NBII Keleti csoport – Döntetlen a csúcsrangadón
2015.04.02 | 13:36
NBII Keleti csoport – Döntetlen a csúcsrangadón Nyírgyulaj–Kincsem Lovaspark 8–8 (1–3) Nyírbátor, 300 néző Játékvezetők: Viczián, Flinta. Nyírgyulaj: Pallai G. – Siska G., Kanál R., Szentjobbi R., Berecz Zs. Csere: Czerula Zs., Pénzes Á., Kolozsi M., Oxi R., Tóth B., Fekete G., Sitku Á., Kecskés G. Játékos-edző: Berecz Zsolt. Kincsem: Hauer – Vörös, Lovasi, Fülöp, Szabó Cserék: Reiner – Főfai, Moczó, Ficsor Játékos-edző: Vörös Péter Sárga lap: Siska, Berecz, Tóth Piros lap: Szentjobbi Gólszerzők: Berecz Zs. (4), Tóth B. 2, Kanál R., Fekete G. illetve Ficsor (4), Főfai, Fülöp, Szabó, Siska (ög) Néma főhajtással, gyászszünettel kezdődött a futsal NB II. csúcsrangadója, a Nyírgyulaj–Kincsem Lovaspark összecsapás. Alig negyven másodperccel később már hangrobbanás repesztette a nyírbátori sportcsarnok kissé kopott falait – Berecz Zsolt első labdaérintéséből megszerezte a hazaiak számára a vezetést. Kisvártatva a gólkirályjelölt ismét a kapuba bombázott, sőt, amikor a vendégek kapitális védelmi bakiját a lesipuskás Tóth Bence is kihasználta, olybá festett, akár örömünnepet is ülhetnek a szabolcsiak. Elvégre a tabella tetején nyomuló látogatókat két pont hátrányból üldöző gyulajiak győzelem esetén szinte bizonyosan megnyerhették volna a bajnokságot. A feltételes mód viszont nagyon is indokolt. A Nagykátán székelő Kincsem ugyanis egyáltalán nem omlott össze, talán, ha a házigazda ekkor berámol még egy ,,dugót” vége lehetett volna a dalnak… De nem. Épp az ellenkezője történt. A Lovaspark – képzett játékosai jóvoltából – kigurigázta a nyírségieket, és a szünetig előbb szépített, majd a folytatásban két perc alatt egyenlített. Sőt, nem volt megállás, amúgy lendületből további két alkalommal ,,csengetett”. Vagyis zsinórban öt gólt vágott. Amikor már égett a ház, és szinte teljesen lelombozódott a lelátó népe –feltámadt a Nyírgyulaj. Az utolsó öt minutumot rendkívüli módon megnyomta a Berecz-brigád: olyannyira, hogy 4–7-es hátrányból kis híján befűtött a megzavarodott ellenfélnek. Maga a játékos-edző egyenlített négy másodperccel a befejezés előtt – büntetőből. Tombolt a közönség, kár, hogy többre már nem jutott idő. Így minden maradt a régiben, a Gyulaj továbbra is második, a különbség pedig nem csökkent a felek között. Mindazonáltal az őrült hajrá megért egy misét, a döntetlenre mentett meccs, az elszántság vastapsot csalt ki a nézőkből. S ki tudja, három kör még hátra van… A Kincsemnek saját kezében van a sorsa, hiszen két pont az előnye, és 40 góllal jobb a gólaránya, így akár még egy döntetlen is beleférhet, de tény, hogy a nehezebb meccseik nekik vannak. Berecz Zsolt: - Egy igazi rangadóhoz méltó mérkőzést játszottunk, ahol nem tudott a két csapat egymáson felülkerekedni. A kilátogató közönség egy gólgazdag, látványos mérkőzést láthatott, ahol sajnos nem tudtuk begyűjteni a 3 pontot. A sorsunk nem a mi kezünkben van már, de bizakodunk. A remény hal meg utoljára! Vörös Péter: - Aki most látott először futsal mérkőzést, az biztos beleszeretett ebbe a sportba. Célunk nem más csak az, hogy élvezzük, amit csinálunk. Ezt ezzel a mérkőzéssel maximálisan elértük. Hátralévő meccseken is erre törekszünk. Sok sikert kívánok a Nyírgyulajnak. szon.hu / KM-KT   BÁBOLNA-NATURALMEAT – CSENGER 5-8 (4-3) Komplett első sorát nélkülöznie kellett a Csengernek hétfő este, így jó esélye lett volna a hazaiaknak, hogy visszavágjanak az őszi vereségért. Ez mint utólag kiderült, nem jött össze. A Törökszentmiklós foghíjasan állt ki, és hiába tudta tartani a lépést ellenfelével, és tudott vezetni a félidőben, a második játékrészre elfáradt, amit a vendégek kihasználtak, és begyűjtötték a három pontot. Újabb győzelmével már ötödik a Csenger. MVFC BERETTYÓÚJFALU II. - REAC SISE FUTSAL 9-14 (1-7) A forduló meglepetését okozta a REAC, de nem feltétlenül azzal, hogy begyűjtötte a három pontot, hanem hogy hazai környezetben ütötte ki a Mezei fiataljait. Ezúttal a Szitkó-legénységben nem volt visszajátszó, így nehéz feladat várt rájuk. 10 percig semmilyen jel nem utalt rá, hogy itt nagyarányú különbség lesz, hiszen a félidő közepéig mindössze egy vendég találat esett összesen. Ezután beindult a fővárosi henger és szünetig újabb hat gólt jegyeztek, eldöntve a mérkőzést. Fordulás után ugyan szépített a vendéglátó, de újabb 4 REAC gól következett 3 perc alatt, így már csak a különbség volt kérdéses. A Mezei nem csak a mérkőzést veszítette el, hanem két játékosát is, akik piros lapot kaptak. Már csak egy pont az előnyük az őket üldöző Gyöngyössel szemben és a Berire vár még a listavezető is. DEAC - ENERGIA SC GYÖNGYÖS 4-6 (2-4) Egyik csapatnak sem megy tavasszal, így a DEAC a dobogóról, míg a Gyöngyös a bajnoki címről mondhatott le. A vendégek számára elérhető közelségbe volt még a harmadik hely, de ehhez mindenképpen győzelemre volt szüksége, de nem ígérkezett könnyűnek a három pont begyűjtése, hiszen a Csocsánszky és a játékos-edző, Berkes is hiányzott. Ennek ellenére hamar két gólos előnybe kerültek, de sokáig nem örülhettek, mert a hazaiak egy perc alatt egalizáltak.A hajrá aztán ismét a Gyöngyösé volt, és az utolsó percben kétszer is beköszöntek így náluk volt az előny. Fordulás után szépítettek a debreceniek, de az egyenlítés nem jött össze. A hajrá előtt jött egy páros kiállítás, amiből a vendégek jöttek ki jobban, ők szereztek újabb gólt, amit egy újabb követett, amivel el is döntötték a találkozót. A Gyöngyös győzelmével egy pontra megközelítette a Mezeit. RTK-VASLÓ - MAG-LOG TEAM CFT 3-6 (1-4) Alsóházi rangadót rendeztek az Újlak utcában, ahol a sereghajtó a Gödöllőt fogadta. A vendégek voltak az esélyesebbek, akik ezt a pályán is bebizonyították és hamar két gólos előnyre tettek szert, amit a szünetig tovább tudtak növelni, míg a hazaiaknak csak szépítésre futotta. A fordulást követően szépített az RTK, de közelebb már nem tudott zárkózni, így ismét vereséget szenvedett. A Gödöllő győzelmével megelőzte a Törökszentmiklóst.