Nb I-es maradt a Szigetszentmiklós
2019.06.18 | 19:38
Nb I-es maradt a Szigetszentmiklós A szezon utolsó összecsapására került sor hétfőn este, ahol eldőlt, hogy melyik csapat szerepelhet önerőből a jövő évi első osztályban. Az érdeklődés igen nagy volt a mérkőzés iránt, így közel ötszáz néző előtt kezdődött a találkozó.   OSZTÁLYOZÓ, VISSZAVÁGÓ:   SZIGETSZENTMIKLÓS FUTSAL - FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 4-1 (2-0) Szigetszentmiklós, 400 néző Játékvezetők: Újhelyi, Szabó Sz., Forgács SZIGETSZENTMIKLÓS: Klicsó - Nagy R., Gergály, Bognár, Keresztury Cserék: Szabó Zs. (k), Pászti, Sztraka K., Medgyesi, Faragó, Varga B., Hamar, Tibai, Dénesi. Vezetőedző: Haffner György FTC: Tóth Gy. - Soltész I., Roni, Cseri, Temesi Cserék: Bajusz (k), Könczey, Szabó Zs., Soltész D., Karacs, Jenei. Vezetőedző: Felipe Matos Gólszerzők: Nagy R. (16.), Bognár (17.), Keresztury (31.), Gergály (35.), ill. Temesi (24.) Piros lap: Karacs (38.) Még a kezdéskor is sor kígyózott a sportcsarnok pénztára előtt.

64586687_520035998535128_7706951477004075008_n

A hazaiak agresszívan letámadtak az első pillanattól kezdve, amivel a zöld-fehérek nem tudtak mit kezdeni, és ezáltal nem is nagyon tudtak átmenni a félpályán. Alig-alig volt a labda a vendégeknél, így nagy nyomás nehezedett rájuk, ráadásul néhány perc elteltével tovább nőttek a gondjaik, mert  komolyabb sérülést szenvedett Cseri Gergő, aki nem tudta folytatni a játékot.  A Miklós nagy elánnal rohamozott, és több esetben csak Tóth Gyula bravúrjainak volt köszönhető, hogy nem került hátrányba a Fradi. Közel a félidő közepéig kellett várni, hogy a fővárosiak komolyabb helyzeteket alakítsanak ki, de a vendéglátók kapusa is többször remekül védett, így gól továbbra sem született. A hajrára kiegyenlítettebbé vált a játék, de ennek ellenére a Miklós megszerezte a vezetést egy szép kombináció végén, Nagy tekert a hosszú felsőbe. 1-0 A gól épphogy felkerült az eredményjelzőre, már jött is a következő találat, Bognár duplázta meg az előnyt 2-0, így a Miklós mehetett úgy szünetre, hogy győzelemre áll, ami a párharcot  illeti.

64733197_435635160318471_5186555386563395584_n A mérkőzést Horváth Ferenc is megtekintette, akiről köztudott, hogy imádja a futsalt.

A második játékrészre feljavult a Fradi, több nagy helyzete is adódott, de Klicsó remekelt a kapuban, több nagy védést bemutatva, de a 24. percben ő is tehetetlen volt Temesi lövése után, így már a Fradi állt feljutásra. 2-1 A szépítés után erőre kaptak a zöld-fehérek, és érett az egyenlítés, de hol Klicsó ismét, hol a kapufa mentett. Ezek után a félidő derekán jött egy váratlan fordulat. A vendégeknél Karacs állíttatta ki magát teljesen feleslegesen egy reklamálással, nehéz helyzetbe hozva csapatát. A Miklós két percre emberelőnybe került, amit nem a legjobban játszott, de végül nyolc másodperccel a lejárta előtt gólra váltott, Keresztury révén. 3-1 A Fradi ezután kénytelen volt nagyobb kockázatot vállalni, de nem nem jött össze a szépítés, majd ahogy lenni szokott, a kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat, és a Szigetszentmiklós  ismét beköszönt, ezúttal Gergály volt eredményes 4-1, ami azt jelentett, hogy a maradék öt percben a Fradinak két gólt kellett volna szereznie. Ahogy várható volt, érkezett is a vészkapus, és két hatalmas lehetőséget is kialakítottak, de nem tudtak most sem betalálni, így végül három gólos vereséget szenvedtek, ami azt jelentette, hogy a Szigetszentmiklós megőrizte NBI-es tagságát. [gallery ids="111061,111062,111063"] A találkozó nagy részében a Haffner alakulat akarata érvényesült, és hiába voltak így is lehetőségei a Fradinak, rendre elpuskázták, így megérdemelten nyerte meg a párharcot Szigetszentmiklós. Ezek ellenére a Ferencváros is szerepelhet jövőre az élvonalban, hiszen az ETO nem vállalja az indulást, és a feltöltési szabályok értelmében a legjobb fel nem jutó csapatot kérik fel először, ami jelen esetben a zöld-fehér csapat.

50151346_1067581040093985_5223816280850563072_nSomogyi Gábor: - Az év utolsó és egyben legfontosabb mérkőzésén játékosaink kellő alázattal és koncentrációval igazi CSAPATTÁ érettek. Támogatva a lelkes közönségünkkel nem is lehetett más eredmény csak a megfelelő arányú győzelem, amely az első osztályú tagságunk megőrzését jelentette. Tanulságos éven vagyunk túl, amit egy hullámvasúthoz hasonlíthatnék. Megjártuk a mennyországot és a poklot is, de úgy gondolom, hogy ez is kellett ahhoz, hogy most az osztályozó párharcait sikerrel vegyük. FH Felipe MAtos vezetőedzőFelipe Matos, FTC: - Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy nagy csalódottak vagyunk. Ahogy a Győr ellen, most is megvoltak a lehetőségeink, hogy elérjük a célunkat. Ezen az estén is rengeteg helyzetünk adódott, amit nem tudtunk kihasználni, plusz jött egy szerencsétlen sérülés, és egy felesleges kiállítás, ami megpecsételte a sorsunkat. Egy kiállítás sosem jön jókor, de ez a lehető legrosszabbkor jött, hiszen előtte szépítettünk és lendületben voltunk, több esélyünk is volt az egyenlítésre. Ehelyett gólt kaptunk emberhátrányban és szaladnunk kellett az eredmény után, amiből rosszul jöttünk ki.