Négyből négy a lányok őszi mérlege
2019.12.10 | 02:28
Négyből négy a lányok őszi mérlege Női futsalválogatottunk a szlovákokat is magabiztosan verte Ostravában, és két győzelemmel az élen végzett a csehországi Visegrádi Nemzetek Tornáján. Idén három nemzet hat válogatottja vett részt a visegrádi nemzetek tornáján, amelyet Ostravában rendeznek meg: a magyar, a cseh és a szlovák női válogatott mellett a három ország férfi U17-es együttese küzdött egymással. A vasárnapi játéknapon női csapatunk 4-0-ra legyőzte a házigazda cseheket, a hétfői játéknapon pedig a szlovákok ellen lépett pályára. A Szlovákia elleni mérkőzés még egyértelműbb magyar fölényt hozott, a mieink az első 10 percben négyszer, a félidő végéig hatszor vették be az ellenfél kapuját, sorrendben Ganczer Hajnalka, Horváth Viktória, André Antónia, Kota Gabriella voltak a gólszerzők, majd André és Ganczer második találatát is megszereztek, miközben a szlovákok erejéből csak egy szépítő gólra futotta.

A második félidőben több lehetőséget kaptak a keret fiatal, tapasztalatlanabb játékosai, ezért kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, Krascsenics Csilla még lőtt egy gólt, a szlovákok pedig kétszer találtak be, így alakult ki a 7-3-as végeredmény. A magyar válogatott így nagyon szép őszt zárt, a szerbek elleni két győzelem után a cseh és a szlovák együttes elleni is sikerült nyernie. Csapatunk a tornagyőztesnek járó trófea mellett a viadal legjobbjának járó elismerést is hazahozta: ezt Kota Gabriella érdemelte ki remek teljesítményével. Dombó János B– Az első félidei játékunkkal nagyon elégedett voltam, végig jelentős fölényben játszottunk, és megérdemelten vezettünk nagy különbséggel. A szünet után kipróbáltunk néhány olyan taktikai elemet, amit élesben eddig nem gyakoroltunk, és lehetőséget kaptak a keret fiataljai is, de a győzelmünk egy pillanatig sem forgott veszélyben. Örülök, hogy négy győzelemmel zártuk az őszt, mert ez önbizalmat ad a csapatnak a jövő évi Eb-selejtezőkre – mondta az mlsz.hu-nak Dombó János a mérkőzés után. Magyarország-Szlovákia 7-3 (6-1) Magyarország: Deczki - Ganczer, Beke, André, Szalkai Csere: Torma, Kota, Üveges, Krascsenics, Horváth V, Tóth N, Fülöp, Urbán, Nagy A Edző: Dombó János Gólszerzők: Ganczer (2), André (2), Horváth, Kota, Krascsenics Cs.

Aramis SE - Nyírbátori SC (2024.04.26, stream)
2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00