Nagyszerű győzelmet arattak lányaink
2019.11.17 | 09:32
Nagyszerű győzelmet arattak lányaink Szegeden élénk érdeklődés előzte meg a magyar női válogatott Szerbia elleni felkészülési mérkőzését. A kezdeti tapogatózás után az Olaszországban légióskodó Kota Gabriella bizonyította be, hogy nincs nála jobb center hazánkban. Egy tipikusan rá jellemző góllal, gyors lefordulás után szerezte meg a mieinknek a vezetést. A gól némiképpen megfogta a vendégeket, s Üveges Katalin közeli próbálkozását ugyan hárította a szerbek kapusa, a kipattanót azonban magabiztosan értékesítette a DEAC játékos-edzője. _MG_0378a Ellenfelünk kétgólos hátrányban egyre-többször jutott el Hargas kapujáig, s a népszerű Hugi az első játékrészben legalább hat-hét bravúrt mutatott be, igazolva beválogatása helyességét. Kota Gabriellát képtelenek voltak szabályos eszközökkel semlegesíteni az igen harcos szerbek, s rengeteg szabálytalanságnak 10 méteres lett a következménye. Ezt Kota magabiztosan értékesítette, így 3-0-s magyar előnnyel térhettek pihenőre a csapatok. _MG_0381a Szerbia veszélyeztetett először a második játékrészben, szerencsére Ganczer Hajnalka blokkolta a próbálkozást. Ezt követően egy-egy kapufát jegyezhettünk fel mindkét oldalon. A nagy kedvel játszó Krascsenics Csilla átlövésből veszélyeztetett, de nem sikerült növelni az előnyt. Sajnos sok felesleges szabálytalanságot összeszedtek lányaink, ami a túlzott lelkesedéssel magyarázható. Valamennyi pályára lépő futsalosunkon érződött a bizonyítási vágy, a régi motorosokon éppúgy mint az újoncokon. _MG_0365a Válogatottunk biztos előnye birtokában nem kockáztatott, s emiatt a második 20 perc nem volt olyan eseménydús és látványos mint az első. Stojanovic okozta a legtöbb gondot a magyar védőknek, Hargas eszén azonban nem tudott túljárni egyszer sem. A hajrában Horváth Viktória volt önzetlen, Folk gólba tartó lövését azonban blokkolta egy szerb védő. Az eredmény így már nem változott, így a magyar válogatott első félidei remek játékának köszönhetően megérdemelt győzelmet aratott Magyarország – Szerbia 3-0 (3-0) Szeged, Városi Sportcsarnok Vezette: Borbás Bottyán - Bojan Graovac - Kakuk Szabolcs Magyarország: Hargas Annamária – Varga Adél, Ganczer Hajnalka, André Antónia, Kota Gabriella Csere: Deczki Vanda, Üveges Katalin, Szalkai Kitti, Nagy Anikó, Krascsenics Csilla, Folk Zsuzsanna, Tóth Nóra, Horváth Viktória, Tóth Hilda Edző: Dombó János Szerbia: Andrea Sipetic  - Andrijana Trisic, Ivana Malijar, Barbara Izgarevic, Milica Andric Csere: Mila Dujovic, Tijana Milosevic, Marija Armus, Nikolina Batinic, Anica Plecic, Lana Colic, Jovana Stojanovic, Marina Radovanovic, Mina Cavic Edző: Dejan Majes Góllövők: Kota Gabriella 3. perc, Üveges Katalin 7. perc, Kota Gabriella 14. perc Dombó János BDombó János: - Agresszív letámadás volt a mai alaptaktikánk, aminek három gól lett az eredménye. A második félidőben taktikusabb játékkal folytattuk, de többször is eljutottunk ziccerekig, nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem, a befejezésekbe viszont ekkor már több hiba csúszott. A játékfilozófia és a játékelemek gyakorlása volt a cél az eredményesség megtartása mellett. Ez sikerült is, hiszen gólt sem kapva tudtunk győzni egy nagyon kemény ellenféllel szemben. Nagyon jó úton haladunk. Az eredménnyel maximálisan elégedett vagyok. Játékban természetesen mindig van min javítani, de már visszaköszöntek azok az elemek, amiket megbeszéltünk és gyakoroltunk. Sokat cseréltem, szinte mindenki lehetőséghez jutott ma, hiszen mindenkiről látni akartam, hol tart a tanulási folyamatban. Megérdemelten nyertünk, jobbak voltunk, mint ellenfelünk. Vasárnap Szabadkán 16:00-kor ismét megmérkőzik egymással a két alakulat, a látottak alapján jó esély mutatkozik az újabb sikerre.

Fotók: Mészáros Diána

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30