Nagyszerűen játszott az ETO
2015.11.14 | 08:30
Nagyszerűen játszott az ETO A nagyszerűen játszó Rába ETO csupán egygólos vereséget szenvedett a címvédő, ám ezúttal a négy közé sem kerülő kazah együttestől a sportág Bajnokok Ligája győri elitkörének pénteki zárófordulójában. A csoport másik találkozóján magabiztosan nyert az utolsó kör előtt továbbjutó orosz aranyérmes. A C jelű négyesből már a forduló előtt biztos továbbjutó orosz Ugra "takaréklángon" futsalozva győzte le a második félidőre teljesen széteső cseh aranyérmest, s jutott hibátlanul a legjobb négy közé. Sokak szerint a brazilokkal honosított orosz gárda lehet a BL végső győztese. A magyar bajnok Rába ETO a torna zárótalálkozóján a címvédő kazah Kairattal csapott össze. A győriek kedden döntetlennel nyitottak, majd szerdán szoros csatában háromgólos vereséget szenvedtek az Ugrától. A Rába-partiak szerettek volna pontot csenni, vagy akár legyőzni a címvédőt, s kettő vagy négy ponttal befejezni az elitkört, hogy a következő évben még kedvezőbb kalapból várhassa a magyar bajnok a sorsolást.  Rába ETO-Kairat Almaty (kazah) 4-5 (2-2) Győr, UEFA Futsal Cup elitkör, C csoport, 3. forduló, 1600 néző. V.: Coelho (portugal), Malfer (olasz). ETO: Tóth Gy. - Lódi, Dróth, Juanra, Drahovsky. Csere: Alex, Harnisch, Amrani, Seidler. Edző: Jordi Illa. Kairat: Roncaglio - Alexandre, Lukaian, Douglas, Divanei. Csere: Joan, Igor, Jé, Leo, Higuita (kapus), Pershin. Edző: Cacau. Gólszerzők: Alex (8.), Dróth (19.), Drahovsky (23.), Seidler (36.), ill. Alexandre (2.), Igor (13.), Jé (33.), Divanei (37.), Higuita (38.). Gyorsan, már a 2. perc elején vezetéshez jutott a kazah címvédő, de ez nem nagyon fogta meg a győrieket, akik Alex révén egyenlítettek. A félidő felénél átállt vészkapus játékra győri csapat, de ez nem jött be, az emberhátrányban még sokkal jobban védekező Kairat gólra váltott egy rendkívül gyors támadást. (1-2). Egyre több lehetőséget alakított ki ezután az ETO, többször is egyenlíthettek volna a zöld-fehérek, ez azonban csak a játékrész utolsó percében sikerült. Dróth ekkor hatalmas gólt ragasztott a kazah kapuba egy oldalberúgás után, így kiegyenlített első húsz percet követően, döntetlen állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok. Nagyszerűen kezdte a második félidőt az ETO, Juanra szenzációs csele és kapufája után Drahovsky helyezte a hálóba a kipattanót. (3-2). Először vezetett a Rába. Magasabb fokozatra kapcsolt a Kairat - négyesről hatosra - de hősiesen állták a sarat a győriek. Egészen a 33. percig, ekkor Jé egy remek akció végén bombázott a léc alá. Megint vészkapusra váltott az ETO, de most sokkal jobban ment ez, mint a szünet előtt. Olyannyira, hogy Seidler ismét vezetéshez juttatta a győrieket, ám a kapusukkal szinte az egész második félidőben öt a négyet játszó kazahok ismét egyenlítettek. Sőt, a kazah hálóőr két perccel a vége előtt eldöntötte a mérkőzést, messziről lőtt hatalmas gólt. Kikapott az ETO, de a vereség ellenére - teljesen jogosan - zúgó vastapssal köszönte meg remek teljesítményét a láthatóan kiválóan szórakozó közönség. Bár a négy közé jutásra ebből a csoportból az ETO-nak nem volt reális esélye, a tornán rendkívül elszántan és jól futsalozó győriek bebizonyították, hogy fel tudják venni a versenyt Európa élcsapataival. Jordi Illa: - Hadd kezdjem azzal, nagyon büszke vagyok a csapatunkra. Az egész tornán bizonyítottuk, mekkora erő, s tartás van bennünk. Voltak időszakok, amikor egyenrangú partnerei voltunk az ellenünk pályára lépő európai élcsapatoknak. Persze a végén kijött az a különbség, ami egyelőre még megvan. Gratulálok az egész győri stábnak és csapatnak. A csoport másik mérkőzésén: Ugra Yugors (orosz)-FK EP Chrudim (cseh) 6-0 (3-0) Gsz.: Robinho (9., 32.), Signev (10.), Eder Lima (20., 29., 30.). A csoport végeredménye: 1. Ugra 9 pont, 2. Kairat 6, 3. Rába ETO 1 (9-13), 4. Chrudim 1 (4-13). A csoportból az első jutott a jövő áprilisi négyes fináléba.  - forrás: Szeitz Tibor, Kisalföld.hu -

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00