Négy élvonalbeli csapat kiesett a Magyar Kupából
2015.11.02 | 10:38
Négy élvonalbeli csapat kiesett a Magyar Kupából   A női Magyar Kupa nyolcad-döntőjében az élvonalbeli csapatok közül kiesett az Airnergy, a Skorpió és a Szekszárdi UFC és a DEAC .   Női Magyar Kupa, 1. forduló Airnergy – Brand Mission Tolna-Mözs 3-5 (1-2) Csömöri Sportcsarnok Játékvezetők: Czene-Joó Ádám – Kiss Gergő – Kénoszt Éva Noémi Airnergy: Hargas Annamária – Ganczer Hajnalka, Horváth Hanna, Szalkai Kitti, Bereczki Orsolya Csere: Beke Adrienn, Urbán Anett, Görög Zsófia Réka, Molnár-Sáska Ildikó, Kovács Nikolett, Deczki Vanda Kinga Edző: Jávor István Tolna: Vincze Anikó – Hodován Edit, Varga Adél, Megyes Ágnes, Buchmüller Petra Csere: Maláti Dalma, Maláti Gréta, Fábián Rebeka, Ferenczi Anna, Orbán Rebeka, Bozsik Nikolett, Ősz Csenge, Folk Zsuzsanna Edző: Frank Tamás Gólszerző: Bereczki Orsolya (2), Urbán Anett illetve Varga Adél (2), Megyes Ágnes (2), Fábián Rebeka Az első 5 percben gyakorlatilag egymásnak estek a csapatok, mindkét oldalon akadtak lehetőségek de Hargas és Vincze ezeket könnyűszerrel hárítani tudta. Sajnos ezután lanyhult az iram és félő volt, hogy unalomba fullad a Magyar Kupa első fordulójának leginkább várt összecsapása. A 10. percben egy begyakorolt oldalberúgásból Bereczki Orsolya megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Nem sokkal később Szalkai Kitti hatalmas ziccert hibázott, ami ha bemegy megnyugtató előnyre tett volna szert az Airnergy, de Vincze Anikó eszén nem tudott túljárni. Fokozatosan átvette az irányítást a Tolna s előbb Varga Adél szerencsés gólt szerzett, majd 45 másodperccel az első félidő lefújása előtt ugyanő Hodován Edit álompasszát továbbította a hálóba így a szünetben 1:2 állt az eredményjelző táblán. A második játékrész elején hátránya egy nagy védekezési hibát kihasználva Fábián Rebeka növelte a Frank-tanítványok előnyét, s látszott, hogy nincs Ganczer Hajniékban annyi, hogy innen fordítsanak. Még a kapuslehozatallal is megpróbálkozott a hazaiak vezetőedzője, de ezek sokáig nem hoztak eredményt. Sőt három perccel a vége előtt a mezőny legjobbja Megyes Ágnes háromgólosra növelte a különbséget, s ekkor úgy tűnt minden eldőlt. Nem így történt.. Előbb Bereczki Orsolya, majd Urbán Anett is betalált, s 20 másodperce maradt a kiesés elkerülésére a házigazdának. De eladták a labdát, s Megyes Ágnes eldöntötte a továbbjutás kérdését. Megérdemelten nyert a Tolna, s tovább nyújtotta győzelmi sorozatát. Jávor István (Airnergy): Szomorú és csalódott vagyok, mert nem azt kaptam a mérkőzéstől, amit vártam. Nem maga az eredmény fáj, hanem az, ahogy kialakult!.Egy abszolút kétesélyes mérkőzésen ahol mindenki tudta mennyire nagy a tét, nem tudtunk a legjobbunkat nyújtani, pedig ezen az estén csak a szívünkre lett volna szükség! Csapatom pár játékosa csúszott-mászott, míg a többiek ezen a napon nem nőttek fel a feladathoz. Gratulálok ellenfelünknek a továbbjutáshoz. Frank Tamás (Tolna): Úgy érzem az egész mérkőzésen mi domináltunk de ellenfelünk szervezett védekezése és veszélyes kontrái megnehezítették a dolgunkat! Annak ellenére hogy nem játszottunk jól megérdemelten jutottunk tovább. ----------------------------------------------------------------------------------- MVFC Berettyóújfalu – ReklámPress-Skorpió 1-0 (1-0) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Erdélyi Tamás – Takács István – Kovács Ádám MVFC: Pozsgai Melinda – Tóth Tamara, Tóth Anita, Tóth Nóra, Kelemen Anett Csere: Pozsgai Kitti, Roza Viktória, Papp Dóra, Kóti Lilla, Ugrai Csilla, Varga Veronika, Erős Zsanett Edző: Trencsényi János Skorpió: Terdik Tamara – Tóth Friderika, Balya Dorottya, Ferencz Flóra Franciska, Bede Anett Csere: Bokor Berill, Molnár Anett Edző: Tóth Zsolt Gólszerző: Papp Dóra Küzdelmes mérkőzésen ejtette ki első osztályú ellenfelét az MVFC, rögtön hozzátesszük, hogy nem érdemtelenül. Csúsztak-másztak, egymást sokszor kisegítve Trencsényi János lányai, a Skorpió játékosain pedig látszott, hogy másnap estig nem lőnek gólt. Rengeteg gólhelyzetet kihagytak, s a 14. percben szerzett Papp Dóra találattal hátrányba kerültek, s több gól már nem is esett a 40 perc során.  Talán már unalmasak vagyunk, amikor folyton Bede Anna hiányára hivatkozunk, de valóban nagyon hiányzik a csapat gólfelelőse a pályáról, legalábbis a salgótarjániaknak. Az éppen aktuális ellenfelüknek aligha, hiszen Anna semlegesítése nem egyszerű feladat. Nélküle is szervezetten játszik a Skorpió, de nincs aki kellő hatékonysággal használná ki az adódó lehetőségeket. Trencsényi János (MVFC): Egy nagyon nehéz és küzdelmes találkozón vagyunk túl. Boldog vagyok, hogy sikerrel vettük az akadályt. Remekül felkészített csapat ellen, jó játékkal sikerült nyernünk. Tóth Zsolt (Skorpió): Gratulálok a megfelelő mentalítással és profi hozzáállással pályára lépő hazai csapatnak a továbbjutáshoz. Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak, nálunk viszont sajnos nem volt, aki gólt lőjön. ----------------------------------------------------------------------------------- ELTE-BEAC – Szekszárdi UFC 2-1 (1-1) BEAC Sportcsarnok Játékvezetők: Csete Csongor – Dósa-Rácz Kitti – Kranauer Tamás ELTE: Szabó Annamária – Juhász Adrienn, Pfundtner Vivien, Winternitz Katalin, Winternitz Anna Csere: Gladity Alexandra, Kovács Szilvia, Blayer Zsófia, Nyéki Eszter, Béres Adrienn, Kövecses Gréta, Móczik Alexandra Cintia Edző: Sajben Marcell Szekszárd: Kosztyi Kata – Horváth Katalin, Mausz Renáta, Schlotthauer Renáta, Klézli Szandra Csere: Soós Petra, Gősi Natália, Manzinger Nóra, Szabó Vivien, Blesz Nikoletta Edző: Micskó Márk  Gólszerző: Pfundtner Vivien, Winternitz Anna illetve Horváth Katalin Horváth Katalin révén az 5. percben megszerezte a vezetést az első osztályban szereplő Szekszárdi UFC, s ekkor még senki sem sejtette, hogy ezzel ellőtte minden puskaporát a vendégcsapat. Volt lehetőség mindkét alakulat előtt a gólszerzésre, de ezek kimaradtak, egészen az első játékrész hajrájáig amikor Pfundtner Vivien kiegyenlített. Mi több a második játékrész elején Winternitz Anna az Egyetemistákat juttatta előnyhöz, amit aztán ha nagy nehézségek árán sikerült is a lefújás pillanatáig megőrizniük, így 5 év után sikerült továbbjutniuk a Magyar Kupában. Sajben Marcell (ELTE): Végre csapatom képességéhez mérten játszott, így a mai meccs után nagy dicséret jár a csapat összes tagjának. Persze még sok mindenre oda kell figyelnünk, hogy jobbak és jobbak legyünk fordulóról-fordulóra, de most örülünk, hogy 5év után ismét sikerült továbbjutnunk a Magyar Kupában! Micskó Márk (Szekszárd): Gratulálok az Eltének, az a csapat győzött és jutott tovább, amelyik jobban akarta a győzelmet! Szörnyű ezt kimondani, de ez az igazság! Játékosaim ma, tisztelet a kivételnek, totál enerváltan, ritmustalanul játszottak, ami teljességgel megengedhetetlen! Fennállásunk óta, ami kb. 15 hónap, ilyen gyengén még nem játszottunk! De ez természetesen semmit se von le a BEAC sikeréből! Nincs más dolgunk, mint gratulálni nekik! El kell gondolkodni mindenkinek, nekem is, hogy hol hibáztam és vasárnap a DEAC ellen végre meg kell szereznünk az első győzelmünket! Ezt a mérkőzést pedig minél előbb el kell felejteni! ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- DEAC – DVTK-Vénusz 3-4 (1-4) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Szűcs László – Erdélyi Péter – Tóth Gábor  DEAC: Kósa Viktória Zsuzsa – Radics Ágnes Mariann, Kota Gabriella, Lovas Anna, Urai Bianka Csere: Balla Anikó, Horváth Renáta, Dancs Rebeka, Erdős Edina Edző: Sólyom Attila DVTK: Almási Ildikó – Szőke Zsuzsanna, Miliczki Noémi, Váradi Cintia, Bernáth Csilla Csere: Boros Kinga, Rondzik Júlia, Kovács Aliz Edző: Thür Antal Gólszerző: Lovas Anna (3) illetve Rondzik Júlia (2), Kovács Aliz, Bernáth Csilla  Az ellentétes félidők mérkőzésén jutott tovább a DVTK-Vénusz a Magyar Kupában. Az első félidőben jobbára a vendégcsapat akarata érvényesült, s háromgólos előnyre tett szert a két találatot jegyző Rondzik Júlia jóvoltából. Semmi jel nem mutatott arra, hogy veszélyben lenne a DVTK továbbjutása, akkora volt a különbség a mérkőző felek között, Szünet után a DEAC mindent egy lapra tett fel, s Lovas Anna két villanásával a 30. percben már csak egygólos hátrányban voltak a debreceniek. Sőt az egyenlítésre is bőven megvolt a lehetőségük, de a döntő pillanatokban megremegtek a lábak, így hiába tűntek frissebbnek Radics Ágiék nem sikerült ledolgozniuk hátrányukat, így ellenfelük jutott tovább a Magyar Kupában, s várhatja a Rába ETO elleni nehéznek ígérkező párharcot. Sólyom Attila (DEAC): Egy félidőnyi előnyt adtunk a Miskolcnak. A második félidőben már úgy játszottunk, ahogy az egész mérkőzésen kellett volna. Nagyot küzdöttünk, de ez most kevés volt a fordításhoz. Gratulálok a Miskolcnak és sok sikert kívánok a kupában. Thür Antal (DVTK): Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban azonban a remekül küzdő debreceniek közel jártak az egyenlítéshez, kihasználva súlyos egyéni hibáinkat. Gratulálok mindkét csapat játékosainak, úgy érzem megérdemelten jutottunk a következő kőrbe.