Négy gólos hátrányból fordított a Gyöngyös!
2019.01.24 | 12:28
Négy gólos hátrányból fordított a Gyöngyös! ENERGIA SC GYÖNGYÖS – NYÍRBÁTORI SC 6-5 (0-2) A beharangozóban azt írtuk, hogy a Gyöngyös az esélyes a találkozónak, de az elmúlt fordulókban a bátoriak megmutatták, hogy számolni kell velük. Ezt ezen az estén be is bizonyították, amit mi sem mutat jobban, hogy a második félidő közepén 0-4 volt az eredményjelzőn. A vendéglátók ekkor kezdtek ébredezni és Csoszánszki első gólja után elindult a gólgyártás, hat perc alatt megfordították az eredményt, a Nyírbátor ekkor még tudott válaszolni. Az utolsó pár percre mind a két fél megszerezhette volna a győztes gólt, ami végül a Gyöngyösnek sikerült. A játékos-edző, Berkes László talált be az utolsó pillanatokban, így már nem maradt ideje a Bátornak a válaszra. A hazaiak drámai meccsen begyűjtötték ugyan a három pontot, viszont Csoszánszkit elveszítették, akit a hajrában állítottak ki. Nélküle nehéz lesz a folytatás, de így is reális a mostani ötödik helyet megtartani.   CSENGER FUTSAL – ÚJPEST FC-220 VOLT 6-4 (3-2) Fontos meccset rendeztek Csengerben, amit mind a két csapat átérzett. Az újpestiek elszántságát mi sem jelezte jobban, hogy egy nappal korábban elutaztak az összecsapásra, igaz mint utóbb kiderült, ez sem segített. Pedig jól indult a találkozó a vendégeknek, pillanatok alatt kettővel vezettek Horváth dupláját követően, de a csengeri válasz sem késett sokáig, és néhány perc alatt fordítottak. A gyors gólváltások után hosszú gólcsend következett, és egészen a második félidő elejéig kellett várni az újabb találatra. A szépszámú publikumnak viszont megérte türelmesnek lenni, mert kedvenceik kétszer is megzörgették a lilák hálóját, így már három volt a különbség. A Póta legénység ennek ellenére nem adta fel és egy perc alatt felzárkózott egy gólra, így a hajrára nyitott volt a találkozó, de a hazaiak gólfelelőse, Mándi döntötte el a három pont sorsát, hiszen hiába játszott 5 a 4-t az Újpest, nem tudott már faragni hátrányából. A Szilágyi alakulat ezzel a győzelemmel valószínűleg bebiztosította a felsőházi tagságát, és még harcba szállhat a dobogóért. Az Újpest zsinórban harmadszor kapott ki, de még mindig a hatodik helyen állnak, igaz már nincs a kezükben a saját sorsuk, ami a felsőházat illeti. 50492059_1252324238255929_3067693490818252800_n   KINCSEM LOVASPARK SE - MVFC BERETTYÓÚJFALU 3-4 (2-3) A Kincsem régóta nem szerzett pontot, pedig többször közelállt hozzá. Most abban bíztak, hogy ez a rossz sorozat megszakad. Az ellenfél a Mezei-Vill fiataljai voltak, ahol akadt néhány visszajátszó. Sokáig csak mezőnyjáték folyt a pályán, kevés helyzettel, majd a félidő vége felé megtört a gólcsend, és a Mezei megszerezte a vezetést. A hazaiak nem adták fel, és küzdöttek, de akárhányszor egyenlítettek, rögtön gólt kaptak, így végig szaladniuk kellett az eredmény után. Az Újfalu negyedszer is megszerezte a vezetést, amire már nem érkezett válasz, így a vendégek folytatták jó sorozatukat, míg a Kincsem a negatívat.   KISTARCSAI VSC – KARTAL SE 1-4 (2-3) Ezúttal nem tudta megismételni legutóbbi bravúrját a Kistarcsa. A vendége pedig kissé foghíjasan érkeztek, de ez sem gátolta meg őket, hogy magabiztosan nyerjenek. A Különbség még nagyobb is lehetett volna, de sok helyzetet elpuskáztak. A Kecskemét vereségének is köszönhetően megerősítették második helyüket a tabellán, és ha nagyot nem hibáznak, akkor ott is végeznek. Ami a Kistarcsát illeti, még mindig csak egy pontra vannak a felsőháztól, igaz, nem könnyű a sorsolásuk.  IMGL1335 SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 1-5 (1-4) Ahogy írtuk külön beszámolóban, a Fradi jó játékkal rukkolt elő, és néhány percet leszámítva, végig uralta a mérkőzést, amit megérdemelten nyert meg. A Kecskemét az őszi meccsel ellentétben nem tudott jó teljesítményt nyújtani, így nem volt esélye az alapszakasz-győzelmet begyűjtő fővárosiak ellen.