Bajnokhoz méltó győzelem
2015.05.30 | 08:52
Bajnokhoz méltó győzelem Győzelemmel ünnepelte bajnoki címét az ETO! Az ETO magabiztos két gólos vezetés után a második 20 percben két perc alatt eldöntötte a rangadót a Haladás ellen. A mérkőzés kezdete előtt a győri közönség előtt búcsúztatták Balázs Zoltánt Magyarország legjobb kapusát, aki az ETO mindegyik címének megnyerésénél jelen volt. (5 bajnoki, 5 Kupa, 5 Szuperkupa Győrben). Az ETO Futsal Klub vezetői díszplakettet és Balázs bekeretezett 1-es számú mezét (melyet a bajnokcsapat tagjai dedikáltak) adták át ünnepélyes keretek között tapsvihar közepette.

bal

Meglepte az ETO-t játékával a Hali az első félidőben, de a rutinos Győr így is két gólos vezetéssel vonulhatott az öltözőbe. A szünet után hiába szépített a Haladás, a Győr gyilkos ritmusváltással két perc alatt eldöntötte a nyugati rangadót. A vége 7-3 lett, főleg a második félidőben mutatott bajnokhoz méltó játékával megérdemelten győzött az ETO, akik hibátlanok maradtak a Rájátszásban, mind a tíz meccsüket megnyerve. Gyors oda-vissza gól után a félidő derekára találta meg az ETO a ritmusát. A bajnokot abszolút nem tisztelő Hali több helyzetet elpuskázott, majd a hazai ETO ismét átvette a vezetést. Juanra és Noe góljai a normális kerékvágásba rántották a mérkőzés képét. A szünet után a Hali szépítése alaposan feltüzelte az ETO-t, azonnal ritmust váltottak Dróthék. Noe, Solano és Lódi T. három góljával két perc alatt ellépett az idei bronzérmestől. Az utolsó tíz percben Balázs Zoltán védte az ETO kapuját, illetve a győri fiatalok is szerephez juthattak. Férfi Futsal NBI Felső-ág 10. forduló RÁBA ETO-SWIETELSKY-HALADÁS VSE 7:3 (3:1) 2015.05.29. - Péntek 18:15 Győr, Magvassy Sportcsarnok Játékvezetők: Kovács Gábor Péter, Puskás Gabriella, Janitz Gergő RÁBA ETO: Matkovics G. - Solano, Lódi T., Dróth Z., Bognár B. Csere: Juanra, Vevé, Noe, Mimi, Püspök P., Sáhó K., Farkas B., Tóth Gy., Balázs Z. Vezetőedző: Jordi Illa Solé Haladás VSE: Tyukász P. - Gyurcsányi Zs., Öreglaki N., Hegyesi Zs., Hajmási M. Csere: Matyi B., Márkus G., Németh P., Vidák B., Borsi G., Rácz B., Vlasics D. Vezetőedző: Marcos Angulo Gólszerzők: Dróth Z. (3'), Juanra (12'), Noe (14, 23') Solano (23'), Lódi T. (24'), Sáhó K. (39'), illetve Hajmási M. (4'), Hegyesi (22'), Horváth P. (38') Sárgalap: Mimi Jordi Illa Solé: Nem volt egyszerű mérkőzés, borzasztó első félidőt játszottunk, a szünetben beszéltem a játékosaimmal, tudom nehéz egy olyan meccsen jól teljesíteni, ami előtt minden eldőlt. Nem is veszíthetünk, nem is nyerhetünk vele semmit, de a közönség megérdemli a győzelmet, mert nekünk szurkol, velünk ünnepli a bajnoki címet, meg kell őket tisztelni egy olyan utolsó meccsel, ami látványos és szórakoztató legyen. Szerintem a második félidőben ez sikerült is. Szeretnék gratulálni az összes játékosnak és a stábnak is, akik egész évben sikerünkön dolgoztak. Egy nagyon hosszú szezonon vagyunk tú, most jöhet a megérdemelt pihenő. Marcos Angulo: Ez egy tét nélküli meccs volt, nyílt küzdelem folyt sokáig, sok lehetőségünk volt, de az ETO jobban játszott. Szeretnék gratulálni az ETO-nak, mert sikerült elfelejteni a tavalyi rossz szezont és hogy vissza tudták szerezni a bajnoki trófeát. Különösen szeretnék a Balázs Zolinak is gratulálni, óriási kapusnak és nem csak egy jó hálóőrnek, hanem barátomnak is tekintem. Rendkívül  jó embernek ismertem meg, Magyarország legjobb kapusaként búcsúzik, nehéz lesz az utána maradt űrt pótolni. Dr. Drucskó Zoltán: Véget ért egy hosszú szezon, minden jó, ha a vége jó, ma megkaptuk a bajnoki aranyérmeket futsalban, a labdarúgásban pedig a Labdarúgó Szövetség jóváhagyta az indulási jog átadás-átvételéről szóló megállapodást. Úgy gondolom, hogy jó munkát végeztünk. Hannich Péter: A legjobb csapat nyerte meg a bajnokságot egyértelműen. A Rájátszásban 10-ből 10 győzelemmel végeztek, gratulálok a csapatnak, nemcsak a mai teljesítményért, hanem az egész évben nyújtottért is. Most a pihenés időszaka jön, lesz aki visszatér ide augusztusban, lesz aki nem. Azoknak sok sikert kívánunk a pályafutásához, a többiekkel pedig nekivágunk újra a BL-nek. Balázs Zoltán: Nagyon örülök, hogy megtisztelt a csapat azzal, hogy pályára léphettem az utolsó 10 percben. Tudni lehetett, hogy már egy ideje a térdem miatt nem tudom vállalni a játékot. Nagyon szép és nagyon jó volt, hogy megemlékeztek a sikerekről, maradandó élménnyel gazdagodtam. Örülök, hogy győzelemmel tudtuk befejezni és szép számú nézőközönség jött ki és buzdított minket. Győrben az ötödik, Magyarországon a hatodik, és egy Romániában, ez a mérlegem, és mellette számos kupa és szuperkupa  is sikerült. Sajnos az EB döntő álma nem jött össze a válogatottal, de nem panaszkodom, szép volt ez így. A jövőben kapustrénerként és a futsal közelében szeretnék maradni, mellette pedig megszeretném szerezni a megfelelő edzői licenceket és tovább dolgozni ebben a sportágban. Matkovics Gábor: A bemelegítésnél combhajlító izom szakadást szenvedtem, egy rossz mozdulat végett. A bajnoki cím visszaszerzésének örülök, mindenki boldog, mindenki vidám emiatt nagyon.  - Forrás: www.etofutsal.hu -