a bajnoki címvédő Hajdúböszörmény ellen egy csapat sem mehet biztosra. A jelentős átalakuláson átesett böszörményiek ősszel már egyszer meglepték az Astrát. Az akkori 3-3-at követően most is döntetlenre végeztek a felek. A február 8-i mérkőzés 4-4-es pontosztozkodással ért véget.
Az Üllőn megrendezett találkozón a Hajdúböszörmény került előnybe, de Varga Adél és Godvár Katalin góljaival fordított az Astra. A vezetés nem tartott ki a szünetig. A félidő előtt nem sokkal Bölömi Ibolya kiegyenlített. (2-2) 2-2-őt követően a Hajdúböszörmény a vezetést is átvette, de Mátyás Noémi góljával a 30. percben ismét döntetlenre alakult az állás. A fordulatos mérkőzés hajrája 3-3-as állásról indult és izgalmas utolsó perceket hozott. A 40. percben az Astra rutinos játékosa, Nagy Anett előnyhöz juttatta csapatát, de még ugyanebben a percben a böszörményiek 41 éves tagja, Bölömi Ibolya büntetőből kiegyenlített. A találkozó emlékezetes hajrát követően 4-4-el zárult. Az Astra fellépett az első helyre, míg a Hajdúböszörmény maradt a hetedik helyen a bajnokságban. Női Futsal NB I. 14. ford., 02. 08. Astra Kiskunfélegyházi Bulls – Hajdúböszörményi TE 4-4 (2-2) Üllői Sportcsarnok Gólszerzők: Varga Adél 8. p., Godvár Katalin 12. p., Mátyás Noémi 30. p., Nagy Anett 40. p. ill. Farkas Éva 6. p., Bölömi Ibolya 20. p., 40. p., Madzin Dóra 22. p. adél-234x300Varga Adél: - Nem indultunk túl jó előjelekkel a meccsnek, hiszen sok a sérült, beteg és Ganczer Hajni sem ért oda a meccsre munkahelyi elfoglaltsága miatt. Ennek ellenére a pályán az történt amit mi szerettünk volna, végig irányítottuk a meccset. De a létszámunkhoz képest több embernek nem úgy ment a játék, mint ahogyan elvárható lett volna, ezért sajnos igen szerencsés gólokat szerzett a HTE csapata. Természetesen ez most nem a világ vége és még sok meccs vissza van a bajnokságból, előre felé kell néznünk és ezt el kell felejteni. Mást nem tudunk már csinálni, mint elfogadni az egy pontot és örülni hogy Godvár Katalin műtétje után visszatért és a hétvégi bajnokin már játszott, gólt is szerzett. Továbbá az Astra titkos fegyvere, Nagy Anett is pályára lépett és ő is szerzett gólt. Quiriko VivienQuirikó Vivien: - Fordulatos, izgalmas mérkőzésen sikerült pontot szereznünk. A múlt héthez képest sokkal jobb hozzáállást és bátrabb játékot tudtunk produkálni. Minden játékosom jó teljesítménnyel járult hozzá ehhez a döntetlenhez. A helyzetkihasználásunkon azonban még mindig sokat kell javítanunk.