NBII Közép csoport – Sima Szeged siker, váratlan Vác vereség Újpesten
2015.04.01 | 09:47
NBII Közép csoport – Sima Szeged siker, váratlan Vác vereség Újpesten SZTE EHÖK SE-Újpesti TE 15-5 (5-0) Szeged, 150 néző. Vezette: Geleta Mihály, Halasi Zoltán Krisztián. (Kaszala Mihály) EHÖK SE: Tombácz – Tóth A., Bullás, Csamangó, Deák Csere: Vastag (kapus), Bilic, Crkvenjakov, Teimel, Fülöp, Huszár, Ferenczi, Cserenkó Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. Újpest: Sebők – Mácsai, Kákonyi, Héger, Berta Csere: Martos, Árvai, Bakos, Mayer Vezetőedző: Farkas Sándor. Gólszerzők: Bullás (3′, 15′,22′), Fülöp (6′, 26′), Tóth (11′, 23′, 36′, 40′), Deák (13′, 35′), Teimel (25′), Ferenczi (31′, 31′, 33′) ill. Kákonyi (28′, 38′), Héger (29′), Mayer (30′), Berta (36′) Sárga lap: Kákonyi (30′) Két hetes szünet után lépett ismét pályára az SZTE EHÖK SE a futsal NB II Közép csoportjában, Cserenkó Szabolcs együttesének nem okozott gondot az Újpesti TE legyőzése, a gárda pedig ezzel a sikerrel egy újabb lépést tett meg az alapszakasz megnyerését illetően. Bár a mérkőzés első pillanataitól a szegedieknél volt többet a labda, kapura mégis az Újpest volt veszélyesebb a mérkőzés első szakaszában, igaz, ezeket a lehetőségeket rendre elpuskázták a vendégek. Az EHÖK SE utolsó passzai nem sikerültek kezdetben, majd egy szép akció végén Bullás Imre megszerezte a vezetést egy okos találattal az egyetemistáknak, amit néhány perccel később Fülöp Tibor egy hasonlóan kijátszott támadás végén megduplázott. Látványos, attraktív játékkal rukkolt elő a hétfő esti meccsen az SZTE EHÖK SE, amely a félidőre is meggyőző, ötgólos előnyt tudott felépíteni. A második félidőben még ezt is fokozni tudták a szegediek, Cserenkó Szabolcs együttesének minden összetételű sora gólra törően játszott a szünetet követően, és sorra szerezték a szebbnél-szebb gólokat, az újpesti védelmet számtalan alkalommal passzolták ki az EHÖK SE játékosai. 9-0-t követően volt egy kisebb megingás a szegediek játékában, akkor három perc alatt három gólt is szerzett a vendéggárda, ezt azonban gyorsan „feledtette” Ferenczi András klasszikus mesterhármasa. Végül meglett a tízgólos különbség, amit a futsal sava-borsát bemutató egykori gólkirály, Tóth Attila állított be a lefújást megelőző pillanatokban, így 15-5-re nyert az Újpesti TE ellen. Ezzel nagy lépést tett az alapszakasz megnyerése felé az SZTE EHÖK SE, köszönhetően a másik újpesti egyesület segítségének, az Újpesti Futsal Club le tudta győzni a Vácot, így a váciak már nem előzhetik meg a hátralévő három fordulóban az EHÖK SE-t. Mivel a Dunakeszi nem játszhat a feljutásért, így eldőlt, hogy a szegediek küzdhetnek meg a feljutásért a rájátszásban a Göcsejjel, és vagy a Kincsemmel, vagy a Nyírgyulajjal. Cserenkó Szabolcs: „Nagyon nehéz ilyenkor felpörögni, amikor a tabellán nem előkelő helyen álló csapatot fogadunk. A második félidőben dupla annyit rúgtunk, mint az elsőben, ilyenkor az ember elégedett, de egy 10-0-nak jobban örültem volna. Az Újpest küzdött, szép gólokat lőttek a hibáinkból. Ami fontos volt, hogy ne szaladjunk át a ló túloldalára, az elején túljátszottuk az akcióinkat, de egy közönségszórakoztató meccset tudtunk játszani, ezek a meccsek eladhatóak a mai Magyarországon. Külön gratulálok Ferenczi Andrásnak a klasszikus mesterhármasához!” Forrás és fotók: szegedma.hu   AIRNERGY FC – GARVITTAX 14-8 (6-3) A hazaiak igen foghíjasan álltak fel, hiszen mindössze két mezőny cseréjük volt. Ennek ellenére egy percig sem forgott veszélyben a győzelmük. Hamar három gólos előnyre tettek szert, és utána már kényelmesen játszhattak. A második félidőben tovább növelte előnyét a vendéglátó, de a hajrára kiengedtek, így a Garvittax közelebb tudott zárkózni, és elkerülték a nagyarányú vereségeket. Az Airnergy ezzel a győzelemmel a 8. helynél rosszabb helyen nem végezhet az alapszakaszban.   MTK BUDAPEST - KSK-LIMES SE 5-9 (3-4) Változatosan mérkőzést hozott a két fél összecsapása. A hazaiak szereztek vezetést, de a félidő közepén két perc alatt fordítottak a vendégek és ők voltak előnyben szünetben. A fordulás után az MTK fordítani tudott, de ezzel előtte minden puskaporát. A folytatásban már csak a Limes szerzett gólokat és végül magabiztosan, négy góllal nyert. A három pont begyűjtésével versenyben van még az ötödik helyért is a vendégcsapat.   ÚJPEST FC-220 VOLT - DUNATOURS VÁC FSE 6-5 (4-3) A vendégeknél több hiányzó is akadt, de így is ők számítottak az esélyesebbnek. Ennek ellenére kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés, és felváltva estek a gólok, de szünetben a hazaiak vezettek némi meglepetésre. A térfélcsere után hamar egalizált a Vác, de a félidő derekán ismét a lilák szereztek vezetést. A hajrá előtt egyenlített sokadszor a vendégcsapat, és úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a felek, de a vendéglátók nem így gondolták. Másfél perccel a vége előtt betaláltak, majd hősiesen kivédekezték a hátralévő időt, így bravúrgyőzelmet arattak. A Vác ezzel a vereséggel behozhatatlan hátrányba került a listavezetővel szemben, és már csak két pont előnnyel bír a negyedik Tolna előtt.   PAFC-MITRE - 1988 DÉLI FC 6-3 (4-1) Igazi hatpontos meccset rendeztek Piliscsabán, ahol az ötödik hely volt a tét. A hazaiak remekül kezdtek, a mérkőzés elejét bealvó vendégekkel szemben. Hajnal Klasszikus mesternégyest szerzett szűk 10 perc alatt, amivel el is döntötte a három pont sorsát. A vendégek hiába találtak magukra, nem volt esélyük ledolgozni a 4 gólos hátrányt. A hazaiak ezzel a győzelemmel megelőzték mostani riválisukat és visszaszerezték az 5. helyet a tabellán.   GÖDI SE FUTSAL - RÁBA ETO II-DUNAKESZI KINIZSI 2-8 (2-3) A három pontot illetően nem volt kérdés, hogy ki szerzi meg. A hazaiak maximum a tisztes helytállásban bízhattak, főleg, hogy mindössze heten voltak. Ehhez képest az első félidőben remekül tartották magukat, hiszen csak egy gólos volt a hátrányuk. A fordulás után a Kinizsi magasabb sebességre kapcsolt, és magabiztos győzelmet aratott Somorai és Temesi vezetésével.