NB I-es maradt a Bőny!
2017.06.22 | 10:03

Bőny-Szavill Consulting–Szigetszentmiklós 5–0 (0–0) Győr, osztályozó az NB I-ben maradásért, 2. mérkőzés, 150 néző. V.: Kovács G., Tamási. Bőny: Alasztics – Bieder T., Peczár, Bieder G., Zobák. Csere: Szabó R., Mógor, Pinczés, Mészáros, Nyíregyházky, Bogyó, Tóth F. Edző: Lódi Tamás. Szigetszentmiklós: Hoffer – Gergály, Dauner, Lukács, Kovács G. Csere: Urbán, Sélley, Spáth, Török, Gál, Appl, Dénes, Gelencsér. Edző: Haffner György. Góllövők: Bieder T. (25., 32.), Mészáros (30.), Peczár (40.), Nyíregyházky (40.). A párharc győztese: Bőny, 9–5-ös összesítéssel.

A több sérültet nélkülöző Bőny a visszavágóra reaktiválta a szezon első felében még rendszeresen játszó Bieder testvéreket, ami – mint később kiderült – nagyszerű döntésnek bizonyult. Az első félidőben még kissé idegesen futsalozott az első meccsen egygólos hátrányba került élvonalbeli gárda. Fordulás után nekiesett a vendégeknek a Bőny, egy sarokrúgás után Bieder T. lőtte ki a bal alsó sarkot. Nem sokkal később megduplázta előnyét a hazai alakulat, majd Bieder T. szabadrúgása szerencsésen pattant meg  s kötött ki a kapuban. A bőnyiek nagyszerűen védekeztek, az utolsó percben két üres kapus góllal lezárták a párharcot, s a következő szezonra is biztosították helyüket az élvonalban. Lódi Tamás: Remekül küzdött az ellenfél, de végül teljesítettük a küldetést. Köszönjük a „Laudrup testvéreknek", hogy ráértek a visszavágó mérkőzésre.

Haffner György: - Büszke vagyok játékosainkra, mert egy év leforgása alatt olyan csapattá formálódtunk, hogy lehetőségünk nyílt az NBI-be való felkerülésért játszani, és mindösszesen 10 perc választott el minket a bravúrtól. Azt viszont tudomásul kell vennünk, hogy még sokat kell tanulnunk, és tennünk annak érdekében, hogy olyan csapattá váljunk, akik eredményesek lehetnek a legjobbak között is. Gratulálok Lódi Tamás barátomnak, illetve a Bőny játékosainak, mert legyőztek minket, és így megérdemelten kezdhetik a következő szezont az NBI-ben. Továbbá, de nem utolsó sorban köszönöm, és hálás vagyok Szigetszentmiklósi szurkolóinknak, mert olyan nagy számban kisérték el csapatunkat Győrbe, hogy buzdításukkal ott is megteremtették hazai pályánk hangulatát.

2024.05.05 | 09:30
2024.04.29 | 13:30

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00