NB 2 Keleti csoport – Otthon botlott a Szeged
2016.02.10 | 12:47
NB 2 Keleti csoport – Otthon botlott a Szeged Tovább nőtt a Kincsem előny, már 8 ponttal vezet!   SZTE EHÖK SE - DEAC 2-4 (1-1) Szeged, , 200 néző. Vezette: Kaszala Mihály, Márkus András (Andrásy Balázs) EHÖK SE: Vasas – Szentes Bíró, Bánóczki, Vellai, Tóth A. Csere: Bullás, Kiss-Kása, Fülöp, Csanádi, Csamangó, Kovács M., Balogh Á. Vezetőedző: Makra Zsolt. DEAC: Vámosi – Kasuba, Pallai, Bagi, Buka. Csere: Elek, Kántor, Kapusi, Devits, Sándor. Vezetőedző: Vajkó Lajos. Gól: Fülöp (20′), Csamangó (29′) ill. Kasuba (2′), Sándor (25′), Bullás (27′, öngól), Bagi (31′). Sárga lap: Vellai (28′) ill. Bagi (5′). Nem fértek bele a pontatlanságok az SZTE EHÖK SE-nek a DEAC elleni bajnokin: a Makra Zsolt-Dürgő Péter páros által irányított csapat bár többször visszajött a meccsbe azt követően, hogy hátrányba került, de nem tudott pontot fogni. Azt a Debrecent fogadta a tavaszi idény harmadik fordulójában az SZTE EHÖK SE, amellyel szemben az ősszel 1-1-s döntetlent ért el idegenben. A szegediek számára azért is volt fontos ez a találkozó, mert győzelmük esetén maradhatnak a második helyen a tabellán, és tovább üldözhetik a listavezető Kincsem Lovasparkot. Alig másfél perc telt el a meccsből, amikor egy hosszan előreívelt labdát át tudott venni a szegedi hatosnál Kasuba, majd Vasast átemelve a kapuba passzolt, így akárcsak egy hete, most is hátrányba került az SZTE EHÖK SE. A közvetlenül a gólt követő szituációt leszámítva a folytatás is a debrecenieké volt, azonban a játékrész felére már kigyűlt a vendégek öt szabálytalansága is – viszont az erősödő EHÖK SE fölény nem hozott egyenlítést. Két és fél perccel a szünet előtt begyűjtötte az ötödik faultot az EHÖK SE is, majd a félidő utolsó percében már sokadjára sikerült megbontani az erőit a védekezésre összpontosító Debrecen hátsó alakzatát, majd Fülöp egy remek megmozdulással igen éles szögből csavart a bal kapufa tövére, ahonnan befele pattant a labda, így 1-1-el fordulhattak a felek. A szünet után jóval nyíltabban játszott a DEAC, a pörgésből pedig a vendégek jöttek ki jobban: bár Bánóczkival szemben csak Vámosi állt, de nem tudta eltenni a kapus mellett, viszont az ellentámadásból Sándor távoli lövése beakadt Vasas kapujába, 1-2. Sőt, két perccel később egy ritka szerencsétlen öngólt is kapott az EHÖK SE, a Vasasról felperdülő labdát kivágni igyekvő védő Bullásra lőtte erőből a labdát, ami viszont a saját kapujába pattant a szegediről, így már 3-1-re vezetett a Debrecen. Nem sokkal később újjáéledtek a szegedi remények, miután Csamangó lövését csak beljebb segíteni tudta Vámosi a bal kapufánál, majd Szentes Bíró közelről a kapusba pofozta a ziccerét – nem sok hiányzott tehát a gyors egyenlítéshez. Az iksz helyett azonban megint kettővel ment a DEAC egy sarokrúgás után, Bagi perdített berobbanva a rövid saroknál, 2-4. Az emberelőnyös játék sem hozott áttörést a szegediek játékába: kevés igazi helyzetet tudtak kialakítani ezekből a játékokból, a végén pedig még Vellai is elhibázott egy ziccert, így kétgólos vereséget szenvedett a pontatlanabbul