NBII Nyugati csoport – Fradi győzelem a rangadón!
2015.04.02 | 15:59
NBII Nyugati csoport – Fradi győzelem a rangadón! Baráti Futsal Club – Fradi Futsal-Fisher Klíma 2:4 (1:1) Győrújbarát, 200 néző Vezette: Farkas, Kovács, Imrő Baráti: Alasztics, Horváth, Pinczés, Zobák, Bieder Cserék: Laukó, Dobos, Bieder, Tatai, Bárdosi, Vayer Edző: Hiba Ferenc FTC: Borsi, Fehér, Karacs, Mészáros, Pál Cserék: Becsei, Majoros, Kozák, Pirik, Horváth, Lukács, Balán, Ruzicska Edző: Lengyel Béla Sárga lap: Horváth illetve Fehér Piros lap: Alasztics Gólszerzők: Bárdosi, Alasztics illetve Karacs, Fehér, Kozák, Balán A mérkőzést nagy várakozás előzte meg, hiszen a másodosztályú bajnokság Nyugati csoportjának harmadik és negyedik helyezett csapata találkozott egymással Győrújbaráton. A hazai együttes a január végi érdi vereség óta hibátlanul menetelt a bajnokságban, egészen a két héttel ezelőtti listavezető elleni mérkőzésig, ahol a Göcsej otthon tartotta a 3 pontot. A zöld-fehér gárda februárban utazott a zalai egyesülethez, ahonnan pont nélkül távozott, de azóta hibátlan teljesítménnyel rukkoltak elő Lengyel Béla fiai, legyőzték a közvetlen rivális egyetemi csapatokat is, a BME-t valamint a TF-et. A mérkőzés előtt 3 pont volt a különbség a két csapat között a fővárosi gárda javára, azaz egy hazai győzelemmel a Baráti nyílttá tehette volna a küzdelmet az egyik dobogós hely megszerzésére. A kezdőrúgástól kemény harc folyt a pályán, mind a két csapat egyértelműsíteni akarta, hogy győzelemre tör. Helyzeteket főleg a Fradi dolgozott ki az első játékrészben, azonban Alasztics kapus kiváló teljesítményt nyújtott, és sorra mutatta be a bravúros védéseket. A hazaiak elsősorban lövésekkel próbálkoztak, de Borsi is kiválóan állta a győrújbaráti támadásokat. Az első gólt a sokadik Fradi helyzetből Karacs lőtte az 5. percben, amikor a center pozícióba feljátszott labdával 3 védekező játékos között fordult kapura, majd jutatta a labdát a hosszú sarokba. (0:1) A mérkőzés képe sokáig nem változott a 18. percig, amikor Bárdosi lőtte el távolról a játékszert, ami a blokkolni kívánó Fradi játékosok között vágódott a kapuba. (1:1) A vendégek a fordulás után magasabb fokozatba kapcsoltak, és már a második félidő elején eldöntötték a mérkőzést. A 23. percben Fehért találta meg egy keresztbe lőtt passz a hosszú kapufánál, egy perccel később pedig Kozák talált a kapuba egy varázslatos labdaátvétel, és a kimozduló kapus feletti átemelés után. (1:3) A győrújbarátiaknak nem volt ellenszere a Fradi gyors játéka ellen, érezhető volt a fővárosi fölény a teljes mérkőzés során. A 37. percben Balán szánta el lövésre magát egy sarokrúgás után, ami utat talált a kapuba (1:4), melyre a vészkapus játékot választó hazaiaknak az utolsó minutumban volt válaszuk, ekkor az előrehúzódó Alasztics talált kapuba. (2:4) A találkozó krónikájához tartozik, hogy Alasztics kapus egy ellene megítélt játékvezetői döntés során a sípmester felé dobta a labdát, ami miatt második sárga lappal kiállították. A játék képe alapján teljesen megérdemelt a Ferencváros sikere, amivel már szinte biztos, hogy dobogón végez. A kérdés, hogy megmarad a harmadik hely, vagy esetleg beérik a BME-t. A hazaiak szinte biztos, hogy negyedikként zárnak.   SIÓFOK FC SE - GÖCSEJ SPORT KLUB 1-16 (0-9) Csak a különbség volt kérdéses a mérkőzést illetően. A vendégek néhány perc után már 4 góllal vezettek, de nem álltak le és számolatlanul lőtték a gólokat. A fordulás után tovább folytatódott a gólgyártás. A hazaiaknak mindössze egy becsületgólra futotta. A Göcsej már csak két győzelemre van az alapszakasz elsőségtől.   TFSE - DREAM TEAM FUTSAL 5-1 (1-0) Az egyetemisták voltak a mérkőzés toronymagas esélyesei a mérkőzésnek. Ennek ellenére megszenvedtek a három pontért, és ha a vendégek jobban használják ki a helyzeteiket, talán még meglepetést is okozhattak volna.A TF mindössze a három pontnak örülhet, a mutatott játéknak semmiképpen sem. ASTERIX SC - AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU 6-4 (3-1) Házirangadót rendeztek Érden, ahol az Asterix találkozót a Villámmal. Az esélyek a Godány-legénységnél voltak, de a vártnál jobban megküzdöttek a három pontért. A második félidő elején egy gól volt a különbség, de aztán jött a hazaiaktól szokás szerint Légrády, aki két gólja után még egy klasszikus mesterhármassal eldöntötte a három pont sorsát. A Villám a hajrában még szépített, de egyenlítenie már nem sikerült.   TÖRÖKBÁLINTI FSE - BME FC 3-19 (1-5) Ősszel 31-t kapott a Törökbálint a BME-től, most csak 19-t, így mondhatni előrébb léptek a hazaiak. A Törökbálint az első félidőben még jól tartotta magát, szünetre csak négy gól volt a különbség, de fordulás után elfáradtak és az egyetemisták bedarálták őket. A vendégek ezen a meccsen elérték a 200. rúgott góljukat, egyedüliként a csoportban, míg Csernai mester már 63 gólnál jár, és 20 góllal előzi meg a mögött álló Légrádyt.   KORMÁNYŐR SE - ELTE-BEAC 1-2 (1-1) Az ELTE szeretett volna visszavágni az őszi váratlan vereségért, és egy utolsó pillanatban szerzett góllal sikerült is. Végig kiegyenlített volt a gólszegény találkozó. Az első félidő közepén volt egy gyors gólváltás, de azon kívül nem sikerült a feleknek betalálni. Már-már mindenki elkönyvelte a döntetlent, majd az utolsó pillanatokban az egyetemisták betaláltak, és begyűjtötték a három pontot.   CSŐ-MONTAGE BFC-ÚJBUDA - FEHÉRVÁR-FUTSAL 11-2 Gyér létszámmal és minimális eséllyel érkeztek a fehérváriak a fővárosba a Cső vendégeként. A hazaiak nem bíztak semmit a véletlenre és nekiestek ellenfelüknek, és két perc után kettővel vezettek. A folytatásban is Tóth Szabolcs fiai maradtak lendületben, és újabb gólokat szereztek, így csak a különbség volt kérdéses. A vége 9 gólos Cső győzelem, ami a vendégekre nézve hízelgő.