1. FC Veszprém-Dunaferr DF Renaplin FC 6-5 (4-2)
Veszprém, 800 nézõ. Vezette: Czinder, Ábrahám, Csirke.

Csere: Bényi, Németh P., Boromisza D., Vas.
Vezetõedzõ: Madarász János.

Dunaújváros: Rigó - Szabó G., Schranz, Nagy R., Szente.
Csere: Nagy A., Ivacs, Apatini, Czár, Aradi, Fekete.
Vezetõedzõ: Baranyai Pál.

Gólszerzõk: Németh P. (3.), Boromisza D. (6.), Boromisza G. (8., 23.), Vas (12., 26.), ill. Ivacs (15), Szente (20.), Schranz (26.). Gulyás (31. - öngól), Nagy A. (37.).

Idei utolsó bajnokiját a hetedik helyezett Dunaferr vendéglátójaként vívta a harmadik helyen álló 1. Futsal Club Veszprém, amely Tatait eltiltás, Revelandot pedig kézsérülés miatt nélkülözte.
Bõ két percet kellett csak várni az elsõ gólra: egy szép szabadrúgás kombináció végén Németh lövését védte be csúnyán a vendégek hálóõre. A második veszprémi gólban is benne volt Rigó, ekkor Bényi lövése pattant ki róla, amit Boromisza Dániel lõtt a hálóba. A 8. percben már három volt a hazai elõny: Tar kiváló passzát Boromisza Gábor értékesítette egy gyors ellentámadás végén.
A 12. minutumban Vas egyedül vezethette a játékszert Rigóra, majd higgadtan a bal alsó sarokba lõtt (4-0). Negyed óra elteltével - kissé váratlanul - szépítettek a dunaújvárosiak, Ivacs juttatta közvetlen közelrõl a kapuba a labdát. A 4-2-es félidei állást Szente állította be másodpercekkel a lefújás elõtt.
A második játékrészt is gyors góllal indította a Madarász-csapat, Boromisza Gábor ekkor már két gólnál járt. Nem sokkal késõbb Vas is így tett, igaz, Schranz azonnal válaszolni tudott. Fél óra elteltével egy csapásra látótávolságon belülre került a rivális. Veszprémi labdavesztést követõen kontrázhattak a Fejér megyeiek, Gulyás pedig nem tudta kivágni a kapu torkából a játékszert (6-4).
A hajrában vészkapussal támadtak a Duna-partiak, amely meg is hozta az eredményt, a 37. percben Nagy góljának köszönhetõen egyetlen gólra csökkent a különbség. A vendégek megmutatták, hogy van tartásuk. Mindent elkövettek az egyenlítését, de a Veszprém rutinosan megakadályozta ezt.

Madarász János: - 4-0-ig nagyon jól játszott a csapatom, ekkor azonban közülük néhányan elmentek karácsonyozni, s talán már a bejgli járt a fejükben. Ma az volt a leglényegesebb, hogy megszerezzük a három pontot, ez pedig nagy nehézségek árán sikerült is. Gratulálok a fiúknak az egész éves teljesítményünkhöz, hiszen szenzációs dolgokat produkáltak. Szurkolóinknak pedig boldog ünnepeket kívánok!

Baranyai Pál: - A mérkõzés elején bennragadtunk az öltözõben, s egyéni hibáinknak köszönhetõen tetemes hátrányba kerültünk. Az akarat és a mutatott játék alapján úgy éreztem, hogy ezúttal is megérdemeltünk volna egy pontot.  A Veszprém elõrébb jár nálunk, de mi is jó után haladunk.

forrás: vehir.hu