játszó SZTE EHÖK SE. Makra Zsolt: “Az első két fordulóban nem álltunk hadilábon a szerencsével, most viszont mindent elvett tőlünk az élet. Óriási egyéni hibákat követtünk el, ezeket kihasználta az ellenfél. A három hetes pihenő alatt megpróbáljuk újra összerakni magunkat.” szegedma.hu   CSENGER FUTSAL - ALUKONSTRUKT ECS 14-5 (7-1) Megyei rangadóra készültek Csengerben, ahol a szokottnál is felfokozottabb volt a hangulat, mind a pályán, mind a lelátón. A hazaiak nekiestek ellenfelüknek, és sorra lőtték a gólokat, így szünetre tetemes volt az előnyük. A góltermeléssel nem álltak le a térfélcserét követően, és folytatták a góllövést, kiszolgálva lelkes publikumukat, amit a vendégek nehezen viseltek. A csengeriek könnyed győzelmet arattak, és mivel a Szeged kikapott, újra a második helyen állnak a tabellán. KINCSEM LOVASPARK SE - KASTÉLYDOMBI SE 9-4 (4-1) A listavezető úgy léphetett pályára, hogy tudta, hogy a mögöttük álló szegediek otthon kikaptak a DEAC-től, így győzelem esetén tovább növelhetik előnyüket a tabellán. Ehhez képest az első percben a vendégek szereztek vezetést. A monoriak ezzel el is lőtték minden puskaporukat, legalábbis ami az első félidőt illeti, mert a folytatásban már csak a Kincsem volt eredményes, és magabiztos előnyre tettek szert szünetig. A fordulást követően szépített a Kastélydomb, de a folyatásban is a vendéglátók domináltak, és könnyedén gyűjtötték be a három pontot. Egyre jobban úgy tűnik, a Kincsem idén révbe érhet, hiszen már 8 pont az előnye. MVFC BERETTYÓÚJFALU II. - ENERGIA SC GYÖNGYÖS 4-4 (4-4) Annak ellenére, hogy nem volt NBI-es forduló, a Mezeinél nem volt visszajátszó az első csapatból, így nagyobb esélye volt a vendégeknek a pontszerzése, vagy a győzelemre. Ehhez mérten Berkesék bekezdtek, és három perc után 3-0-ra vezettek, de a hazaiak magukhoz tértek, és a félidő közepére egalizáltak. A szünetig egy-egy gól esett, így döntetlennel mehettek a csaptok pihenőre. A fordulás után mind a két oldalnak megvoltak a lehetőségei, de az öltözőben hagyták a góllövő cipőjüket, így már gól nem esett, így végül igazságosnak mondható döntetlen lett a vége. NAGYKÁTA FUTSAL - REAC SPORTISKOLA SE 4-11 (1-6) A Káta számára előzetesen úgy tűnt, az alsóházhoz tartozó REAC ellen lehet esélyük a pontszerzésre, de az első pár perc után kiderült, hogy ez nem fog összejönni. A fővárosiak remekül játszottak, és a félidő derekán több gólt szereztek egy hazai rövidzárlatot követően. A találkozó már szünetre eldőlt, hiszen már öt gól volt a REAC előnye. A Nagykáta a fordulást követően küzdött becsülettel, ami arra volt elég, hogy a nagyarányú vereséget elkerülje. A REAC két helyet is előrébb lépett a tabellán. UFC GYÖMRŐ - FISE 5-4 Igazi alsóházi rangadót rendeztek, ahol az utolsó előtti fogadta az utolsót. A találkozó nagy küzdelmet és szoros csatát hozott, amiből végül a hazaiak jöttek ki győztesen. A találkozó krónikájához tartozik, hogy az indulatok eléggé elszabadultak, köszönhetően a játékvezetőknek is, akik nem nagyon tudták megfékezni a túlfűtött indulatokat.   Később játsszák: MAG-LOG TEAM CFT Gödöllő - MAGLÓD TC