NBII Nyugati csoport 22. forduló
2016.03.23 | 11:53
NBII Nyugati csoport 22. forduló A Mór harmadszor nem állt ki, kizárás lehet a vége!   FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - ALBA REGIA FUTSAL ELMARADT A vendégcsapat a mérkőzés napján közölte, hogy sok sérültre és egyéb okokra hivatkozva nem tud kiállni a találkozóra, így el sem utazik. Ezzel csak az a probléma, hogy ez már a harmadik alkalom ebben a bajnokságban, hiszen már a Corvinus elleni mindkét mérkőzést elmulasztották. A versenyszabályzat 43. § paragrafusa a következőképpen szól: A bajnokságot kiíró szövetség Versenybizottsága kizárja a nevezés elfogadása után a versenyből a csapatot, ha: három alkalommal (hazai, illetve idegenbeli) nem állt ki a mérkőzésre; A kizárt csapat addig lejátszott eredményeit (pontok és gólkülönbség) a bajnokságban résztvevő valamennyi sportszervezetnél is törölni kell, és a kizárt csapatot a bajnoki (verseny) osztály utolsó helyére kell helyezni. Ezek fényében kizárásra számíthat az Alba Régia, bár nem biztos, hogy szükség van olyan csapatra, akik már sokadik alkalommal nem áll ki, amivel komolytalanná teszik a bajnokságot.   BME FC - ASTERIX SC ELMARADT A vendégcsapat nem tudott megfelelő létszámban eljönni a találkozóra, így a Mórhoz hasonlóan ők is lemondták a találkozót. Pedig Csernai Gábornak jó esélye lett volna tovább növelni előnyét a góllövőlistán.   AIRNERGY FC - BARÁTI FUTSAL CLUB 5-2 A hazaiak nem mehettek biztosra, hiszen a győriek múlthéten a Corvinust is meglepték és most is bizonyították, hogy számolni kell velük. Az első félidőben két gólos előnyre tettek szert a vendégek, amit hősiesen őriztek. A hazai fiatalok a játékrész végére tudtak faragni a hátrányból, így bizakodva jöhettek ki a szünetet követően. A térfélcsere után odaszögezték ellenfelüket kapujuk elé, akik állták a sarat, egészen a félidő közepéig, ekkor megtört a jég, és jött az egyenlítés, ahonnan már a lendületben lévő Airnergy bedarálta ellenfelét. Ha nehezen is, de hozták a kötelezőt.   ELTE-BEAC - GYŐRLADAMÉRI SASOK 16-2 (6-0) A nem túl fényes ELTE szerepléshez itt volt a lehetőség a javításra, a nem túl acélos vendégek ellen, akik már azzal meglepték az egyetemistákat, hogy ilyen magas létszámmal, 8 fővel utaztak el a fővárosba. Igaz, ez sem segített rajtuk, és sima vereséget szenvedtek. A győriek már közelítenek a 300 kapott gólhoz.   BŐNY-SZAVILL CONSULTING - TÖRÖKBÁLINTI FSE 16-2 (6-0) Nagy kérdés nem volt a mérkőzést illetően. Kizárólag csak a különbség volt az egyetlen nyitott dolog. A 3 pont már szünetre eldőlt, de a vendéglátók nem álltak le, és nagyarányú győzelmet arattak. A hazaiaknál minden játékos kivette a részét a góllövésből.   AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU - TFSE 3-8 (0-4) A TF volt a találkozó esélyes, amit az első félidőben nyomatékosított is, hiszen négy gólos előnyre tett szert. A Villám becsületére szóljon, hogy nem adta fel, és térfélcserét követően jobb teljesítményt nyújtva szorossá tette a második játékrészt, amivel tisztesen helytállt.   Pénteken játszották: CORVINUS-TOTALLSPORT.COM - KELEN SC 9-3 (3-2) Nagy a harc a negyedik helyért a nyugati csoportban, amire mind a két együttesnek megvan még az esélye, így igazi hatpontos meccset rendeztek péntek este Budafokon. Mint utóbb kiderült, a hazaiaknak sikerült jobban a találkozó. A Kelenesek az első félidőben még tudták tartani a lépést, de a fordulást követően kidomborodott a Corvinus jobb játéka, és magabiztosan nyertek, ami ilyen arányban is megérdemelt volt.