Nehezen nyert a Dunaferr a Bőny ellen
2016.11.15 | 19:03
Nehezen nyert a Dunaferr a Bőny ellen Komoly nehézségek árán, de 9-6-os győzelmet aratott az újonc Bőny elleni mérkőzésen a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a bajnokság nyolcadik fordulójában. A Fehér alakulat nem parádézott, hat perccel a meccs vége előtt még egálra állt, de jó hajrájának köszönhetően végül megszerezte a három pontot. Az újonc Bőny-Szavill Consulting elleni győri összecsapással folytatta az NB I-es pontvadászat küzdelmeit  a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata. Fehér Zsolt tanítványaira annak ellenére sem várt könnyű találkozó, hogy ellenfelük még nem szerzett pontot az idei szezonban. Ha eredményben még nem is, de játékban már látszik Kénoszt Ferenc munkája a bőnyi alakulaton. A kezdésre nem is lehetett panasza a dunaújvárosi csapatért szorítóknak, ugyanis még két perc sem telt el a találkozóból, mikor Varga Csaba bombagóljával megszerezte a vezetést a Dunaferr, mely újabb három perc elteltével, Fekete Róbert révén növelte kétfásra a csapatok közti különbséget (0-2). Nem sokat késett a válasz sem, mert Nagy találatával azonnal szépítettek a vendéglátók (1-2). A folytatásban fölényben játszott a Dunaferr, mely több tiszta gólhelyzetet is kialakított, ám az újabb találatra a 13. percig várni kellett, de Hosszú Ádám  gólja után ismét sikerült meglépni kettővel (1-3). Az újoncnak azonban erre is volt válasza, ráadásul duplán, mert a többször is kihagyó dunaújvárosi védelem mellett Bogyó Károly kétszer is mattolta Revelandot. Időt is kért Fehér Zsolt, hogy rendezze a sorokat, s úgy tűnt, hogy ez sikerült. A térfélcsere utáni első percekben újra óvatosabban játszottak a csapatok, majd Fekete Róbert percei következtek, aki előbb egy helyzettel, majd egy góllal tudatosította a hazaiakban, hogy a Dunaferr nem elégszik meg a döntetlennel. A  25. percben újra náluk volt az előny, s mikor nem sokkal később Klacsák is betalált, ismét nyeregben érezhették magukat (4-6). A vendéglátók azonban ekkor sem adták fel, s miért is tették volna?! Egyszer sikerült visszajönniük kétfás hátrányból, és ezt megtették megint, mert Namuquita előbb a 31., majd a 32. percben egy Horváth öngól után újra kezdődhetett minden elölről (6-6). A végén ezúttal Varga Csaba ragadta magához a karmesteri pálcát, mert két percen belül megszerezte második, majd harmadik gólját is, így a véghajrá előtt megint a Dunaferr állt közelebb a győzelemhez (6-8). Időt is kértek a vendéglátók, de ez most nem segített rajtuk, mert a lefújás előtt nem sokkal Fekete végleg eldöntötte a meccset. Komoly nehézségek árán, de végül 9-6-ra nyertek a Dunaferr futsalosai, akik sikerüknek köszönhetően feljöttek a bajnoki tabella negyedik helyére. Bőny-Szavill Consulting – Dunaferr DUE Renalpin FC 6-9 (4-4) Győr, Magvassy Sportcsarnok Vezette:Tamási P - Vass I – Imrő J. Bőny-Szavill Consulting: Szabó – Nagy B., Zobák, Pinczés, Bogyó. Csere: Balogh, Nagy M., Namuquita, Peczár, Mógor, Szarvas, Nyíregyházky, Lanzendorfen. Vezetőedző: Kénoszt Ferenc. Dunaferr DUE Renalpin FC: Reveland – Horváth Sz., Varga, Horváth N., Klacsák. Csere: Schrancz, Fridrich, Fekete, Józsa, Németh P., Csányi, Hosszú. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Góllövők: Bogyó 2, Nagy M, Namoquita, Lazendorfen, Horváth N (öngól) illetve Varga Cs 3, Fekete R 2, Klacsák, Friedrich, Hosszú, Peczár (öngól)