Negyedszer is Fradi győzelem az Újpest ellen!
2019.05.19 | 21:12
Negyedszer is Fradi győzelem az Újpest ellen!  A pontok szempontjából tétnélküli volt a találkozó, de egy Fradi – Újpest ettől függetlenül sosem lehet az, legyen szó bármilyen sportágról. Ez nincs máshogy a futsalban sem. A találkozóra ahogy várható volt, sokan kilátogattak, közel félház volt, így nagyon jó hangulatban játszhattak a csapatok. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – ÚJPEST FC-220 VOLT 5-0 (1-0) Népliget, 450 néző Játékvezetők: Juhász, Janitz, Urgyán FTC: Tóth – Szabó, Temesi, Cseri, Roni Cserék: Bajusz – Soltész, Jenei, Dávid, Bertalan, Bederna Vezetőedző: Felipe Matos Újpest: Graeser – Hidalgo, Kavalecz, Horváth, Matyó Cserék: Gyárfás, Vadászi, Angyán, Nagy, Péter, Tóth Vezetőedző: Póta Balázs Sárga lap: Szabó Gólszerzők: Soltész (2), Szabó, Roni, Temesi Amint számítani lehetett rá, a Fradi dominált és javarészt náluk volt a labda, a vendégek inkább a védekezésre koncentráltak és kontrákkal próbálkoztak. Az Újpest védelme jól zárt, míg a Fradi elég kényelmesen támadgatott, nem nagyon vállaltak kockázatot, így az első tíz percben kevés helyzet akadt. A lila-fehérek minden erejét szinte lekötötte a védekezés, így csak elvétve jutottak el ellenfelük kapujához. Az első gólra a hazai szurkolóknak 15 percet kellett várni. Ekkor Szabó egy szép egyéni alakítás után lőtt a kapuba, így minimális előnnyel mehettek pihenőre. 1-0 60392438_2310159355742809_6738701222389219328_n A szünetben a fiataloké volt a főszerep. A Ferencváros U9 és U10-es csapata is érmet szerzett a budapesti korosztályos futsal bajnokságban, amit a derbi szünetében vehettek át. Előbbi arany, utóbbi ezüstérmes lett. A díjátadóra prominens vendégek érkeztek, hiszen Mersich Péter mellett a nagypályás Fradi két kiválósága, Leandro és Gorriaran segédkezett, ami nagy sikert aratott a gyerekek körében. 60632287_2310156819076396_6217971334358499328_n A második játékrészre jobban felpörögtek a hazaiak, így több lehetőségük is adódott és hamar növelték az előnyt. Temesit csak szabálytalanul tudták megállítani és mivel ez a hatoson belül történt, jöhetett a büntető, amit Soltész magabiztosan vágott a kapuba. 2-0 Tovább rohamoztak a zöld-fehérek, és jött is az újabb találat. Roni kapott egy kiugratást, amit okosan elrúgott a hosszú alsó sarokba. 3-0 A hajrára az újpestiek még megpróbálkoztak becsületből a kapus levitellel, de ebből is csak gólt kaptak. Egy labdaszerzés után Soltész ívelt az üres kapuba. 4-0 Ezután az utolsó két percre a népligetiek is vészkapusra váltottak és nekik lényegesen jobban ment. Jenei passzolt a hosszúra remekül Temesihez, aki közelről beállította az 5-0-s végeredményt, miután az utolsó másodpercben még a hazaiak kapusa, Bajusz hárított szépen egy tízméterest.

A Fradi könnyedén nyerte meg a találkozót a lelkesen küzdő, de a rájátszás végére kissé elfogyó Újpest ellen. A zöld-fehérek bajnoki címéhez kétség nem férhet, amiért a jól megérdemelt aranyérmeket és a bajnoki serleget a meccs végén átvehettek, és együtt ünnepelhettek szurkolóikkal. FH Felipe MAtos vezetőedzőFelipe Matos, FTC: - Az első félidőben kissé lassan, körülményesen játszottunk. Hiába voltunk nagy mezőnyfölényben, nem voltunk kellően kezdeményezőek előrefelé. Szünetben átbeszéltük a dolgokat, és utána már azt az arcunkat mutattuk, amelyiket szeretnénk látni. A fordulás után már nagyjából úgy játszottunk, ahogy a szurkolók is megérdemelték, akik remek hangulatot teremtettek az egész meccs folyamán. Köszönjük nekik a bíztatást. Reméljük kijönnek a Győr elleni párharcra is. Jó volt ilyen közelben játszani. Jó volt látni a sok gyerekek, akik kint voltak és látszott, hogy élvezték az estét. Sok hasonlóra lenne szükség. Gratulálok az Újpestnek, akik tavalyhoz képest rengeteget fejlődtek és látszik, hogy sok munka van bennük. Ahogy egy jó Ferencvárosra, úgy egy jó Újpestre is szüksége lenne a sportágnak. PótaPóta Balázs, Újpest: - Ez a mérkőzés méltó lezárása volt az évnek, az eredménytől függetlenül. Jó meccset játszottunk és szinte az utolsó pillanatig nagy harc volt a pályán, de a végére elfáradtak a fiúk és jöttek is hibák, amit a Fradi mindig könyörtelenül kihasznált! Kicsit olyan volt ez a találkozó, mint az egész évünk, sokáig harcban voltunk, aztán elfogytunk, de dicséret éri a csapatot, újjáalakult csapatunk  nagy évet futott. A rutin és az állandóság, ami még hiányzik nálunk és nagyon sokat kell még edzenünk, tanulnunk, de úgy érzem, hogy jó az út és valami elkezdődött Újpesten! A Ferencvárost nagy dicséret illeti, lehozták a bajnokságot profin, stabilak voltak és szép játékot is játszottak egész évben. Megérdemlik az aranyat, ahogy a többi klub is a dicséretet, nagyon kiegyensúlyozott, színvonalas bajnokságot játszottunk, sok erős csapattal. Jó látni, hogy már egy magyar másodosztály is ilyen erőt képvisel. Fejlődik a sportágunk, a tegnapi Derbi is egy igazi futsalünnep volt, köszönjük a szurkolóinknak az egész éves biztatást! Hajrá Újpest