NBII Nyugati csoport – Könnyed BME siker a TF ellen
2015.03.12 | 13:38
NBII Nyugati csoport – Könnyed BME siker a TF ellen TFSE - BME FC 0-5 (0-4) Tétje az egyetemi rangadónak a vendég BME számára volt inkább, akiknek a múlt heti, Fradi elleni vereséget követően, a második helye is veszélybe került, így ha nem szeretne lecsúszni a dobogó második fokáról, már nem nagyon hibázhatnak. A vendégeknél ismét akadtak hiányzók, a legnagyobb érvágásnak a csapat játékos-edzője, Csernai Gábor tűnt. Ennek ellenére nélküle is remekül játszott a csapat. Lüktető volt a mérkőzés, mind a két fél próbált kezdeményezni, de míg a Póta-legénység csak helyzetekig jutott, addig a BME gólra váltotta lehetőségeit, így szünetben már 0-4 volt az eredményjelzőn. A Csernai alakulat az elmúlt hetek rangadóin hasonlóan jól állt az első félidő után, de a másodikra rendre elfáradt és ez végzetesnek bizonyult, de ezúttal nem fordult velük elő. A TF nagy rohamokat indított a szépítésért a térfélcsere után, de nem tudtak betalálni, és ahogy telt az idő, úgy váltak egyre hitehagyottabbá, amit a vendégek újabb góllal büntettek. A 2. félidőben a biztos előny tudatában a BME kényelmesen játszhatott és nem kellett erőltetnie a támadásokat, így végül csak egy gólt szereztek, kialakítva az 5 gólos különbséget. A TF rossz helyzetkihasználásnak is köszönheti, hogy nem volt igazán esélye a pontszerzésre, a jól játszó ellenfelükkel szemben. SIÓFOK FC SE - FEHÉRVÁR-FUTSAL 2-6 (1-4) Előzetesen a Fehérvár tűnt az esélyesebbnek, de várható volt, hogy nem fog olyan arányban diadalmaskodni, mint ősszel hazai környezetben. Ennek ellenére egy percig sem forgott veszélyben a győzelme. Szünetre megnyugtató előnyre tett szert, amit fordulás után tovább tudott növelni. Fontos három pontot gyűjtött be a Fehérvár, amivel tartja a lépést a szintén győzni tudó Érddel. ASTERIX SC - ELTE-BEAC 3-2 (2-0) Előzetesen az volt a kérdés, hogy az érdiek hogyan tudják pótolni legjobb góllövőjüket a rapszodikusan szereplő ELTE ellen. Mint utóbb kiderült, a remek védekezésnek, és Gabay kapus bravúrjainak köszönhetően megoldották a feladatot. Az ELTE képtelen volt gólt szerezni, így szünetben kettő, a második félidő közepén három gólos hátrányban voltak. A hajrában megtört a jég, és betaláltak, de már későnek bizonyult, és csak szorossá tudták tenni a mérkőzést, pontot menteni nem tudtak. Az Asterix sikerével, azonos pontszámmal áll a Fehérvárral a tabella 7.-8. helyén. BARÁTI FUTSAL CLUB - AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU 17-0 (7-0) A találkozó előtt csak a gólarány volt a kérdéses, hiszen hatalmas a különbség a két csapat között. A hazaiak nem is bíztak semmit a véletlenre és próbáltak minél több gólt szerezni, hiszen a dobogóért folytatott harcban a Fradival szemben (is) lehet, hogy csak a gólkülönbség fog dönteni, így minden találatnak jelentősége lehet. Az első félidőben 7 gólt rúgtak, majd a fordulás után kihasználták, hogy ellenfelük elfáradt teljesen, így újabb 10 gólt szereztek. A Villám erejéből ezúttal becsületgólra sem futotta.