NB I-es maradt a Rubeola
2015.06.08 | 11:19
NB I-es maradt a Rubeola A mérkőzésnek csak a Rubeola számára volt tétje, hiszen a Békéscsaba előtt csak egy pont volt az előnye. Amennyiben kikapnak a Délitől, akkor bizony az utolsó fordulóban ki-ki meccset kellett volna játszania a két csapatnak. Mondhatjuk ezt múlt időben, hiszen a Csömör ezúttal magabiztosan győzte le a Sivák alakulatot. Tulajdonképpen az első perctől kezdve domináltak, hiszen már az első félidő végére kialakult a megnyugtató 3 gólos különbség, utána már nem volt kérdéses a győztes kiléte. A második félidő közepétől vészkapussal támadtak a vendégek, de abból is a hazaiak rúgtak gólt. A mérkőzésen mintegy 250 néző élvezhette a gólgazdag találkozót, és lehetett tanúja a Rubeola bentmaradásának. A mérkőzést tétjének megfelelően az egyik FIFA játékvezetőnk – Farkas Balázs – dirigálta közmegelégedésre, sárga lapok nélkül. Rubeola FC Csömör – 1988 Déli FC 8-3 (5-2) Csömör, Vezette: Farkas Balázs – Kovács Gábor – Janitz Gergő Rubeola FC: Horváth G – Jenei, Józsa, Érsek, Varga Cs Csere: Tősér, Miletics, Szűcs A., Szécsi, Tihanyi, Takó, Juhász, Nehéz Edző: Takó Csaba Déli FC: Gál J. – Horváth B., Sivák, Lak, Szeghy Csere: Sajben, Géczki, Perepelica, Pászti, Domokos Edző: Sivák Péter Góllövők: Varga Cs (4), Józsa, Nehéz, Szűcs A., Érsek, illetve: Lak, Szeghy, Géczki Takó Csaba: Örülök, hogy végre biztonságba kerültünk, és hosszú évek után nem szorulunk osztályozóra. Átéreztük a mérkőzés súlyát, minden játékos odatette magát. Örülök annak is, hogy újabb fiatal játékos mutatkozhatott be a felnőttek között, ráadásul góllal! Pintér Róbert: A célunkat már korábban elértük, ezért nem voltunk megfelelően motiváltak. Foghíjasan tudtunk felállni különböző okokból, ezért még az eddigieknél is bátrabban kellett fiataljainkhoz nyúlnunk.