Négygólos Aramis előny
2008.05.29 | 00:00

Négygólos Aramis elõny

Szerda este Budafokon játszották a Futsal Magyar Kupa döntõjének elsõ mérkõzését. A hazaiak legjobb összeállításukkal vehették fel a küzdelmet, a vendég ikrényieknél hiányzott Szente és Takó, de viszont új edzõjük, Kis János már ott ült a kispadon.

Az elsõ félidõ kiegyenlített küzdelmet hozott, melynek végén Sivák bombája a rosszul felállt sorfal mellet-fölött vágódott az ikrényi kapuba, ezzel megszerezve a vezetést a zöld-feketéknek.

A második húsz percre egy új Aramis érkezett. Elõször Nagy Gábor talált be szabadrúgásból, majd Csernai közelrõl és már 3-0 volt az állás. Egy perccel késõbb a mérkõzés legszebb támadása után Frank Tamás álompasszát tette be a vendégek kapujába Besenyei. Eldõlni látszott a találkozó, de egy viharos kontratámadás után Berkes megszerezte az Euro-Mobil szépítõ gólját. Az Aramis nem állt le és a játékos-edzõ Frank Tamás révén újabb gólt ért el. 5-1. Ezután még voltak próbálkozások mindkét oldalon, de a Tóth Gyula cseréjeként beállt Komáromi kapuját már nem sikerült bevenni a vitézkedõ hazaiaknak, a másik oldalon pedig Sikur is lehúzta a rolót.

Összességében teljesen megérdemelt az Aramis négygólos elõnye, mert a második félidõben taktikailag ellenfele fölé nõtt és ezt a fölényét sikerül gólokban is kamatoztatnia.

A visszavágó jövõ héten, június 5-én Ikrényben.