Néggyel verte az Airnergy a listavezető BME-t
2018.01.17 | 13:13
Néggyel verte az Airnergy a listavezető BME-t Hétfőn az NB II Nyugati csoportjában vérbeli rangadóra került sot a MAFC csarnokban a BME és az Airnergy FC csapatai között. Több hiányzó is nehezítette a vendég együttes dolgát, fiatalokkal kiegészítve is csak két sorral érkeztek hétfőn a Gadányi sportcsarnokba. A papírforma egyértelműen a hazaiak mellett szólt, hiszen a szezonban hazai pályán eddig még pontot sem vesztett a BME.

e6b98971-883b-452f-87f2-4a0bb6b6cc67 A meccset az Airnergy kezdte jobban, Takács Marci talált be 10 méterről az ellenfél kapujába. 3 perc múlva jött az egyenlítés, Csernai Gábor által. A vezetést is az egyetemiek szerezték be Palásthy góljával, de végül Szabó Ádám remek egyéni alakításának köszönhetően döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második félidő első 10 perce a vendégekről szólt, Gabura Alex lőtt hatalmas szabadrúgást-gólt megszerezve ezzel a vezetést. Egy kihasználatlan emberelőny után (Unger Miklóst, a BME kapusát küldték le a 26. percben), újra Takács Marci villant két gólosra növelve az előnyt. A hazaiak kétszer is feljöttek 1 gólos különbségre Dudás majd Fodor által, de a hatalmasat játszó Szabó-Takács páros mindkét alkalommal visszaállította a két gólos differenciát, majd ők használták ki az 5-4-ből eladott hazai labdákat is, ezzel beállítva a végeredményt.