Nehezen győzött a Mezei-Vill a Rubeola ellen
2016.02.27 | 13:31
Nehezen győzött a Mezei-Vill a Rubeola ellen Egyperces rövidzárlat eldöntötte a meccset Több mint egyhónapnyi pauza után láthatták újra pályán a kedvenceiket a berettyóújfalui szurkolók, így teljesen érthető, hogy várták már a Rubeola elleni bajnokit.  Ám valószínűleg nem pont ilyen kétszer húsz percre számítottak. A papírforma ugyanis teljesen sima, nagyarányú hazai győzelmet ígért, a tizennégy meccs után pont nélkül álló csömöriek nem jelenthettek komoly veszélyt a dobogóra pályázó Mezei-Villnek. Papíron. Azt hiszem, az első félidőt a hazaiak szeretnék minél hamarabb elfelejteni. Ugyan már néhány másodperccel a kezdőrúgás után helyzetbe kerültek Ráblék, ez a játékrész egyértelműen a bátran és jól játszó csömörieké volt.  A Mezei-Vill sok hibával, fáradtan futsalozott, az adódó helyzeteket pedig sorra elpuskázták. A meccs elején Srdan és Sánta is már csak a kapussal álltak szemben, a harckocsizókra emlékeztető fejvédőben játszó Varsányi eszén azonban nem tudtak túl járni. Az első igazi „pofont” az újfaluiak a 10. percben kapták. A csömöriek kapura tartó lövése a hatoson belül álló Trencsényi kézén csattant, amiért a játékvezetők büntetőt ítéltek, melyet Jenei magabiztosan értékesített (0-1). A Mezei-Vill a bekapott gól után öt a négy elleni játékra váltott, ám ez sem használt. Sőt. A 12. percben a vészkapussal játszó MVFC a saját térfelén veszített labdát, melyet Víz Fülöp a gólvonalig vezetve rúgott az üres kapuba (0-2). Akár a harmadik gólját is megszerezhette volna a csömöri alakulat, ám a Mezei újabb labdavesztésénél elkapkodták a lehetőséget. A 13. percben szépített a Berettyó. Nagy passzolta a labdát balról a kapu elé, amit az érkező Klochko közelről a hálóba bombázott (1-2). Az előnyben játszó Rubeola továbbra is bátran futsalozott, Varsányi kapus sokszor ötödik mezőnyjátékosként segítette a támadásokat. A félidő utolsó percei kiegyenlített, lüktető, nem túl magas színvonalú játékot hozott, újabb gól nélkül. IMG_1726 A második játékrészben egy jóval agresszívebben játszó Mezei-Villt láthattunk. Nem tudjuk, hogy a szünetben Turzó mester mit mondhatott Trencsényiéknek, akármi is volt, használt. A Rubeolának viszont annyira nem tett jót a pihenő… A 21. percben Szabó passzolt a jobboldalról a lábak között középre Komáromihoz, aki közelről egyenlített (2-2). A bekapott gól után, egy szabálytalanság eredményeképpen a Rubi jó helyről végezhetett el szabadrúgást, Jenei lövését azonban védte Mezei Dávid. Fél perccel később ismét a Mezei előtt volt a helyzet, ám Komáromi bombája a kapufán csattant. A „tüzes” kezdés után visszább esett a játék irama, a vendégek jól olvasták és védekezték le a Berettyó támadásait, akik csak nehezen kerültek a kapu közelébe. A 29. percben Szabó szerezte vissza a labdát a csömöriek térfelén, majd balról pontosan tálalt Trencsényi elé, aki közelről megszerezte a vezetést a Mezei-Villnek (3-2). A bekapott gól nem törte meg a Rubeolát, néhány másodperccel később az egyenlítéshez is közel jártak, azonban Szabó fontos pillanatban becsúszva mentett. A 30. percben ismét Szabó Péter volt a főszereplő, a Nagy István által lekészített labdát lőtte a balalsó sarokba (4-2). Az újabb bekapott találat viszont már komoly zavart okozott a vendégeknél, aminek egy percen belül három újabb gól lett az eredménye. A 31. perc végére Vulovic duplájával, illetve Dávid Richárd bombájával már 7-2-re módosult az eredmény. A Rubeola a padlóra került, nem vitás. Valószínűleg nem sok csapat állt volna innen fel, de a csömörieknek ez sikerült. A 33. percben Víz passzából Jenei szépített (7-3). Két perccel később Nehéz Krisztián lövése kapufán csattant. A 36. percben még közelebb zárkózott a Rubi, Józsa passzából Miletics szerzett újabb gólt a vendégeknek (7-4). A mérkőzés végeredményét két perccel a lefújás előtt Srdan állította be (8-4). IMG_1944 A sok hibával játszó Mezei-Villnek a Rubeola kemény, lelkes ellenfele volt, vereségük ellenére jár nekik az elismerés, nagyon közel jártak ahhoz, hogy kiváló játékukkal vaskos meglepetést okozzanak Berettyóújfaluban. MVFC- Berettyóújfalu - RUBEOLA FC 8-4 (1-2) 2016.02.26 - Péntek 19:30     Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Jv: Szilágyi Norbert, Katona Brigitta, Újhelyi Tamás MVFC: Mezei Dávid - Trencsényi János, Szabó Péter, Rábl János, Dávid Richárd Csere: Nagy István, Klochko Dmytro, Gál István, Stanic Srdan, Vulovic David, Sánta János Attila, László Márk, Komáromi Péter Vezetőedző: Turzó József Rubeola: Varsányi Áron - Józsa Tamás, Jenei Ottó, Maruzsi Máté, Érsek Róbert Csere: Nehéz Krisztián József, Viz Fülöp, Tősér Gábor, Miletics Zsombor, Méhes Pál Tamás, Husz Attila, Takó Csaba Vezetőedző: Takó Csaba Gólszerzők: Vulovic David 2, Klochko Dmytro, Komáromi Péter, Trencsényi János, Szabó Péter, Dávid Richárd, Stanic Srdan ill. Jenei Ottó 2, Viz Fülöp, Miletics Zsombor  - Molnár Ákos, berettyóhír.hu  - [gallery ids="55410,55411,55414,55415,55417,55419,55420,55421,55422,55424,55427,55428,55429,55430,55431,55433,55436"]